Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning dci - konkrety


snap

Rekomendowane odpowiedzi

tommi, tak to prawda że zamiast dwumasu wkłada sie zwykłe sprzęgło, chyba z dwoma przerobionymi sprężynami tłumiącymi drgania, w tym jedna jest słabsza o50% co pozwała zredukować drgania... W firmie "Sprzęgła Radzikowski" takie rzeczy robią. A tu link:

przegla.com/glowna/sprzegla-samochodowe-regeneracja-tuning.html"]http://[ciach]przegla.com/glowna/sprzegla-sa...cja-tuning.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommi-teraz juz wiem o co chodzi. Masz racje mozna z auta wyciagnac wiecej, mozna samym programem, zmieniajac turbine, IC, wywalajac kata itd. itd. Tylko ze ja nie mam na to czasu ani ochoty. Moj plan byl prosty. Zwiekszyc moc i moment o ok. 20% plan wykonany mi autem jezdzi sie super i nie zawracam sobie glowy teoriami a co jesli....

Jesli chodzi o Twoje auto to na tamtym forum masz innego Nicka dlatego mialem watpiwosci czy to Twoje auto. No ale skoro juz wiem to gratuluje przyrostu. Jesli chodzi o moje uwagi to albo robiles to na boxie albo tuner nie zadal sobie zbyt wiele trudu zeby wykresik byl bardziej gladki...Idac dalej i wracajac do Twojego pierwszego wpisu ze moment ma za daleko to widac ze nie zwracasz uwagi na szczegoly. Otoz moje 348 Nm osiagam juz przy 2475 obrotach Ty swoje maximum masz przy 3000 podobnie jest z moca. Wiec pytam skoro tyle wiesz i moj program jest taki zly dlaczego nie poprawisz swojego (nie mowie tego zlosliwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to wykres tak sobie - za daleko moment przesunięty gdzie wiadomo diesel tym nadrabia a mocy to też jakoś mało(przyrost niecałe nawet 30%) liczyłem na ok 160-170KM ... jeżeli już robić virusa

heheeheh

Osprzęt tych silników to shit i bezpiecznie więcej jak okolice 150KM się nie robi!

No ale jeżeli napiszesz oświadczenie że na własną odpowiedzialność tak chcesz - nie ma problemu każdy tuner zrobi ,,rakietę'' z Twojego bolidu...

Chcesz tubo z ulicy zbierać albo korbowody/tłoki wymieniać jak wysilone wtryski za dużo ,,poleją''?

,,Co to za chip 150KM'' - kolego takim tekstem tylko potwierdzasz że jesteś ignorantem który wierzy allegrotujunerom a któremu d..y się nie chce ruszyć i poczytać na tema seryjnych ,,gratów'' w samochodach marki Renault...

Kolejna sprawa to to że cyferkami się nie jeździ hehe, już nie raz moje ,,słabsze'' auta objeżdżały samochody ,,szybsze na wykresach'' - to raz, dwa to że 5KM czy 10Nm się nie odczuwa a czasami lepiej zrobić mniej żeby starczyło na więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Co to za chip 150KM'' - kolego takim tekstem tylko potwierdzasz że jesteś ignorantem który wierzy allegrotujunerom a któremu d..y się nie chce ruszyć i poczytać na tema seryjnych ,,gratów'' w samochodach marki Renault...

nie ma sensu się nadwyrężać kiedyś już prowadziłem polemikę z tym kolegą i on wie najlepiej, dla niego 200km z 1.9dci to nic ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po chipe jestem już ponad 30kkm i jak na razie, odpukać puk, puk, jest wszystko w porządeczku. Najważniejsze to pilnować przeglądów, a jak się z autkiem po ludzku obchodzisz to ono się odwdzięczy. Ja nie katuję jeżdżę może ciut dynamiczniej ale bez wariacji. Większa moc i moment w moim przypadku był robiony głównie dla bezpieczeństwa a nie dla szpanu i popisów. Może dlatego autko śmiga jak ta lala.

 

Ale mi się wywód udał whow :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie katuję jeżdżę może ciut dynamiczniej ale bez wariacji. Większa moc i moment w moim przypadku był robiony głównie dla bezpieczeństwa a nie dla szpanu i popisów.
dokładnie,bardzo trafnie ujęte.Ja po chipie zrobiłem 250000km !!!!! i wszystko było ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crash75, wieksza turbina , wtryski , wiekszy intercooler z orurowaniem na koniec oczywiscie soft i mysle nie ze bedzie zadngo problemu ;) tylko ze sprzeglo-> radzikowski , skrzynia sypie sie jak stare przescieradlo ;)

 

pozatym ;

Renault Megane II Hatch Renault Sport 2.0 dCi 2007, 1995 ccm, 170 KM, 360 Nm --> tu wystarczyl lekki wirus i juz bylo 200 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Pozostają jeszcze panewki, korbowody tłoki ;) skrzynia, radzikowski nie za bardzo dotyka renaultowskich sprzęgieł z 2masą, prawda jest taka, że 1.9 dci nie jest stworzony do wysokich mocy, po za tym z czego te wtryski z czego turbo ;)

2.0 to inny silnik.

 

Przydałoby się regulamin forum sobie przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolipamboli, tak wiem co trzeba zrobić ,ale tak jak pisze slavOK, nikt nie wiem jakie graty będą pasować bez przerabiania wszystkiego do okoła :-/ Silnik 2.0 dci to całkiem inna konstrukcja, nie można jej porównywać z 1.9 dci. A tak na marginesie ciekawy jestem czy dało by się zrobić swap 1.9 na 2.0 dci bez jakiejś strasznej rzezby... wtedy faktycznie program by wystarczył pod 200KM ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!