Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknący olej na rurze dolotowej


Michał111

Rekomendowane odpowiedzi

łooo faktycznie, zagalopowałem się. W dieslu przecież ograniczenie momentu obrotowego i mocy odbywa się poprzez ograniczanie dawki paliwa. To jest tzw. moduł przepustnicy, który jak napisał kolega kolek, służy do gaszenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to z tego co zrozumiałem jest to: ograniczenie momentu obrotowego i mocy poprzez ograniczanie dawki paliwa. To tak zwane przekręcenie (przekroczenie obrotów)

Jeszcze jedno pytanie - jaki jest krytyczny moment obrotowy w dCi1.9

Pytam bo jeszcze nigdy nie miałem autka z silnikiem dis la to jest moje 1 <ok> :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
ona jest dobra i z nowej tez bedzie ciekło

Niestety nie posiadam swojego auta od nowości, więc trudno mi powiedzieć, czy to cieknie nawet w nowej, ale nawet jeśli, to u mnie chyba cieknie trochę za bardzo. Wyczyściłem to tydzień temu na błysk, a teraz znowu widzę, że jest zasmarkane olejem.

Niby nie dużo tego, a od wymiany do wymiany (robię co 20 tys) jakoś się poziom oleju trzyma w normie, ale straszny syf się z tego robi, bo olej kapie na części poniżej.

 

Wyciek oleju pochodzi tak jakby z boku, z wyjścia osi obrotu przepustnicy (o ile to można tak nazwać) połączonej z siłownikiem podciśnieniowym, czyli prawdopodobnie na skutek jej zużycia.

 

Czy naprawdę wymiana tej przepustnicy nie pomaga? Może ktoś się wypowie kto pamięta jak to było przy nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
jak się nazywa i do czego służy

Membrana stabilizatora cisnienia

 

[ Dodano: 2010-10-28, 14:48 ]

Temat: Cieknący olej na rurze dolotowej

Już wiem co to jest i jest zrobione (miałem to samo), ale szczegółowo o przypadku jaki miałem i pewnie miał każdy lub bedzie miał w późniejszym termnie

 

[ Dodano: 2010-11-02, 23:45 ]

cd na stronie: http://megane.com.pl/postlink/211405.htm#211405

post-1915-1279006224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Czy można wymienić tę membranę? Szukam czegoś takiego, ale niestety w internecie nie potrafię znaleźć nawet używanej części.

 

Edit

Znalezione przepustnica na allegro :)

 silnik.thumb.jpg.aa061ff7137f5614111924e37ec0ebb2.jpg

Widać że się poci w okolicach i pod membraną.

Jak dotykam ją od spodu, to mechanizm który tam pracuje -zawór od spodu jest mega luźny, pozostawia olej na dłoni przy zamknięciu zaworu, przy dociśnięciu sączy się z tego miejsca olej.

membrana.thumb.jpg.2ab4d625095c038cd5e6a1fb3092e4f7.jpg

wyciek.thumb.jpg.b71a5d40528ba4be41b74c1ee2662ed6.jpg 4

wyciek2.thumb.jpg.c950ea5bc94da6ec0889765ec80a7b74.jpg

 

Wszystko w około tej membrany jest obsmarowane olejem. 

 

Turbina była wymieniana 10 tys temu wraz z czyszczeniem dolotów, odmy i nowym zaworem odmy.

Ostatnio mi ubyło po szybszej jeździe kreskę oleju i na łączeniu metalowej rury z modułem stabilizatora ciśnienia od którego wychodzi ta membrana widać kapkę oleju.

 

Ktoś może miał podobne objawy? Turbina znowu do wymiany?

Oby nie...

 

Edit

Pytanie czy faktycznie przy wymianie turbo czyścili odmę?

Dla spokoju przy wymianie oleju odma pójdzie do czyszczenia i oby pomogło. Przepustnica prawdopodobnie do wymiany z powodu ogromnego luzu w mechanizmie i dość sporej ilości oleju w około elementu.

Edytowane przez skorczi
stylistyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!