Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

suchy lód - metody na usunięcie wgnieceń bez lakierowania.


ryszard33

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jeszcze inaczej można dogadać się ze sprzedawca na giełdzie (w Krakowie na giełdzie RTV - Balice albo na Rybitwach mają neodymów od CENZURA) żeby pożyczył na chwile w celu sprawdzenia czy magnes podoła twojemu problemowi, odpalić mu po wszystkim 20zł i po problemie. Metoda najtańsza ja zawsze tak robię w różnych przypadkach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też słyszałem że kolesie naprawiają wgnioty nagrzewając lakier suszarką i następnie schłodzając go. Czytałem o tym na jakimś forum - 30 sek nagrzewamy suszarą i następnie schładzamy(stawiam na gaz do zapalniczek) Ja w sobote postaram się naprawić wgniota ale jest na zgięciu:/ blachy więc nie wiem czy to pomoże. Na filmiku widziałem, że koleś wyprostował tak wgniota, który miał około 20x10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jeśli chodzi o schładzanie to po co lód albo gaz z zapalniczki?????

 

Potrzebna jedynie suszarka do włosów (5min do 10 min) a potem sprężone powietrze dostępne w każdym sklepie z ekelktronika. Jedna ważna zasada. PUSZKE ZE SPREŻONYM POWIETRZEM TRZYMAMY ODWROTNIE!!!!!!

 

I po kłopocie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,co wy tu za bajki wypisujecie??? z czego żyją zakłady blacharskie?chyba tylko z NIEWIEDZY kierowców.Chcialbym zobaczyć to na własne oczy.radek.z, widziałeś,czy tylko gdzieś tam kolega przy piwku mówił??? :mrgreen: Magnesy,suszarki,sprezone powietrze i do tego wszystkio na wlasną rękę, na trawniku przed domem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do suchego lodu to sie składa że MESSER z Gniezna przyjeżdża co dzień do firmy, w której pracuje. Niedaleko Gniezna we Wrześni jest człowiek, który wyciąga wgnioty. Niedługo ma przyjechać na warsztat do wuja, robi to prawdopodobnie techniką elektromagnesów. Z tego co wstepnie sie doweidziałem bierze 30zł od wgniotki. dam znać jak będę wiedział wiecej, sam jestem zapisany bo jakaś menda celowo wgniotła mi kawałek dachu obok anteny, oraz przedni błotnik (to zapewne jakaś miła pani na parkingu) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzialem samochod naprawiony po gradobiciu, bez szpachli i lakieru. Gosc mial te magiczne kijeczki. Takze alternatywy sa. A blacharze niech zyja z dzwonow wlasnie. Bo wyciaganie wgniotek ma sens tylko wtedy gdy powloka lakiernicza nie zostala naruszona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzialem samochod naprawiony po gradobiciu, bez szpachli i lakieru. Gosc mial te magiczne kijeczki.
pisałem o tym dwie strony wczesniej :mrgreen: pracuje w autoryzowanym serwisie samochodowym i jest to jedyna mi znana metoda,a zajmuje sie lakierami.Jak ktoś mi pisze o suszarce do włosow to naprawdę,ręce odpadaja :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-12-28, 22:44 ]

Bo wyciaganie wgniotek ma sens tylko wtedy gdy powloka lakiernicza nie zostala naruszona...
i jeszcze wtedy gdy na wgnieceniu nie ma kantu,no chyba,że kolega widział
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
"Ding King"

Jśli chodzi o amerykańskie rzeczy to nie mam przekonania. Tak samo jak to było np. z photo blockerem.

 

E: obejrzałem ten film i mam 2 ale

1 - przeż jak to sie "wyciągnie" to nie będzie równo tylko będzie wtedy górka (bo blacha sie rozciągła poczas wgniotu)

2 - nie ma marki RENAULT w napisach na końcu także na Reniach nie działa <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ding King

Któreś z pism motoryzacyjnych ostatnio testował to urządzenie, ale znacznie droższe bo kosztowało ok 400 zł. Generalnie wniosek był jeden - nie nadaje się do niczego.

Na allegro są po około 30 zł + wysyłka. W sumie to niewiele i może warto spróbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!