Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światło w drzwiach nagle zaświeciło na 2 sek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , tak jak w temacie.

Od kąd mam Megi a mam ją juz pół roku oświetlenie drzwi nigdy się nie świeciło, a tu pare dni temu jak zamknąłem drzwi zaświeciły się lampki w drzwiach ale dosłownie na 2 sek. bo równo z oświetleniem kabiny się ściemniły, a dziś po raz drugi taka sama sytuacja. Stąd moje pytanie co może z nim być?? Wygląda na to że nic nie jest spalone urwane, a raczej zaniedziałe i raz na jakis czas zaświeci. Może ktoś podpowie co można przeczyścić, gdzie są jakieś styki do tego oświetlenia? Zakładam nowy tamat bo w innych albo swiecą cały czas albo nie a u mnie inaczej sprawa wyglada. Bardzo prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może osoba pisząca powyższy post jest obcokrajowcem :-)

Jeśli nie, to proszę zapoznać się z regulaminem forum (należało to zrobić przy rejestracji).

Jeden z pkt regulaminu mówi:

"5. Użytkownicy forum muszą stosować się do zasad poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli pełnym zdaniem. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie. Zwracamy przy tym szczególną uwagę na pisanie polską czcionką aby wypowiedź była czytelna. "

Jeszcze inny pkt. regulaminu forum mówi o opcji :-) , kolejny o zakładaniu nowych tematów a jeszcze inny o czcionce jaką piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam nowy tamat bo w innych albo swiecą cały czas albo nie a u mnie inaczej sprawa wyglada.

A co za różnica? I tak trzeba sprawdzić wszystkie punkty wyszczególnione w tematach jakie znalazłeś. Coś jest nie domknięte jak należy albo jakiś stycznik się rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci już napisałem, twierdzisz, że przeczytałeś tematy dotyczące świecenia się światła w kabinie. Przeczytaj jeszcze raz i wyciągnij wnioski.

Do sprawdzenia masz krańcówki (styczniki) przy drzwiach, krańcówki przy schowkach.

Być może któryś z nich po prostu się obluzował i jak auto podskoczy na wyboju, przyhamujesz, skręcić traci styk o w efekcie powoduje zapalenie się lampek.

Spróbuj przypomnieć sobie jak zamykałeś drzwi, może powtórzenia coś da.

Nie wiem jak jest w MII ale chyb a jeżeli otworzysz drzwi to zapala się tylko lampka przy tych drzwiach, zacznij od nich. Możesz też sprawdzić na zamkniętych drzwiach, czy jak je pchasz, jak przy otwieraniu, nie powoduje to zapalenia lampek. Będzie już coś bliżej, Z drugiej strony zrobiło się zimno. Może gdzieś podeszła woda, zamarzła i coś nie działa tak jak powinno.

Poczytaj jeszcze raz tematy o lampce w kabinie i spróbuj sprawdzić te elementy, które tam się pojawią. Nawet jak ktoś pisał, że bezpieczniki sprawdził, sprawdź u siebie.

Po za tym problem ten jest jednorazowy? Było i już się nie powtórzyło? Czy nadal co chwila mryga. Bo jak ten drugi przypadek to trzeba szukać. Jeżeli było to tylko raz i się nie powtarza to daj sobie spokój bo na bank nie znajdziesz. Niestety tego typu usterki, nie tylko w samochodach, są bardzo trudne do zdiagnozowania. Wierz mi miałem z tym kilka razy do czynienia. Usterkę zwykle usuwałem po jakimś czasie, czasami bardzo długim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja się powtórzyła drugi raz i próbowałem zamykać drzwi kilka krotnie no ale żadnego efektu. Co do bezpieczników sprawdzone i jest ok pozatym wszystkie inne lampki świecą w schowku bagażnik sufit tylko te w drzwiach nie kostki w drzwiach juz sprawdzałem przeczyściłem itp. ehh dlatego juz nie wiem gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w MII ale chyba jeżeli otworzysz drzwi to zapala się tylko lampka przy tych drzwiach, zacznij od nich.

 

W megii II zapalają się wszystkie lampki przy drzwiach, obojetnie które otworzymy. Ja osobiście zacząłbym od sprawdzenia żarówek czy nie są spalone. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!