Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

migające podświetlenie zegarów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądając forum nie do końca udało mi się znaleźć rozwiązanie mojego problemu..mianowicie po włączeniu zapłonu / odpaleniu auta przy naciśniętym hamulcu (mam "automata") włącza mi się podświetlenie zegarów (lamp nie włączam), podobnie ma się rzecz z włączeniem biegu wstecznego i hamowaniem podczas jazdy..czasem przy zamykaniu auta z pilota razem z kierunkami mrugają również zegary..dodam jeszcze, że wcześniej czegoś takiego nie było - pojawiło się po wymianie żarówek w przednich lampach (postojówek).. i teraz pytanie: gdzie szukać przyczyny tego stanu? czy jest możliwe, że gdzieś nie ma masy??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej gdzieś brakuje masy, zacznij od tylnych lamp bo w Scenicach tak już jest fabrycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam podobny problem gdy wciskam hamulec zapala sie podswietlenie zegarow przy wylaczonych swiatlach sprawdzilem juz swiatla z tylu w srodku i wyglada na wszystko ok wiec nie wiem gdzie dalej zajrzeć? zanim do mechanika pojade jak ktos ma jakis pomysl to prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laif69, licznik jaegera? To samo co wyżej, szukaj braku styku w instalacji, najszybciej przy tylnych lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzylem z tylu w lampach wszystko wyglada na normalne jest wpiete tak jak powinno byc i swiatla dzialaja z tylu normalnie wiec jak mam znalezc ten brak styku nie mam zadnego miernika pradu ani nic,a co to jest ten licznik jaegera bo nie mam pojecia jezdze renault dopiero 3 miesiace

Edytowane przez laif69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik jaegera to właśnie licznik, który Ci się podświetla, nazwę masz wydrukowaną chyba przy skali prędkości. Jaegery zazwyczaj się podświetlają, w Sagemach świecą kontrolki od świateł przeciwmgielnych. W obu przypadkach jest to problem z masą. Sprawdź jeszcze kostkę elektryczną, która jest pod lewym progiem plastikowym, wewnątrz auta (to ten plastik długi, przy uchwycie otwierania maski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i problem rozwiazany dodam tylko ze podoginalem styki w tych lampach i dalej bylo to samo po podlaczeniu potem sie do tej kostki dostalem co o niej mowa jest docisnalem ja troche puzniej znowu w tych lampach podociskalem te styki i dziala wszystko ok także dzieki za pomoc bo mnie to niezle wkurzalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Licznik Jaegera, bez kompa - przy wlaczeniu kierunkowskazu, stopu etc zapala sie kontrolka od tylnych przeciwmgielnych...

Docisniecie stykow w tylnych lampach nic nie dalo.

 

Gdzie szukac dalej?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie problem podobny, lecz inne objawy. Otóż nie świeci mi samo podświetlenie zegarów, reszta działa. Do tego jak puknę w deskę to mrugnie.

Co to może być ? Zimny lut gdzieś na desce czy może coś innego ? Czy może 5 pin na czerwonej kostce coś nie łączy (zgodnie z rozpiską DAREN-a odnośnie pinów w kostkach tablicy) odpowiedzialny za potencjimetr natężenia oświetlenia ?

No i oczywiście nie wiem czy potencjometr działa bo nie mam jak sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!