Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym żeby to były zegary, dlatego czekam aż kolega lepper_pl to sprawdzi.

A i jeszcze jedno, PIN nr 3 z kostki przeźroczystej, to nie jest masa, tylko masa oświetlenia tablicy, jeśli ktoś ma regulacje podświetlania to należy go połączyć z pinem nr 5 w czerwonej kostce, a jeśli jej nie ma to faktycznie jest masa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzemyk, świtęta prawda z tym co piszesz. Dziś podłączyłem i niestety zostałem wyleczony z komputera.

Kontrolka ABS ma inną polaryzację

i cały czas świeci i do tego napis serv

Problem z hamulcem ręcznym,

to nie sprawiało problemów

nie działa obrotomierz

tak po uruchomieniu silnika wskazówka ląduje na 6-7 tyś i tak sobie skacze. Po dodaniu gazu idzie poza skalę.

Tak więc diesel jest bardziej kłopotliwy.

Teraz troszkę czasu i wszystko muszę zdemontować. Dalej się z tymi licznikami nie bawię.

Jak by cos to dysponuje zdjęciami z montażu i działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się licznikowi od PHI i szanse marne, ale spróbować zawsze można.

 

[ Dodano: 2009-08-26, 19:52 ]

Jest mały szczegół, albo wrażenie :-/ , przez chwile tak jakby obrotomierz pokazywał dobrze. :-/

 

[ Dodano: 2009-08-27, 12:43 ]

Udało mi się rozwiązać wszystkie problemy oprócz obrotka.

Stąd moja prośba do lepper_pl, jakbyś mógł zbadać, czy mimo usterki komputer zachowuje się poprawnie (info o spalaniu). Bo ja nie mam możliwości (nie posiadam jeszcze konektorka) by się podpiąć do swojego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzemyk, będzie problem bo liczniki oddałem gdyż miałem taką możliwość. Ale pomogę w inny sposób darując Ci moje kostki (jeżeli oczywiście chcesz) bo mi są już zbędne. Dogadamy się jak by coś na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie mam tylko jak w tym momencie zorganizować kabelka "info o spaleniu" od kompa do skrzynki w silniku.

Nie mam za bardzo internetu teraz i nie mogę dorwać schematu. Sprawa może się rozwiązać jeszcze łatwiej, niż przypuszczam, bo przecież obrotek info bierze z alternatora. Muszę tylko wyczaić, czy ta informacja jest jeszcze do czegoś potrzebna oprócz zegarów, bo przewód się niby rozgałęzia, ale odłączenie kabla od alternatora nie spowodowało negatywnych skutków. Byś może rozwiązaniem problemu jest podmiana alternatora. Muszę tylko dorwać się do schematów i zobaczyć skąd w PHII jest brane info o obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z góry przepraszam za formę pytania ale szukam odpowiedzi drugi dzień i nie mogę znaleźć...

 

Mam Renie z silnikiem 1,4 8V (E7J). Dobrałem się do kostki w skrzynce przy lewym nadkolu i niestety nie mam posiadam pinu który powinien odpowiadać za info o spalaniu, gdzieś widziałem wypowiedź że do mojego silnika nie da się zamontować zegarów z komputerem. Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda a jeśli nie to gdzie dokładnie mam szukać tego przewodu? Próbowałem rozszyfrowywać schemat i szukać w dialogys ale jakoś nie potrafię go tak obsłużyć aby znaleźć potrzebne informacje.

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

//EDIT: Chyba właśnie znalazłem opis złącz ECU i wynika z tego że do silników E7J nie da się zamontować zegarów z informacją o spalaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
obrotek info bierze z alternatora

Czy ktoś może potwierdzić informację, że licznik bierze informacją o obrotach z alternatora?

Dla sprawdzenia tej teorii, odłączyłem u siebie kable od alternatora i obroty działały prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dlaczego u krzemyka i leppera_pl obrotomierz nie działał prawidłowo? Może jest na to jakieś wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim dTi sygnał brany jest z alternatora, w dCi już na 99% wychodzi z kompa.

Dlatego nie działa prawidłowo obrotomierz, ale sprawa jest już rozpracowana, pozostało tylko zamontować układ i sprawdzić czy działa, ale nie ma na to czasu na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał w silkniach dTi jest brany z dwóch miejsc z kompa i alternatora cała bajka się rozchodzi kto jaki ma silnik dTi chodzi o wyznacznik tego modelu np F9Q 710 bierze z kompa sygnał o obrotach a juz F9Q 736 z alternatora wszystko zależy jaka jest konstrukcja silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie F9Q 734 bierze z alternatora, na kompie nie ma nawet wyjścia do obrotomierza. Nie jest to dziwne ponieważ pompa wtryskowa czyli i komp sterujący akurat w tym silniku jest taki sam jak w golfach 3 (oczywiście soft pewnie się różni, ale nie koniecznie), a tam sygnał obrotomierza jest brany z alternatora.

Jak napisałem wcześniej dzielnik obrotów niby już jest, ale nie mam czasu na zabawy przy tym, jeżeli uda się uruchomić to opiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Chce zamontować u siebie licznik z kompem ale od ph1, ale nie moge dojść do ładu z tymi kostkami. Powiedzcie, czy ten schemat pinów dla ph1 jest numerowany od góry licznika, czy też może od dołu, bo jak sprawdzam po scieżkach to nic mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!