Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania kierownicy powyzej 100 km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich na forum.

 

Mam problem, podczas jazdy powyzej 100-110 czuje lekkie drgania na kierownicy. Opony zimowe maja obecnie 2 sezon więc są prawie nowe.przy mniejszych predkosciach drgan nie czuc.

 

Co to może byc? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo niech je dobrze obejrzą. Bywa, że opony są uszkodzone, nawet po dwóch sezonach. Poza tym jak były przechowywane? Na stojąco, czy na leżąco? Na felgach czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, w jakiej pozycji przechowywane?? B) wiesz co to nie ma akurat najmniejszego znaczenia :roll: opony i tak co roku trzeba jechać na wyważenie ;-)

 

michalpeel, Miałem podobny przypadek i jest tu parę opcji:

 

1. Nie wyważone koła, w twoim przypadku mówisz że były, może zmień zakład bo zrobili ci to do du... :-P ja byłem w 2 i dopiero za 2 było ok B)

2. Wpadłeś w dziurę i np odpadł ci gdzieś odważnik, czasami się tak zdarza :-/

3. Opcja dość drastyczna, uszkodzona felga :-( niestety za czasów coupe doznałem tego, idiota pakował się na mój pas jadąc obok mnie bez migacza, po prostu jechał prosto w mój bok no ale jechał VW więc czym się dziwić B) Musiałem ostro hamować, i wpadłem podczas ostrego hamowania w całkiem konkretną dziurę :evil: na 1 rzut oka nic, jadę dalej przekraczam 100 i czuje drgania kierownicy :evil: okazało się że Alus dostał w pupe i trzeba był jechać na prostowanie 250zł od sztuki, na szczęście to byłą tylko jedna sztuka B)

 

Życzę ci tylko tej 1 Opcji B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgadzam się co do wyważenia kół lub jego braku oraz mniej lub bardziej skrzywionych felg. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jedną z możliwych przyczyn drżenia kierownicy o którym nikt z Was nie wspomniał, a mianowicie "zwichrowane" tarcze hamulcowe. Łatwo to sprawdzić rozpędzając się troszkę a następnie delikatnie hamując, jeśli pojawi się drganie to oznacza, że tarcze mają bicie. Bicie to może przy pewnych prędkościach przenosić się na kierownice stwarzając wrażenie niewyważonych kół lub skrzywionej felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab, tylko że przypadłość moja np czy michalpeel, występowała przy płynnej jeździe przekraczając dopiero 100km tak więc twoja opcja odpada ale racja że to też ma wpływ ale nie dopiero od tych prędkości B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to nie ma akurat najmniejszego znaczenia

Ma!

Same opony przechowuje się w pozycji pionowej od czasu do czasu należy je przekręcić żeby się nie odkształciły. Szczególnie opony zimowe w okresie letnim, które w wyższych temp. robią się wyraźnie miększe.

Natomiast opony na felgach - w pozycji poziomej na specjalnym stojaku, tak aby się ze sobą nie stykały.

Dodam;

4) który jest opcją pkt. 3 z tym, że nie doszło do uszkodzenia felgi tylko samej opony.

5) Wada opony, która teraz wyszła, np. w wyniku pkt. 4

Nie mniej, czy opony są zmieniane na felgach czy same przy każdej ich wymianie powinno się je wyważyć. Najlepiej w sprawdzonym zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, no racja można dopisać kolejny punkt zniekształcenie opony B)

robpab, ja ostatnio miałem zjawisko równie dziwne, zapala się co jakiś czas serwis i ABS, potem jadąc do pracy skręcam ostro w prawo i lewe koło zaczęło hamować :shock: no szok, wróciłem, od razu do domu na kanał patrze a szczęki od środka były luźne :shock: ale już zrobione B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!