Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wentylator chłodnicy pracuje w trybie AUTO


Rekomendowane odpowiedzi

W trybie automatycznym klimatyzacji wentylator chłodnicy pracuje cały czas na 1 biegu. Czy nie powinno być tak że wentylator zaczyna prace dopiero po uruchomieniu sprężarki (AC na wyświetlaczu) ? Kiedy wyłącze tryb automatyczny wentylator staje. Czy ciągle pracujący wentylator to jest normalny objaw czy jakiś błąd w oprogramowaniu lub większa usterka? Auto mam kilka lat a dopiero teraz dopatrzyłem się takiego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O włączeniu wentylatora decyduje ciśnienie czynnika chłodzącego. I tak: przy ciśnieniu od 1 bar do 11 bar czyli praktycznie gdy spręzarka nie pracuje, wentylator pracuje na małej prędkości i wyłączy się gdy prędkość pojazdu osiągnie 20 km/h. Prawdopodobnie włączenie trybu autu jest odbierane przez komputer silnika jako gotowść włączenia klimatyzacji w każdym momencie. W trybie sterowania ręcznego jest jednoznacznie określone czy klimatyzaja jest włączona czy nie.

Sprawdzę u siebie czy wentylator zachowuje się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator powinien pracować tylko przy właczonej klimatyzacji obojętnie czy w trybie AUTO czy MANUAL oraz do prędkości pojazdu 30km/h

Wiem co piszę bo mam zamontowaną kontrolkę pracy wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest coś nie tak z tym wentylatorem czy wszystko w porządku? Sprawdziłem w innym samochodzie i tam w AUTO wentylator pracuje, tylko że to mercedes. W Megance nie wiem czy tak było od początku, po prostu dopiero niedawno to zauważyłem. Kontrolka pracy wentylatora jest ciekawym rozwiązaniem, miałeś jakieś przygody z przegrzewaniem silnka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę wentylator chłodnicy powinien pracować tylko przy pracującej sprężarce klimy.

Ja nie miałem ale naprawiałem innym silnik po przegrzaniu to już nie ten sam silnik skutki przegrzania są nie odwracalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jest...jeżeli jest włączony tryb AUTO na panelu ,to obojętnie czy klima jest wł/wył -wentylator na postoju sobie chodzi na 1 biegu

specjalnie sprawdzałem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś. Jeżeli pracuje to znaczy że wszystko ok. Z tą prędkością to zupełnie nie miałem pojęcia że automatyka jest tak zaawansowana. Co do przegrzania to Nel masz rację, skutki są nieodwracalne. Ale jakie piękne kolory na głowicy. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również na AUTO kręci się wiatrak, ale wyczytałem w dilogysie że tak powinno być.

"Zezwolenie na działanie klimatyzacji zmienia wartość na "TAK" w przypadku: polecenie włączenia klimatyzacji zostało wydane przez kierowcę (włącznikklimatyzacji w położeniu AC lub AUTO i włączony wentylator na minimalnej prędkości),"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!