Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja LPG do Megane II 1.6 16V


ractime

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informację.

Ile pali gazu?

Jakie masz wtryski?

Jaką masz pojemność butli?

Były problemy z regulacją itp.?

Możesz wrzucić zdjęcie instalacji lub przesłać na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze Valtek 30, zbiornik 55L, centrala sterująca Stag300Plus, użytkuję na krótkich dystansach 80% jazdy to do 15km spalanie wg komputera zimą w granicach 9L lato 8L, nie było problemów z regulacją, odbyłem tylko 2 standardowe przeglądy. Niestety nie mam możliwości przesłania zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze są jedne z gorszych, jakie można zamontować.

Sprawdź na analizatorze skład spalin.

Twoje auto może mieć za ubogą mieszankę (podejrzane jest to niskie spalanie latem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam instalkę, jaką sam mam. Stag 300+, wtryskiwacze hana 2000 czerwone, reduktor AC R01. Nie polecam tanich wtryskiwaczy. Nie montuj Staga wersji premium, zamontuj nawet Stag'a 4 (wystarczy w tym motorze), a daj dobre wtryskiwacze np. Hana, ewentualnie Matrix. Trochę więcej zapłacisz, ale pewność i sporo mniejsze ryzyko późniejszych problemów jest tego warte. Niedużo więcej mogłem dać za Landi Renzo Omegas. Wybrałem jednak instalację na Stagu.

Wrzucam kilka zdjęć mojej instalki.

post-32247-0-41881900-1305911175_thumb.jpg

post-32247-0-84863100-1305911211_thumb.jpg

post-32247-0-52176300-1305911229_thumb.jpg

post-32247-0-74597400-1305911245_thumb.jpg

post-32247-0-09289500-1305911257_thumb.jpg

post-32247-0-55664000-1305911265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zayak bardzo ładnie zrobiona instalacja i na konkretnych podzespołach ,jak wygląda sprawa spalania ?

 

Spalanie ok. 10,3l /100km dla 45% trasy, 40% autostrady, 15% miasta. Jakoś specjalnie nie oszczędzam prędkości.

 

 

A ja jeszcze dopytam - zayak gdzie zakładałeś lpg? legnica, okolice?

 

ALMA, Wrocław, ul. Grabiszyńska numer chyba 231. Koniecznia ta ALMA (jest kilka) na grabiszyńskiej. Jak wiesz co chcesz i chcesz dobrze, to tak dostaniesz. Panowie znają się na robocie i im zależy, a to najważniejsze. Instalatorów w Legnicy nie polecam (w szczególności tych od Staga). Założą tylko standardowy kit, wolełem nie testować jak...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam zrobić??? Silnik 2.0 16V 135ps,mam to autko od 2tygodni, u nas są tacy co robią gaz, ale nie pójdę do pierwszego lepszego, a z drugiej strony czy mi się opłaca zagłebiać gdzieś dalej żeby zrobić gaz do meganki??? i jeszcze chciałbym wiedzieć jak jest z podpięciem pod deskę rozdzielczą? słyszałem że ktoś tam miał podpięte pod wskaźnik paliwa i kontrolkę "GAS", jest to możliwe???

Edytowane przez rafoooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja polecam BRC SQ24, mam taki sam motorek i tą instalację. Chodzi wyśmienicie.

Zalety:

- wtryski nie do zajechania na naszym syfiastym gazie.

- dwuletnia ogólnopolska gwarancja z assistance.

- wszystkie podzespoły jednego producenta.

- cena: ok. 2700 zł (w całej Polsce)

Niektórzy, co nie mają tej instalacji twierdzą, ze jest droga w serwisowaniu po okresie gwarancyjnym, co jest totalną nieprawdą.

To polecam z doświadczenia.

Ze słyszenia, możesz założyć cokolwiek dobrze dobranego (mówią, że ten silnik pojedzie na wszystkim)

i założonego przez gazownika znającego się na rzeczy:

Wyższa półka;

-Landi renzo,

-Prins,

albo jakieś składaki, tu wybór masz znacznie większy:

- najpopularniejszy, a zarazem najlepiej dobranym pod względem jakości (ceny mają dużą rozbieżność, zależnie od regionu i montera), jest zestaw na

Stagu albo Tech-u, reduktor AC R01, i wtryski Hana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Polecam taką jak moja 0 problemów. Bardzo dobrze się sprawuje. Kilka osób mi doradzało - również z forum Lpg. KME - Nevo. Jak będziesz zainteresowny szczegółami daj nać - prześlę specyfikację na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam przeglądnięcie tego tematu :lol: http://megane.com.pl/topic/1486-jaki-gaz-do-renault-megane-ii-16-16v-115-km/page__p__14784__fromsearch__1#entry14784. Tam masz bardzo dużo info. na temat LPG lub zaglądnij na stronę http://lpg-forum.pl/

Edytowane przez Gregorrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja posiadam taka instalację: reduktor-tomasetto-Vito, zbiornik 45l(36gazu), jednostka sterująca-stag 200-4, wtryski omvl reg-fast niebieskie. Czy to bedzie śmigać?? Bo nigdzie nie moge znależć zeby ktoś miał taką instalkę i coś opisał. Przełączenie na gaz przy 35 stopniach, nie odczuwalne, moc jakby lekko mniejsza, trzeba krecić troszke na obroty autko. Mam też mały problem mianowicie: gdy jeszcze dobrze nie złapie temperatury to po przełączeniu na gaz i wkęceniu go na wysokie obroty(3500-4000tyś.) i włączeniu na luz lub dłuższej zmianie biegu obroty potrafią spaść do 0 i auto gaśnie. Gazownik go ustawiał, kalibrował, świece wymienione, filtr powietrza tez i dalej to samo. Pomoże ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!