Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze zwarciem w bocznym Air Bag'u MII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szperałem po forum i jedynie znalazłem informacje na temat problemów z poduszkami czołowymi , zwijaczami czy napinaczami.

W piątek byłem w Firmie C&S Auto Serwis na Hipotezy w warszawie i komputer wykrył usterkę:

DF077 : Poduszka boczna kierowcy - zwarcie w obwodzie

i oczywiście świeci się kontrolka AIR BAG i Service

 

Sam podejrzewam uszkodzony przewód pomiędzy poduszka a wtyczka pod fotelem lub gdzieś przy podusi i tu się pojawia problem bo nie mam zielonego pojęcia jak się do niej dobrać. Dodam ze fotel nie posiada oznak napraw czy demontażu. Wcześniej tez parę razy zaświeciła się kontrolka i "bujnięcie" wtyczko pomagało, teraz przestało.

 

Wiec moje pytanie brzmi czy macie jakieś pomysły na usunięcie tego defektu lub chociaz wiedzę jak się dostać do poduszki w fotelu.

Auto MII PhI Grand Tour 2004 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na początek kostki pod fotelem, bo przy samej poduszce rzadko się coś dzieje. Pamiętaj że działasz na wyłączonym zapłonie. Odpinasz kostki, psiukasz kontaktem, kilkukrotnie wpinasz i wypinasz kostki. Po złożeniu powinno być w porządku.

Nie wiem jak jest w MII, ale często trzeba zdejmować tapicerkę, albo pruć :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm wyjmowanie i wkładanie z jednoczesnym czyszczeniem nie pomogło ...co prawda styki były trochę zielonkawe ale teraz są czyste i się błyszczą jak psu "brzuszek" ale kontrolka nadal się zapala. Może jest już ok ale trzeba odpiąć na trochę akumulator ??

 

Będę tez miał pewne pytanie bo dzwoniłem do jednego elektronika mówiłem o co chodzi i mówił ze prawdopodobnie zrobi naprawę i będzie to polegało na wycięciu kostki i lutowaniu na stałe. Wydaje mi się to trochę bestialskie rozwiązanie ale z drugiej strony nie zamierzam wyjmować foteli i robić czegoś z nimi wiec może by to było nie głupie. Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wtyczki przy samych napinaczach sprawdzić. Taśmę poduszki na razie wykluczam bo nic nie pisałeś o trzeszczącej kierownicy.

 

Wydaje mi się to trochę bestialskie rozwiązanie

to jest chyba najlepsze rozwiązanie na te styki, jednak jak będziesz chciał wyjąć fotel to będzie trzeba ciąć kable. Jak masz lutownicę i trochę zdolności to zrobisz to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołowa raczej odpada bo komputer wyraźnie wskazał poduszkę w fotelu a napinacz jeszcze sprawdzę tylko muszę rozkminić zdejmowanie plastików

niestety pogoda jest taka ze albo upał i człowiek się nie garnie do pracy, a pod domem to juz ciemno jak jestem i tylko komary tną:mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-07-14, 16:02 ]

trochę to monolog :D ale udało mi się dostac do poduchy ..okazuje się ze tapicerka fotela na boku normalnie sie odpina na takich plastikowych w sówkach

 

dostałem sie również do wtyczki która wchodzi do poduchy i jest po rozwalana a dwa styki które wchodzą potrzebują separacji a przez połamanie jej nie mają .. . tylko teraz problem gdzie taka wtyczkę zdobyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkB, wtyczka jest na tyle mały i pokiereszowany ze szpilki latają luźno a są w takim miejscu ze ciężko by było się tam dostać z lutownica.

Właśnie jestem na etapie wyjaśniania osobie która rozbiera jakiegoś megana na części, gdzie ona się znajduje i jak wygląda ..mam powoli małą dokumentacje zdjęciową wiec po operacji ja wstawię "dla potomnych"

hymm tylko czy jak już wszystko będzie połączone to czy będę musiał jechać na kompa kasować błąd ? czy wystarczy odpięcie klem akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!