Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa ramienia wycieraczki


Rekomendowane odpowiedzi

Narażone na warunki atmosferyczne i zabrudzenie pyłem, to lepsze 2RS (obustronnie kryte gumą)

Podpowiem jeszcze by poszukać w okolicy dobrej hurtowni z łożyskami i tam zakupić. Allegro to nie najlepszy pomysł.

I nie najtańsze chińskie, te już jako nowe maja luzy.

Dotyczy każdego rozmiaru i każdego przeznaczenia łożysk.

(mam dwie takie hurtownie niedaleko domu ale polecić mogę tylko jedną, choć tą niepolecaną kumpel prowadzi. Ostatnio chciał mi sprzedać taki badziew że już więcej tam nie wrócę)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narażone na warunki atmosferyczne i zabrudzenie pyłem, to lepsze 2RS (obustronnie kryte gumą)

Dzięki za szybką odpowiedź. Tzn, ze guma jest bardziej szczelna pewnie. Czytałem, że wytrzymuje -30 do 110 'C choć wiem, że najwięcej krzywdy zrobi deszcz, kurz itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

A ten odpowiedni to?

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Troche odświeże temat. Dzisiaj zabrałem sie za wymiane łozysk w prawej wycieraczce. Tylko nie mam pojęcie jak oddzielić to krotkie metalowe ramię od aluminiowego łacznika w ktorym jest łożysko. Jak tego nie odłącze to raczej łozyska nie wycisne.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "zniszczyć"? To tak groźnie brzmi.

Mariuszzzz - uważaj by nie połamać tego aluminiowego elementu, w którym są usadowione dwa łożyska. Akurat ja - i jak pamiętam też mrarek (???) - już zaliczyli złamanie. łatwo pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam pierscien wewnetrzny lozyska nasadzony jest na trzpien i zabezpieczenie przed zsunieciem sie lozyska jest w postaci rozklepania tego trzpienia. Polaczenie takie zaliczane jest do polaczen nierozlacznych, czyli trzeba je zniszczyc zeby lozysko wyciagnac. Resztki mozna jakos rozklepac ale mizernie to wyglada.

U mnie peklo ramie ok. 5 cm od obsady, od uderzenia mlotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie odłączyć to ramię. Została na nim jakby środkowa część łożyska osadzona własnie na trzepieniu. Zeszlifowałem zaklepanie i spróbuje teraz wycisnąć ten trzpień na imadle. Tylko co później, po wciśnięciu nowego łożyska? Połączyć to śrubą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!