Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drży szarpie gaśnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem w mojej megi.

Usterka zaczęła objawiać się leciuteńkim drżeniem i delikatnym szarpnięciem silnika co jakiś czas na biegu jałowym.

Teraz dodatkowo kilkanaście razy zdażyło mi się, że gdy odpalałem auto rano, silnik pracował na tyle nie równo, że czuć było zdecydowane szarpanie, tak jakby chodził na 3 gary, po czym wszystko wraca do normy po przejechaniu kilku metrów, bądź 2 razy przeszło mu samo po chwili. Objaw również ukazał mi się przy ciepłym silniku (np. przy dojeździe do skrzyzowania)

W autu został wymieniony rozrząd, świece, filtry. (usterka wystąpiła przed wymianą owych częsci).

Autko było w ASO gdzie nie stwierdzono żadnych błędów, więc zostało oddane do innego nieautoryzowanego serwisu Renault.

Sprawdzili cały układ zapłonowy + dodatkowo wyczyścili przepustnice - niestety nie pomogło, zasugerowali iż któraś z cewek może zacząć się sypać. Komputer również nic nie wykazał.

Poza tym auto śmiga rewelacyjnie.

Macie jakieś pomysły jak rozgryźć tą usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po kolejnym mocnym porannym szarpaniu autkiem zaświeciła się kontrolka od silnika, autkiem dość mocno rzucało przez pierwsze 2km.. po czym przestało a kontrolka zgasła po przejechaniu kilku km.

 

Nie czekając długo odwiedziłem mechanika.

W komputerze zapisał się błąd na 2 cylindrze. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z szarpaniem autka na razie znikł, mimo wszystko wymieniłem wczoraj cewkę - poprawy nie zauważyłem pod względem zaniku drżeń w autku na postoju.

 

A może to rezystor położenia przepustnicy?

tzn. co może być nie tak? przemierzyć go ? o w razie co wymiana czy inne działania prewencyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!