Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej w skrzyni biegów


Recommended Posts

zaby było jasne: nie wymienia sie tylko dolewa. czy mozna mieszać oleje różnych marek (nie wiem jaki obecnie znajduje sie w skrzyni) nie wiem ile tam tego wchodzi ile litrów kupić nie ma zadnego wskaźnika nie che kupić bańki 5l a wlać tylko 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaby było jasne: nie wymienia sie tylko dolewa.
nikt nie pisał o wymianie ;-) , staraj się unikać mieszania. Przypuszczam , że siedzi tam olej tranself dolej taki i będzie OK. Kup litrowy na dolewke wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem na tranself taki jak jest w książce meganki. Może producent nie zaleca wymiany ale taka wymiana na pewno nie zaszkodzi. U mnie np. było sporo opiłków w oleju więc chyba powoli mi się skrzynia kończy. olej wymieniał przy mnie mechanik i gdzieś chyba jest korek spustowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek kontroli stanu oleju i od razu też zalewowy skrzyni biegów jest z przodu skrzyni ,to taki plastikowy motylek(przynajmniej tak mam przy Megane 1.6i,1996r.-benzyna.)Jeżeli go odkręcisz i poleci tamtędy olej to poziom jest dobry i nie trzeba nic dolewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!