Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję że dobrze trafiłem. Zastanawiam sie nad chipem to mojego auta, przeczytalem to forum i bylo cos napisane ze wybieracie sie do katowic w kilka osób właśnie na chipowanie ale nie doczytałem czy doszło to do skutku, jakie wyniki, koszty gdzie to robiliscie itd. Dzieki za wszystkie odpowiedzi podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem juz po wirusie w firmie Dynosoft a konkretniej u Wojtka. Szczerze mowiac mialem troche watpliwosci robic nie robic ale dzis po pierwszych jazdach wszystkie zostaly rozwiane. Co do profesjonalizmu spokoju i fachu Wojtek to pierwsza liga. Jesli kiedykolwiek zmienie auto to znow tam wroce. A teraz troche konkretow. Moja Meganka CC 1.9 dCi seria 120,3 kM, moment 302 nM. Dzieki cierpiwosci i chyba troszke ku zaskoczeniu Wojtka efekt koncowy dla mnie rewelacja...156kM i 348 nM!!! Ale suche liczby sa niczym w porownaniu z frajda jaka daje teraz jazda tym autkiem. Zrobiłem dopiero ok. 100 km ale mimo ze bawie sie nowa moca wydaje mi sie ze spalanie spadlo. Pozdrawiam i dzieki Alligatorowi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawy jestem na ile Ci ta moc wystarczy... ;-) Mi po chipie banan nie schodził z gęby przez miesiąc ;) Pózniej zaczęło sie kombinowanie co by tu jeszcze po modzić żeby było więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi-jesli dla ciebie przyrost 30% to malo ok. masz do tego prawo. Dla mnie jest super a to jest juz gorna granica przyrostu biorac pod uwage ze nie wymieniam innych podzespolow. One tez maja swoja wytrzymalosc i mysle ze tuner wybral optymalny program. Pewnie ze teoretycznie mozna zrobic duzo wiecej ale tylko patrzec co pierwsze sie rozleci. No ale jak bedziesz sobie robil program nie musisz na to zwracac uwagi Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest super

i to najważniejsze :->

to jest juz gorna granica przyrostu biorac pod uwage ze nie wymieniam innych podzespolow

właśnie, że nie .... ;-) zależy kto co rozumie przez pojęcie górna granica ale ok.

One tez maja swoja wytrzymalosc i mysle ze tuner wybral optymalny program

a czy myślisz ze po takim sofcie nic się nie może wysrać? skoro fabryka dała tyle a nie więcej to znaczy ze tyle było badane pod względem wytrzymałości, żywotności itp

Pewnie ze teoretycznie mozna zrobic duzo wiecej ale tylko patrzec co pierwsze sie rozleci.

niekoniecznie, trzeba jeździć z głową, a jeżeli sądzisz ze po takim sofcie możesz cały czas palować lub jeździć exstremalnie lub jak wcześniej beztrosko jak wcześniej to ... nie mam pytań.

No ale jak bedziesz sobie robil program nie musisz na to zwracac uwagi Powodzenia

przecież program już dawno mam zrobiony, o ile nie widzisz lub nie wiesz o podpisach przy wypowiedziach to... ;) taka moja opinia i tyle skoro to temat to ja też się udzieliłem. Ps mi wydech dał 8-10KM przy serii 100KM wiec na pewno w twoim przypadku by coś tam dało ale skoro tobie TO wystarcza to oki. to pozostaje mi tylko teraz czekać kto na mnie najedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi, jak kierowca kat to i serie zajedzie w mig! a moc podnosi sie od 20-30% gdyż taka jest bezpieczna granica którą przewiduje również producent. Większość klientów decydujących sie na chiptuning chce mieć też gwarancje że np. turbina sie nie wy..a po 1000km. Po za tym sprzęgło dwumasowe które jest w aucie ddareczek, jest bardziej delikatne i gorzej nosi znaczny przyrost momentu. Nawet spieka nikt nie robi na dwumasie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym sprzęgło dwumasowe które jest w aucie ddareczek, jest bardziej delikatne i gorzej nosi znaczny przyrost momentu

zgadza się jedyny ból tego wszystkiego :-(

Nawet spieka nikt nie robi na dwumasie,

ale robią zamienniki z tego co pamiętam(a może się mylę) to coś znalazłem niedawno że zamiast dwumasa wstawia się zwykłe sprzęgło i coś tam jeszcze aby wyrównać to. minus tego ze niby silnik bardziej drży, wchodzi w wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi, u mnie po virusie na nieszczelnej turbinie bylo 155 wymienilem turbo i zrobilem uklad wydechowy byla znaczna roznica mysle ze bylo cos kolo 165 sprzeglo posypalo sie w niecale dwa miechy ;) . a jesli chodzi o charakter jazdy to .. ;) po to wgralem virusa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!