Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wąż łączący pompę sprzęgła z wysprzęgnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja odgrzeję.

Mam MII PHI 2003r 1.5dCi 82km

Przewód występuje u mnie oryginalnie bez kompensatora.

Numer oryginalnej części 8200 151 777 - koszt w aso 147 brutto

Koszt zamiennika w sklepie 90zł

 

Wysprzęglik wymieniłem na początku tego roku wraz z kompletnym sprzęgłem. Dwa miesiące temu pedał sprzęgła wpadł w podłogę. Po pracy dlałem trochę płynu hamulcowego i sytuacja wróciła do normalności.

Dwa tygdnie temu wymieniano mi płyn hamulcowy z odpowietrzaniem. Dziwił mnie fakt, że serwis wykorzystał 0,3l z litrowej butelki płynu.

Sprawdzałem kontrolnie przez dwa dni i dolewałem trochę płynu, potem przestałem i samochód sam mi raz na dwa dni (co jakieś 60km..praca-dom) przypominał piszczeniem, lampką hamulca i STOP, że brakuje płynu. Dolewałem po 50-150ml aż skończyła sę butla i musiałem przestać zwalać na odpowietrzający się zamoistnie układ.

 

Dzisiejszy poranek przywitał mnie mięciutkim sprzęgłem w podłodze (płyn w normie).

Płyn wycieka przy przednim lewym kole. Jutro zamierzam dobrać się do tego bo dzisiaj miałem problem z wyjęciem akumulatora (wyrobione gniazdo kwadratowej nakrętki śruby mocowania akumulatora) i sprawdziłem tylko łapskiem czy wężyk wysprzęglik-pompa jest suchy. Był suchy, zero wycieku dzisiaj, tylko brak możliwości użycia samochodu. Kilka dni temu potrafił płyn kapać z osłony silnika zaraz po dolaniu na MAX. Nie wiem co się dzieje, nie potrafię (oby jutro się udało) póki co odnaleźć źródła wycieku.

 

Ktoś, coś? Póki co sprawdziłem ręką przewód, na odkręconym kole i podniesionym aucie, nie widzę skąd płyn mógłby uciekać. Po całym procesie dłubania przy samochodzie, sprzęgło zaczęło wracać do normalności i po około 10-20 wciśnięciach, stawiało zadowalający opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie

Rozwiązałem ten problem w bardzo prosty sposób a mianowicie, odpiąłem ten kompensator ciśnienia. W trójniku co jest do tej puchy, zrobiłem gwint gwintowniczkiem 4 na długości około 7-8 mm. Wkręciłem śrubkę 4 , oczywiście bez łebka , w śrubce naciąłem  kanał na płaski śrubokręt , nie potrzeba uszczelniać żadnym klejem. Zapiąłem puszkę a układ odpowietrzyłem i jak na razie to jest już jakieś 3-4 lata i działa bez problemu.......

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam ten sam problem, najpierw pedał sprzęgła do połowy twardy o po kilki dniach kompletnie wpadł i już nie zadziałał. Myślałem, że padł wysprzęglik. Zrzuciłem skrzynię a tam sprzęgło wymienione z dociskiem, wysprzęglik stary ale suchu. Jutro montuje nowy plus mone uszczlenienie wały korbowego od skrzyni i widzę po temacie że czeka mnie wymiana przewodu z kompensatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.03.2023 o 21:14, Coyot89 napisał:

...czeka mnie wymiana przewodu z kompensatorem.

Dobrze spinki zamontuj. U mnie po 3 tygodniach i 1200 km ponownie strzelił, bo poprzedni "fachowcy" źle spinki zamontowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!