Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko napiszę jako ciekawostkę - byłem dzisiaj w serwisie Renault i powiedzieli mi że oni to tak właściwie nie wiedzą czym się różni mój silnik (1.9dci 110km) od 1.9dci 130 km :) i zaproponowali zrobienie "modułu" (boxa) za 2200 zł, który mi doda 20 km :) :) :)

 

skoro już oni nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi to ja mam dość i jadę do katowic się zchipować :-P pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja mojej reni zrobiłem również chipa, ale nie do końca byłem zadowolony, przyrost mocy ze 102KM do 135KM, a moment 240NM do 350nm. Zaczełem grzebać dalej silnik zostało zmieniony na 2,2l dci z reno espace zostało zmienione turbo oraz zainstalowano kute tłoki, wałki i itp. Intercooler zmieniony na większy bardziej wydajny. W tym momencie z 1,9DCI 135KM 350NM zrobiło się 2,2DCI 340KM i 500NM. Autko daje rade teraz, pozostaje mi jeszcze wymiana układu hamulcowego ponieważ standardowy lubi się przypocić przy bardziej dynamicznej jeździe po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrost mocy ze 102KM do 135KM, a moment 240NM do 350nm.

1.9 dCi 102 KM ma 200 Nm, dopiero po wirusie ma 240 Nm. Sprzęgło chyba też by 350 nie wytrzymało.

pablos1618, wrzuć foto jak to zmieściłeś pod maską 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablos1618, Dobrze ja widze??? przy ok. 1300 obrotów masz ponad 400NM??? hmmm???

Może napisz coś więcej o tym swapie z 1.9 na 2.2... silnik sie mieści bez problemu czy trzeba kombinować? co z przeniesieniem napędu? i najważniejsze jaką skrzynie dałeś? bo niewierze żeby skrzynia reno wytrzymała taki moment...

 

meganecoupe02, no w 102 konnych dci sprzęgło ponoć daje rade do 310 nM powyżej robi sie nieciekawie... zaczyna ślizgać przy ostrzejszym bucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że posty powyżej polecą do działu humor :mrgreen:

Czekamy na zdjęcia, nie uwierzę dopóki nie zobaczę, a jak zobaczę to i tak nie uwierzę :D

Krążą słuchy że gdzieś po Polsce jeździ Megana z silnikiem z lalki V6... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi si wydaje, że takie modyfikacje bez zmiany skrzyni i sprzęgła raczej szybko unieruchomią bolid. Przyłączam się do próśb przedmówców poprosimy o foty + więcej informacji, krótko mówiąc udokumentuj chłopie to wszysko. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pablos1618, a ten wykres to jakiś dziwny jakby z excela :mrgreen:

jak dla mnie ze względu na rozmiar megi i espace ciężko było to zmieścić... pewnie się da choć w moim 1.9 dti już jest mało miejsca na co kolwiek a co dopiero wsadzić tam 2.2 które ma OGROMNĄ skrzynie biegów... poczekamy na foty <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!