Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie spalanie 1,9Dci 120km w mieście


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy takie spalanie jest normalne około 9,2-9,5L ze średnią prędkością 23km/h,

jazda delikatna, tylko po mieście, krótkie odcinki 1-3km, praktycznie na zimnym motorze, skrzyżowania co parę metrów, w trasie pali około 6L.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, moja w zimę też na takich odcinkach wciąga paliwo jak szalona. Nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dystans mały (jakie to ma znaczenie?? jak tylko po miescie lata??) około 100 pare kilometrów, ale tylko i wyłącznie miasto, co uwidacznia średnia predkosć 23km/h, w mieście wychodzi na to że ten motor to smok:(

pozdrawiam

[ Dodano: 2009-10-23, 16:41 ]

Jazda głównie na 2i3 czasem 4 ale rzadko, jazda raczej bez specjalnego piłowania, jakbym mu docisnął to pewnie 12L też by wciągnął, w trasie super, ale miasto nie bardzo

[ Dodano: 2009-10-23, 16:42 ]

Strach pomyśleć co będzie jak przyjdą mrozy -15 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dystans mały (jakie to ma znaczenie?? jak tylko po miescie lata??)
to zatankuj, wyzeruj wskazania przejedź do najbliższych świateł

potem rusz z miejsca i wtedy sprawdź a bedziesz dopiero zszokowany ;-) . Im większy dystans, tym wskazanie jest bardziej miarodajne. Twoje wskazanie wydają się nieco duże, choć te z trasy są takie jak u mnie. Tak czy inaczej w takich warunkach swoje biorą, cudów nie ma ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótkich odcinkach silnik nie zdazy się rozgrzać do swojej temperatury pracy, długi czas jedzie na ssaniu itd. To jest normalne w dieslu, dlatego przed zakupem warto przemysleć na jakich trasach będzie auto używane. Ja już przywykłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer tyle pokazuje około 10l/ średnio przy jezdzie po samym miescie ze srednią predkością 23km/h( przetestowane kilka dni pod rząd po samym mieście praktycznie cały czas na zimnym motorze na ogólnym przebiego około 100km tego testu), no chyba że komp kłamie, w trasie spalania bajka 5,5l.

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mi w Warszawie w korkach pali 7,2 (maksymalnie 7,4) - tyle pokazuje komputer na całym baku gdy jeżdżę tylko w ciągu dnia,

gdy zdarzy mi się przejechać parę razy przez miasto w nocy albo wyjade gdzieś poza miasto to wychodzi około 6,8

 

na trasie jadąc spokojnie średnia nie przekracza raczej 5,3, jadąc po emerycku zdarzyło się osiągnąć średnią z trasy 300km na poziomie 4,8 litra,

jadąc z 5 osobami na pokładzie i się śpiesząc lub jadąc jak debil (masa wyprzedzania z ostrym dmuchaniem turbiną, na paru pustych i gładkich odcinkach duże prędkości) to podchodzi w okolice 6 na trasie.

Jeśli wam zawsze w trasie wychodzi 6 to albo macie 18 lat i ADHD ;P albo jednak jest coś nie tak. JA na trasie jeśli nie dam się sprowokować to jeżdżę grzecznie bardzo, z niedużymi prędkościami i często po prostu z zapiętym tempomatem, po mieście natomiast zdarza mi się trochę przeginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem przez ten weekend w glebokim sniegu po miescie to samochod mi spalil 8,5 l/100 km. Ale to tylko wyjatkowo uzywalem auta w miescie, bo z powodu glebokiego sniegu nie jedzila komunikacja miejska. Najwiecej sniegu w Holandii od 15 lat.

Ale na autostradach gdzie robie 95% kilometrow spala mi od 5,9 do 7,4 l/100km jadac z srednia 130 km/h co znaczy ze jezdze po 160-190 km/h. Czyli mniej niz w miescie. Ale ja wiedzac jak bede jezdzil i na jakies dystanse zdecydowalem sie kupic mocnego diesla i tego nie zaluje a wiec ciesze sie z przemyslanego zakupu :)

 

P.S.

Czy autor postu moglby uzywac poprawnego zapisu koni mechanicznych - KM a nie km, bo to calkowicie cos innego :-/ Dzieki

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, ja ostatnio zauważyłem zwiekszone spalanie w miescie min 9,2 - 9,5 L NORMALNIE PALIŁA max 8L. zapaliła mi sie kontrolka serv i sprawdz wtryskiwacze.

Pojechalem na komputer i okazalo sie ze wtrysk jest padniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!