Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Manual] Montaż czujnika poziomu płynu w spr


Rekomendowane odpowiedzi

No i sprawa rozwiązana.

Po rozebraniu lewego nadkola znalazłem dwie luźne, nie zabezpieczone wtyczki.

Jedna taka płaska jak do silniczka spryskiwaczy a druga okrągła, zapewne do czujnika poziomu płynu-i właśnie ona była problemem a raczej jej zasyfienie, które zapewne wynikło z nie właściwego zamontowania nadkola.

meganecoupe02, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele nie pomogłem :-)

Wiedza się przyda - nie wiedziałem, że jest tam taka lampka. Ciekawi mnie fakt, że zaświeca się czasami sama kontrolka poziomu płynu, czasami razem z serv. Gdyby można było spowodować, że zapala się sama kontrolka to bym to chętnie przerobił. Pamiętasz ile kabelków wchodziło do kostki od czujnika poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby można było spowodować, że zapala się sama kontrolka to bym to chętnie przerobił

A rozcięcie ścieżki pomiędzy kontrolkami i wstawienie zaporowo diody nie przyniosło by pożądanego efektu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, prawdopodobnie tak by było, tylko trudno mi się zebrać za wykonanie tego manewru :-) Z drugiej strony - nie przeszkadza mi to tak bardzo, bo płyn zawsze mam, a gdy robi się niski poziom, to przy hamowaniu zaświeca się kontrolka +serv i już wiem, że trzeba wlać. Tak się zastanowiłem jak to jest rozwiązane w oryginale, czy rzeczywiście te ikonki świecą razem. Zaraz może znajdę opis wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz ile kabelków wchodziło do kostki od czujnika poziomu?

 

Dwa kable,biały i czarny o ile dobrze pamiętam, okrągła wtyczka.

 

[ Dodano: 2010-12-07, 13:41 ]

meganecoupe02, tu masz opisówke z R19 ale wtyczka ta sama.

http://www.renault19.pl/forum/viewthread.p...&pid=202435

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-) Czyli renówka nic nie udziwniła w tym urządzeniu. W Renault Visu nie ma schematu tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

kurde mam w mojej megane coupe phII 1.9 dti ten sam problem widze od pewnego czasu ze delikatnie pali mi sie ta kontrolka od małej ilości płynu do spryskiwaczy reflektorów a czegoś takiego brak raczej u mnie dziki z góry za porady Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

adalutek, możesz podać źródło?

Proszę dlatego, że jak u mnie w Scenicu zagotował się płyn (padła pompa wody) to wywaliło czerwone kontrolki silnika + STOP. serv się nie świecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://members.chello.pl/rbanas/renault/manuale.htm to ktoś podawał jak czytałem forum i nawet się przydaje tam sa nawet schematy elektryczne nie wiem czy to w czymś pomoże

 

[ Dodano: 2011-01-26, 21:12 ]

powiem szczerze że dzięki tym informacją czegoś się dowiedziałem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

są oryginalne czujniki i co najlepsze to opel oraz vw maja takie same tzn taka sama zasada działania i budowa ich jest

 

Witam.

Myślę nad zamontowaniem czujnika w swojej megi i zastanawiam się w megane I ph I z jakiego auto najłatwiej zaadaptować czujnik.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po rozebraniu lewego nadkola znalazłem dwie luźne, nie zabezpieczone wtyczki.

Jedna taka płaska jak do silniczka spryskiwaczy a druga okrągła, zapewne do czujnika poziomu płynu-i właśnie ona była problemem a raczej jej zasyfienie, które zapewne wynikło z nie właściwego zamontowania nadkola.

Ponieważ zabrałem się za czujnik poziomu, to mogę uzupełnić wiedzę - w Megane I ph2 '99 (Classic) nad lewym nadkolem nie ma wtyczek dla zbiornika spryskiwaczy reflektorów. Zaglądałem tam, bo chciałem do oryginalnej wtyczki podłączyć czujnik poziomu, ale niestety się zawiodłem. Widocznie montowali tylko w niektórych wersjach (Cabrio/Coupe?).

Czujnik kupiłem od Laguny (może być od I lub II), tak jak wcześniej pisano identyczne czujniki montowano w wielu samochodach (na czujniku są znaczki Renault, Citroen, Peugeot).

jacol_696 pisał powyżej, że w zbiorniczku z MI ph1 jest nawet zaznaczone miejsce na czujnik. W ph2 nie ma, ale nie ma problemu żeby założyć. Najlepsze wydaje się miejsce na przeciwko pompki, kolega Krisrem w innym temacie wrzucił nawet zdjęcie: http://megane.com.pl/topic/5391-kontrolka-niskiego-stanu-plynu-do-szyb/page__view__findpost__p__74077

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy montując czujnik poziomu płynu spryskiwaczy musi on być zamontowany pionowo.?? Czy może być też poziomo.??

W przypadku takiego czujnika:

 

http://allegro.pl/zafira-a-czujnik-poziomu-plynu-spryskiwaczy-astra-i2443329549.html

 

montując go pionowo, to nisko nie sięgnie i przy dużym poziomie płynu będzie informował o niskim stanie płynu w zbiorniczku. Ale gdyby zamontować go poziomo w dolnej części zbiorniczka mógłby dobrze spełniać swoją funkcje. Tylko czy będzie wtedy prawidłowo działał.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!