Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa ramienia wycieraczki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. A ja mam pytanko czy ktoś nie ma do sprzedania "zbędnej" osłony (tej w kształcie trójkąta) na łożyksa ramienia wycieraczki? Na allegro tylko sprzedają wraz z ramieniem. Może kotś sobie kupił drugie ramie i osłona mu "leży":notacrook: Będę wdzięczny za odpowiedź.

Edytowane przez wojti1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 150 zł za kawałek plastiku to jakaś przesada. Mam na oku komplet ramion z piórami za 100zł z przesyłką, ale napisałem zapytanie bo może komuś ta osłona zbywa i za rozsądne pieniądze odsprzeda. Jeśli nie to w przyszłym tyg. kupię pewnie cały komplet. A tak na marginesie jak kiedyś potrzebowałem wtyczkę do przycisku regulacji lusterek to musiałem kupić całą wiązkę drzwi, ale wyszło jakieś 30zł więc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A ja mam pytanko czy ktoś nie ma do sprzedania "zbędnej" osłony (tej w kształcie trójkąta) na łożyksa ramienia wycieraczki? Na allegro tylko sprzedają wraz z ramieniem. Może kotś sobie kupił drugie ramie i osłona mu "leży":notacrook: Będę wdzięczny za odpowiedź.

temat ciężki. sam szukam i jeszcze kilka osób, które znam :notacrook:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Trzeba go wycisnąć, zbic cokolwiek - nie wiem jak Ci opisać. To jest z tych typowych zadań dla jak to nazywam "McGyvera garażowego". Patrzysz co masz pod ręką jakie narzędzia, tuleje,smieci - co możesz wykorzystać plus własne doświadczenia i kombinujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, czyli nie trzeba tego zasklepionego od strony łożyska trzpienia rozwiercać, szlifować itp. Rozumiem, że można go wybić od strony łożyska. A później go nabijam i zabijam młotkiem? Czytałem, że niektórzy wybili całe łożysko z trzpieniem. Tylko nie wiem czy da się wybić łozykso z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to rozklepanie nie jest najlepszą metodą, gdyż fabryczne mocowanie jest już minimalne. jak się zdemontuje stare łożysko to jest jeszcze mniej do późniejszego następnego rozklepania (jak wymienisz łożysko). efekt jest taki, że łożysko nie jest dobrze zamocowane. poza tym - pranie młotem po bieżni wewnętrznej łożyska nie jest najlepszym sposobem na długotrwałe użytkowanie.

 

ja nawierciłem w środku otwór (można na wylot, bo plastikowy trójkąt przysłoni), nagwintowałem i trzyma się to mocno na wkręcie.

na focie widać "pierwsze" rozklepanie, po pierwszej wymianie łożyska. widać również, gdzie pękło ramię.

 

 

thumb_hosting_zdjec_1363681039__2010-11-15_004_pekniete_ramie_wycieraczki_02.jpg

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko wypychamy w jedną stronę.

pozostaje nam wtedy to dolne ramię (ze zdjęcia) z trzpieniem, a górne ma kołnierz na pierścień zewnętrzny łożyska.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!