Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co Was ostatnio wkurzyło?


knq

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślunek speców od dróg. W mojej okolicy padło na zrobienie remontu głównej ulicy prowadzącej do cywilizacji czyli Zygmunta Vogla którą codziennie z warszawskich Zawad gdzie mieszkam wyjeżdża bardzo dużo ludzi. OK, remont jest tam niezbędny, jezdnia już wymęczona, chodnik w stanie agonalnym, brak ścieżki rowerowej, więc czynniki decyzyjne sie za to zabrały zaczynając od 18.08.2014 w LINKU DO TRASY jest to droga między punktami A i B najkrótsza (nie do wyznaczenia bo w chwili obecnej zamknięta wg wujka Gugla), na niebiesko wyznaczony oficjalny objazd. Ja muszę pokonywać trasę do pracy i po 1.09 do szkoły młodej zwykle jadąc wspomnianą już zamkniętą ulicą Vogla. Pokazany wcześniej objazd ul. Augustówka jest już mocno eksploatowany, ponieważ stał się jedyną sensowną dla większości pojazdów możliwością wydostania się ze wspomnianych Zawad w stronę centrum miasta (zamknięty od roku z powodu remontu most nad jeziorkiem Czerniakowskim czyli TO MIEJSCE). Wczoraj tym oficjalnym objazdem wybrała się moja żona, po powrocie do domu wkurzona poinformowała mnie że spędziła tam drobne 20 min. żeby wyjechać w prawo w stronę centrum...

 

O ile droga do centrum nie jest dla mnie akurat straszliwie niezbędna (dla żony i owszem, ponieważ w tamtą stronę trzeba wozić młodszego do przedszkola). Żeby dodać pikanterii, mogę dojechać do pracy NASTĘPUJĄCĄ TRASĄ tyle że jest pewien szkopuł, NA TYM FRAGMENCIE od stycznia trwa budowa kanalizacji i jej końca nie widać.... Ostatnią alternatywą jest TA TRASA z zastrzeżeniem że na odcinku ul. Włóki jazda jest po bardzo wybitych płytach MON Z TAKIMI ATRAKCJAMI jako że droga jest regularnie uczęszczana przez ciężarówki do i z piaskarni a jak na zdjęciu widać wąsko tam.

 

Mieszkam w tamtym rejonie ponad 10 lat, znam różne zakamarki, możliwości przejazdu gruntowymi drogami, ściezkami itp, ale większość to trakty między posesjami o szerokości jednego samochodu, W TYM STYLU. Przed chwilą był u mnie jeden z zaprzyjaźnionych kurierów, klął na czym świat stoi. Obaj zgodnie zastanawiamy się jak to będzie wyglądało po 1.09 kiedy nagle wszyscy ruszą wozić dzieciaki do szkół jako że najbliższe naszemu osiedlu szkoły publiczne są w następujących miejscach: SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM ul. Uprawna, SZKOŁA PODSTAWOWA I LICEUM ul. Kostki Potockiego, SZKOŁA PODSTAWOWA ul. Gubinowska, SZKOŁA PODSTAWOWA ul. Przyczółkowa a komunikacja miejska z Zawad pozostawia duuuużo do życzenia.

 

Ooooo, wreszcie i media coś zauważyły: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16506314,_Zaczynam_byc_odcieta_od_swiata___Ul__Vogla_zamknieta.html#LokWawTxt

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,skasowali-przystanki-vogla-juz-zamknieta,139471.html

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli kolega wyżej poruszył temat polityczny, to mnie zdenerwowało to, że jesteśmy skłonni sprzedawać broń Ukrainie. Ale, że niby co mamy sprzedać skoro stan naszej armii jest w mojej opinii skandaliczny jeśli chodzi o liczebność i sprzęt. Swoją drogą ciekaw jestem jakby mieli za to zapłacić skoro nie mają funduszy. Ale co tam, nasi politycy mają lekką rękę do dawania nie swojej kaski.

 

A jeśli chodzi o sprawy drogowe, to pewien delikwent, który postanowił sobie przejść przez jezdnię, wyskakując zza samochodu stojącego w korku w przeciwnym kierunku. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o Ukraińcach to w zakładzie w którym pracuje moja mama (przeszło 25 lat) Polak ma 12zł/h, ale postawiono na tanią siłę roboczą, a mianowicie do zwolnienia jest około 150 Polaków, a na ich miejsce przyjdzie 150 Ukraińców za śmieszną dla nas stawkę 6zł/h dla nich to chyba musi być majątek... Poleciało już pięciu, a do końca października jeszcze 145 i nie ważne czy ktoś pracuje 25lat czy 2 miesiące. Leci każdy który podpadnie, mama ma już kilka nocy nieprzespanych, bo się boi czy nie wróci do domu z wypowiedzeniem, a ja powiedziałem, że jakby padło na nią, że wylatuje to jak znajdę Ukraińca który zajął jej miejsce to będę go tak długo lał po mordzie aż straci przytomność...No cóż takie rzeczy tylko w Polsce...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co winny Ukrainiec? Polacy też wyjeżdżają za granicę do pracy i tam zabierają pracę, czyli Niemcy, Anglicy itd... też powinni nas lać po mordzie? Tu jest bardziej winny jest skąpy prezes.

A co do tematu: nic mnie nie wkurza, szef na urlopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy wcale nie muszą wylecieć z pracy.

Jak będą pracować tak wydajnie i tanio jak Ukraińcy, to zostaną.

Takie są prawa rynku.

Jeżeli ktoś chce zarabiać więcej niech weźmie sprawy w swoje ręce i sam zostanie biznesmenem, jest wiele programów unijnych w tym kierunku.

Dodam, też , że średnia pensja w Ukrainie jest około 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili 3,14erdolona pogoda... znowu wisi jakieś grzmiace Qrestwo od południa, że nawet sygnał TV satelitarnej jest niedostępny, o HD nawet nie myślę w takich warunkach...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót z nad morza przyspieszony o jeden dzień z powodów losowych i taka akcja u mnie na osiedlu http://www.24opole.pl/15548,Najazd_kiboli_Slaska_Wroclaw_na_turniej_kibicow_Odry_Opole,wiadomosc.html Co za bydło nie ludzie,bić 3 na 1...

 

Dodano: 08 wrz 2014 - 17:32

Nic gorszego mi się dzisiaj z rana przytrafić nie mogło... Niepotrzeby kolejny wydatek...

thumb_hosting_zdjec_1410190203__10681621_287328774788782_1100940595_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!