Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

gdzie kupić dobry filtr paliwa 1.5dci ?


scar

Rekomendowane odpowiedzi

tylko dlaczego wszyscy chcą mi sprzedać cały plastikowy w obudowie?

teraz, to już całkiem mam pomieszane.

Przecież ten filtr jest cały metalowy.

Da się go wymienić bez rozkładania "kompletnego przodu" samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w swoim to w sklepie tz.firmowym zaśpiewali 130zł a u mechanika zapłaciłem 93zł z wymianą.Po prostu trzeba się dowiedzieć a filtry robi prawdopodobniej jedna firma a inne nalepiają swoje nalepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej, mysle ze mam do wymiany filtr paliwa w Megane II 1.5 dci ale chcialem sie jeszcze Was poradzic. Auto zaczelo wiecej palic (nawet 6.8-7.2 l/100km po Warszawie przy minusowych temperaturach) jak sie zima zaczela oraz ostatnio jakby gorzej wkrecalo sie na obroty - gorzej czyli wolniej. Moje pierwsze skojarzenie to brudny filtr paliwa?

 

Czy moglby ktos napisac czy mial podobne objawy? Ewentualnie co to moze byc innego?

 

Gdzie miesci sie ten filtr i jak go sie wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przy znacznych mrozach tyle pali, daj spokój, norma.

Też myślałem, :shock: że się silnik popsuł. Filtr widać pod rurą wlewu płynu spryskiwacza,

trochę w lewo skos. Ile kilometrów temu miałeś zmieniany? Co 15tys. byłoby dobrze.

A inne powody zwiększonego spalania... thinkin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na tą strone www.quippo.pl wybierasz sobie swoje autko i masz dostępne części. Możesz też napisać mail wtedy podajesz VIN i dostajesz odpowiedź jakie części są do Twojego auta i ile kosztują. Kupujesz filtr idziesz z nim do auta blokujesz wszystkie koła jakimiś rzeczami, podkładasz lewarek pod prawą przednią strone zdejmujesz koło, prawą częśc nadkola i tam już se dasz rade. Ja nie wiedziałem jaki mam filtr wiec zdjałem koło i nadkole i pojechałem do sklepu po identyczny kosztował 190zł.

 

Paliwa Ci żre jak jakaś krówka. To mój scenic z takim silnikiem nie brał przy tych mrozach 6,5l/100, a jest dużo cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!