Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tankowanie - a wskaznik ani drgnal...


Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj jechalem z NL do PL, po drodze na nowej A4 wskaznik pokazal mi ze jade juz na rezerwie. Wiec zjechalem do Legnicy, dopiero na trzeciej !!! stacji (po Shellu, Orlenie) udalo mi sie zatankowac diesla bo na wczesniejszych stacjach nie bylo paliwa!! (jak za komuny...).

Podjechalem na stacje, z racji tego, ze cale ponad 800 km bardzo gnalem po autostradzie, i dalej sie spieszylem, nie wylaczajac silnika zatankowalem 15 litrow diesla. Zaplacilem, wsiadam i patrze ze wskaznik paliwa i kontrolka paliwa pokazuja, ze jade wciaz na rezerwie...

Wiec zgasilem silnik, wyciagnelem karte i zapalilem znowu i sytuacja sie powtorzyla... Poniewaz spieszylem sie na pociag, pojechalem dalej, choc przyznaje, ze balem sie ze zabraknie mi paliwa na autostradzie i wetdy to juz nigdzie nie zdarze.

Czyzby rezerwa w Megane II byla az na 15 litrow? Czy to poprostu z powodu nie wylaczonego silnika, komputer nie zauwazyl ze nalalem paliwa?

 

Dopiero dzis po zatankowaniu do pelna, wszystko juz jest normalnie.

Co ciekawe na odcinku 930 km, z predkoscia srednia 133,6 km/h z pelnym bagaznikiem i 4. osobami, z predkosciami 150-190 km/h z tempomatem i klima auto spalilo 6,6 l/100 km. Wiec super <ok> 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem taką sytuację, podjechałem na stację i tankuję, kierowała moja narzeczona i nie zgasiła silnika, ja zapłaciłem odjechaliśmy i się okazało, że wskaźnik ani drgnął. Zatrzymaliśmy się na poboczu zgasiliśmy silnik, zapaliliśmy i wskaźnik ustawił się we właściwej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

dzisiaj dojechał mnie podobny problem.

wyjezdziłem do konca paliwo i zaczałem tankowac do pełna.

zablokowałem pistolet i wlazłem do srodka autka przekrecajac zapłon, chciałem zobaczyc haj wskazowka sie podnosi.

paliwo nalało sie do pełna a mi wskazuje 3/4zbiornika.

zrobiłem 50km dolałem do pełna ale nadal mam 3/4 baku. komputer tez pokazuje ze tyle jest.

o co kaman ??

odłaczyc aku zeby zrobic reset czy wyjezdzic do zera

Widać, że można z polskimi znakami to proszę całość tak pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tekst znalazłem w dialogysie:

"Przypadek szczególny :

- jeżeli tablica wskaźników wykrywa zwiększenie poziomu paliwa (mniejsze od 10 l) bez wyłączenia zapłonu, tablica wskaźników nie stwierdza dolania paliwa i nie koryguje wskazań na wyświetlaczu,

- jeżeli tablica wskaźników wykrywa zwiększenie poziomu paliwa (większe od 10 l) bez wyłączenia zapłonu, tablica wskaźników nie stwierdza dolania paliwa i nie koryguje wskazań na wyświetlaczu"

Ja też raz zatankowałem bez gaszenia silnika i wskaźnik ani drgnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można tankować przy pracującym silniku urąga to podstawowym zasadą bezpieczeństwa własnego oraz innych kierowców ,a trzeba się z tym liczyć ,że w przypadku jakiejś nieszczelności w układzie zasilania silnika pożar jest nieunikniony a co ze stacją paliw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podłączę się pod ten temat, żeby nie zakładać nowego wątku. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Grandtour'a z 2004 roku 1,5 dci i zastanawiam się, czy mój komputer pokładowy prawidłowo podaje odczyty dotyczące ilości km jakie auto może przejechać na paliwie znajdującym się w baku.

 

Jak wiadomo, jedną z funkcji komputera jest pokazywanie ile jeszcze km można przejechać na posiadanym paliwie. Rozumiem, że wartość ta opiera się na średnim spalaniu i na odczycie czujnika ile litrów paliwa zostało w baku. Wszystko to u mnie działa prawidłowo, ale do momentu, gdy zaświeci się rezerwa, wtedy komputer zamiast ilości km pokazuje jedynie kreski - czyli jest brak odczytu. Trochę to denerwujące, bo jak człowiek ma mało paliwa, to właśnie wtedy akurat chciałby wiedzieć, ile może jeszcze km przejechać... Czy to jest normalne w Megankach, czy jest to jakiś feler mojej Meggi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!