Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zarowki Ksenopodobne


lukasz sobacki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chce wymienic standardowe zarowki w mojej megance ale nie wiem za jakie sie zabrac?Chodzi mi o to zeby ladnie i daleko swiecily na niebiesko albo najlepiej bialo plus do tego ten sam kolor postojowek no i tu pytanie kolejne czy halogeny tez mozna dobrac pod ten sam kolor jak bede jezdzil na postojowkach i halogenach to zeby glupio nie wygladalo jak choinka. Dziek.

ps jak moze ktos poszukac na ebay.co.uk to bylbym wdzieczny za linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sorki jesli kogos urazilem ale nie wiem czemu to taki problem jezdzic pod wieczor z postojowkami plus przeciwmgielne? Caly czas tak ludzi widze i jakos mnie to nie oslepia i nie wydaje mi sie ze innych tez. A co do lamp to myslalem cos jak philipsa albo cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) że ktoś sobie rękę złamał to i Ty sobie złam ;-) (analogia bo ktoś tak jeździ)

2) jeżdżenie z zapalonymi światłami dodatkowymi + pozycja jest niezgodne z przepisami

3) mylisz się jak twierdzisz że to nie oślepia

4) philips też produkuje xenony - zdecyduj się co chcesz uzyskać żarówki czy xenony

5) żarówki typu + też mogą być nie zgodne z przepisami - są to żarówki które można stosować w reflektorach o pogorszonych parametrach.

6) a niebieskie światło jest niedopuszczalne na drodze oprócz pojazdów uprzywilejowanych

 

i to chyba tyle co mam do dodania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki jesli kogos urazilem
nikogo nie uraziłes, nie przepraszaj :) Jeżdżą ludzie - pewnie, że tak. Jedni rażą jedni nie, też ma sięto ustawieniem lamp. Ale w razie kontroli policja może Ci zabrać dowód za takie światełka... Też kiedyś nad takowymi myślałem (chłopaki namawiali) no ale bez przesady. Lepszy szpan jak kupisz jakieś ori żarówki które ładnie świecą...no tyle, że koszt jest duży i szybciej się przepalają :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Policja nie jest upoważniona do zaglądania pod maskę, także żadnego dowodu nie zabiorą. Można mieć tylko problemy w razie wypadku, jeżeli ktoś powie że go oślepiliśmy, ubezpieczyciel może się w tym pokapować, noi nici z odszkodowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle, że kastrował bym wszystkich mających poinstalowane jakieś wynalazki i mających źle ustawione światła. Potem jedzie taki cwaniak i nawet przełączenie lusterka wstecznego nic nie daje, totalne oślepienie :evil:

 

Policja nie jest upoważniona do zaglądania pod maskę...

Żebyś się nie zdziwił <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się... sam jeździłem w poprzednim aucie na takim ksenonie, ponad 1,5 roku się tak śmigało. Ile razy policja stała, widać było na pierwszy rzut oka że coś za jasno świece. Auto w których miałem ten zestaw ksenonowy to Astra II, więc było widać z daleko że auto ma coś kombinowane. Bardzo żałuje że na tym jeździłem, w sumie nic się nie stało itp., ale teraz zrozumiałem że to było samolubne zachowanie, oślepiałem innych i tyle. A nawiązując do policji, to dla mnie są za ciemni na takie przeróbki, mam mnóstwo znajomych co jeżdżą na takich światłach, nigdy nie mieli problemów. Jeden nawet przegląd przeszedł na tym zestawiku:D W każdym razie, powinni się za to wziąść, ale myślę że prędzej czy później właśnie tak się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawiązując do policji, to dla mnie są za ciemni na takie przeróbki

Nie, nie mój drogi, im się tylko nie chce ruszyć dupy, ale jak któremuś się zechce to zaczyna się rzeź.

Kumpel jechał kiedyś z kumplem z pracy, gość miał jakieś przyciemniane lampy (jak się okazało bez atestu), no i trafił na takiego co mu się chciało ruszyć. Mandacik, zabranie dowodziku rejestracyjnego i wymiana lamp na fabryczne (w sumie kilkaset złociszy). Z tego co pamiętam, to zgarnęli kilka osób z przerabianym oświetleniem.

Inny kumpel prawie nie przeszedł przeglądu, bo fartownie spaliła mu się akurat żarówka od pozycji, także wszystko zależy od fartu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leman666, Xnenon tak ale tylko legalny. Ale NIGDY pseudoxenon.

Nigdy żarówka zwykła nie będzie tak oślepiała jak Xenonowa.

Widno mało jeździsz zwłaszcza w ciemnościach pozamiejskich i nie masz rozeznania <ok>

 

Tak przy okazji to mijasz się z tematem :!: Który jest o żarówkach kseno .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy swoje w każdym poście o żarówkach i xenonachi znowmu czytam że to jest złe, że się policja czepia, diagności itp... a wypoweidź kolegi Prezes, o oślepianiu to chyba nie widziałeś jak sobie ludzie wkładają zamiast 55W żarówkę 100W i oślepiają (powiem ci że wtedy wolę już xenon który mnie oślepia)

 

a wracając do pierwszego postu:

 

ja wyczytałem że chłopak chce założyć żarówki alaxenon i to nie jakieś z marketu za 10zł tylko porządne typu Philips Blue. Więc zwracając się do kolegilukasz sobacki, to spokojnie montuj w aucie sobie tego typu zestaw np. Philips BlueVision czy jakoś tak... koszt w Polsce ok. 70zł dodatkowo już w komplecie są postojówki niebieskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!