Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kostka pod schowkiem


szod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem ten samochód więc nie bardzo jestem w temacie czego szukać. Otóż dzisiaj zauważyłem że pod schowkiem od strony pasażera wisi sobie na przewodach kostka. Zdjęcie umieściłem w załączniku. Pytanie od czego ona jest? Drugą kostkę widziałem tuż nad licznikiem po prawej stronie jak wymieniałem żarówkę podświetlającą zegar. Ta to podejrzewam że może być od komputera którego nie mam u siebie. Ale to tylko moje podejrzenia.

post-16573-1255438957_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj kolory z tymi z tego zdjęcia:

dsc00047j.th.jpg

To są kostki od licznika, Twoja wygląda podobnie. Tylko co ona by robiła pod schowkiem pasażera? Pytanie: Ile kostek masz podłączonych do licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kostek jest podpiętych do licznika bo go nie rozbierałem. Tylko zauważyłem wolną kostkę koło niego jak zmieniałem żarówkę w zegarze. Nawet nie pamiętam jak ona wyglądała. Raczej koloru czarnego. Siedziała w specjalnym gnieździe pewnie po to żeby nie błąkała się to tu, to tam ;-) Ta kostka pod schowkiem nie mam pojęcia do czego jest. Kable są dość krótkie, do licznika jest jeszcze spory kawałek. Ogólnie licznik mi działa więc to chyba nie od niego. Fakt, na zdjęciu wygląda podobnie... Za co odpowiada ta kostka w liczniku? Może to był i jakiś anglik, tylko dlaczego by to zostawili dyndające i w dodatku krótkie? Na wysokość licznika to ona by chyba nie dostała, ale to już bym musiał dokładniej oblukać. Jest jakiś sposób żeby się dowiedzieć czy to był anglik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co odpowiada ta kostka w liczniku?

Tak na szybko:

szarakostka.th.jpg

Przemo_CK, też się zastanawiam nad anglikiem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, sprawdź kiedyś przy okazji jak wyglądają kostki przy liczniku, czy są takie same jak na zdjęciu z drugiego postu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę coś robił to zerknę. A skoro to jest kostka od licznika to może pasażerowi podłączyć dodatkowy ;-) Miał by przynajmniej ciekawie <ok> O właśnie, skoro znam rozpiskę to może kiedyś sprawdzę czy sygnały w kostce występują jak w licznikowej. Tylko się trzeba numerów na kostce w pozycji akrobatycznej dopatrzeć ;-) Dzięki Wam za pomoc :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ale to powinna być gdzieś pod konsolą środkową, a nie pod schowkiem, tym bardziej że nijak kable nie starczą do konsoli środkowej...

Chyba że się mylę i gdzieś pod schowkiem lub nad nim przy wersji z klimatyzacją jest jakiś moduł sterujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia które zrobiłem na kostce jest naniesiony numer:

770C 28/09/98

 

Podejrzewam że przed numerem (770C) jest coś jeszcze tylko przykrywa to ten plastik trzymający kable.

 

Ze zdjęcia tylko tyle mogę powiedzieć, po więcej szczegółów to musiał bym zejść do samochodu, ale to dopiero jutro.

post-16796-1287593397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Odgrzeję trochę kotleta odnośnie dodatkowej kostki za licznikiem. Dziś wymieniałem żarówki podświetlenia i także zauważyłem dodatkową czarną kostkę siedzącą w specjalnym uchwycie w plastikach deski. Do czego może ona być? Dodam, że do licznika mam wpięte 4 kostki a to jest piąta dodatkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!