Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Electronic fault" i zwisajacy swo


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dość często obserwuję zapalenie się kontrolki SERVICE i pojawia się monit o błędzie elektronicznym. Zajrzałem pod maskę chcąc posprawdzać i podociskać przewody i co się okazało - jeden z kabli który znajduje się obok akumulatora zwisa sobie swobodnie.

 

 

ae428cb9ff2fd2a2m.jpg

 

4b22447e359e318fm.jpg

 

 

Czy ktoś mi jest w stanie pomóc gdzie go należy podpiąć bo obejrzałem dokładnie wszystkie wolne przestrzenie w promieniu długości tego przewodu i nie widzę do czego mógłby on być przyczepiony. Od zakupu problem "electronic fault" nie występował, dopiero teraz przy zimie. Ale okazuje się że komunikat samoistnie znika mimo że przewód nadal nie jest podpięty. Obejrzałem dokładnie końcówkę i wyglądała na utlenioną, mam na myśli to, że zwisa ona sobie swobodnie już dość długo, bo nie było świeżego śladu kontaktu z nakrętką.

 

Proszę o pomoc co z tym zrobić.

Model autka MII 1.5dci 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komputera dochodzą trzy wtyczki, w sumie kilkadziesiąt przewodów. Naliczyłem, że 13 z nich to masy różnych obwodów i czujników. Może któryś z nich nie ma dobrej masy (może masę pobierać z innego obwodu) i stąd "service".

Podłącz ten przewód do minusa i wykasuj błędy. Często jest tak, że komputer, jak raz zarejestruje usterkę to pomimo jej usunięcia dalej wyświetla komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczenie przewodu do aku nic nie zmienilo, okazalo sie ze winien jest czujnik swiatla stop ktory mimo niewcisnietego pedalu dawal sygnal i zapalal swiatla stop. pojawial tez sie komunikat ESP fault. w tym momencie po wyregulowaniu czujnika swiatla stop wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja dzisiaj doświadczyłem podobnego problemu. :/ Przy dojeżdżaniu do ronda Starołęka delikatnie nacisnąłem hamulec i wyskoczył komunikat esp/asr fault. Autko pozbawiło mnie ESP i ABS. Nie wiem co dokładnie z nim jest ale okazało się, że nie zapala się światło stop jak naciskam hamulec. Pomogło odłączenie i ponowne podłączenie czujnika światła stop. Jednak już 2 razy mi się to stało ponownie. Wyskoczył błąd, zgasiłem auto odłączyłem podłączyłem czujnik i działa ok. Może pomoże regulacja czujnika? W jaki sposób to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja zepsutego wlacznika swiatla stop jest jak najbardziej mozliwa. W momencie gdy pedal jest wciskany, wlacznik sie luzuje i zalacza obwod. byc moze wlacznik "nie sprezynuje" i nie reaguje na zalaczenie hamulca. proponuje wyjac i dokladnie obejrzec ten wlacznik, zobaczyc czy sie nie haczy. poza tym komunikat ESP fault moze pojawisc sie gdy jednoczesnie wciska sie gaz i hamulec - bylo o tym na forum, polozenie obu tych pedalow jest zbyt bliskie siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zrobiłem 100km i póki co jest ok, więc zobaczymy jak to będzie. <ok> Jeżeli będzie nadal wywalać błąd to wymienie czujnik ale póki co nie widzę takiej potrzeby skoro działa. ;-) Mi wywalało ESP/ASR fault oraz Electronic fault ale wtedy ESP było ok. Man nadzieję, że to taki wiosenny kaprsy Megi. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś rano zajrzałem pod kolumne kierowniczą, nad pedałem hamulca znajduje się włącznik STOP...

Trzpień metalowy był delikatnie zardzewiały.

WD40 i po wszystkim...nasmarowałem i działa ok

Edytowane przez zimnica4666
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!