Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

suchy lód - metody na usunięcie wgnieceń bez lakierowania.


ryszard33

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest koszt likwidacji wgniotów w megane II na dachu. jakas menda zrobiła to mi celowo. Czy warto robić to teraz czy poczekac , gdy ędę odsprzedawał auto. Jeśli będę to naprawiał to przyszły nabywca może sprawdzić czy był lakierowany i może uważać , że auto było bite, lub po dachowaniu, lepiej mu sprzedać z tymi wgniotami? Czy jest jakaś metoda likwidacji wgniotów (delikatne) systemem próżniowym bez konieczności malowania. A jeśli nie ma takiej metody to ile wynosi koszt naprawy z lakierowaniem czy dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgnioty są mniejsze niż moneta i lakier nie jest popkany to są tacy magicy co potrafią to wyprostować. Mają jakieś zmyślne przyssawki :mrgreen:

 

W necie łątwo znajdziesz specjalistyczne firmy zajmujce się usuwaniem tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Lepiej to nie lakierować jak na razie niema takiej potrzeby.

Wydaje mi się jakbyś to polakierował,i w pozniejszym czasie (powiedzmy) chciałbys

auto sprzedać,pomierzą grubość szpachli,to możesz mieć ze sprzedażą problem.

A tak klient widzi co kupuje.Oczywiście pózniej chodzi oczywiście o kase.

Takie jest moje zdanie,a co zrobisz z tym zależy tylko od Ciebie.

Napewno wszyscy to uszanują.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najpierw obejrzeć potem przeczytać :-)

 

mog.pl/wideo/8978/suchy_lod_naprawa_karoserii/"]http://[ciach]mog.pl/wideo/8978/suchy_lod_naprawa_karoserii/

 

Pewnie nie jeden z was ma pare wgniotów mniejszych lub wiekszych na swoim autku i zastanawia sie ile bedzie kosztowala naprawa tego i czy warto, bo przeciez nie da sie tego wyklepac a jedynie zaszpachlowac i pomalowac caly element. Nic bardziej mylnego!!!

Wystarczy miec tylko troche SUCHEGO LODU Suchy lód to dwutlenek węgla w postaci stałej. Ma on temperature okolo -80 C i rozpuszczajac sie zamienia sie calkowicie w gaz nie powodujac mokrych plam. Reszte doczytajcie sobie w wikipedii.

Przejdzmy do rzeczy.

Bierzemy bryłke suchego lodu, ZAKLADAMY REKAWICZKI przed wzieciem tego do rąk bo jak wiadomo mozna sie przymrozic.

Przykładamy kostke lodu do wgniota na jakies 20-30 sekund (bedzie troszke dymilo ale bez obaw to tylko gaz ktory przede wszyskim jest obojetny, czyli nie jest trujący). Po ok. 30 sekundach odstawiamy i nie dotykamy karoserii az do momentu odparowania z karoserii resztek oszronienia. Powtarzamy czynnosc w zaleznosci od wielkosci wgniota od 3 do 10 razy. Proste nie ?

Zasada dzialania tego jest prosta... po przylozeniu lodu o temp. -80C blacha naszego auta kurczy sie i NACIAGA. Przez co automatycznie sie prostuje...

Cena suchego lodu to ok. 30zł za 10kg. Taniocha... prosto latwo, bez lakiernika i kosztów typu 200-300zł za malowanie elementu. Radze sprobowac.

Jeszcze nie próbowałem ale napewno lada chwila pobawie sie tym lodzikiem bo mam pare wgniotów!! Musze jeszcze zobaczyc w aptece czy taki lód można zamówic.

 

mam jeszcze to :

 

http://www.jamal-ice.com/suchylodd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aptece raczej na pewno nie... ale nawet jesli sie to gdzies dostanie to albo trzeba zuzyc na miejscu, albo przechowywac gdzies, bo -80'C to nie ma w zwyklych zamrazarkach :-P no ja sam bym takie wgniotki sobie powyciagal bo kilka ich mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!