Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Tu ci nikt nie da gwarancji, najpierw odepnij + klemę od akku i odczekaj minimum 15 minut, po czym podłącz i sprawdź, jak nie pomoże, to pozostaje tylko komputer, po podpięciu dowiesz się dokładnie gdzie tkwi błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się pod wątek.

Jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem całego pająka i wszystko było niby ok, ale wczoraj jak wracałem z trasy znowu pojawił się błąd poduszki i SERVICE, ale dzieje się dziwna sytuacja, po odpaleniu autka gaśnie SERVICE i poducha na ok 2 sekundy i znów się zapala, wcześniej jak miałem uszkodzony zwijacz nawet nie zgasła na momencik, ale to nie wszystko.

Nie ważne czy jadę, czy stoję błąd zapala się i gaśnie i nie ma na to wpływu fakt czy kręcę kierownicą czy nie, w związku z tym mam dylemat co może być problemem ?

Może jakaś kostka pod fotelem, czy też w innym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Panów po raz kolejny:) mam małe pytanko. Chodzi mi o to czy styki na kostce od poduszki (przewody brazowy i niebieski )którą wpinamy do poduszki powinny byc zwarte tzn. czy podczas sprawdzania miernikiem czy jest miedzy nimi przejscie czy miernik powinien piszczec czy obwod powinien byc otwarty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retro23, opisz jak sprawdzasz. Czy poduszkę odłączyłeś od taśmy? Czy z gniazda opisywanej wtyczki wyjąłeś blaszkę (grzebień) stykającą wszystkie piny gdy wtyczka jest poza gniazdem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. Jak rozbierasz kierownice to sciagasz poduszkę i odpinasz końcówke od dwoch pinów które znajduja sie w poduszce. Do owej końcówki włożyłem dwa kabelki i sprawdziłem miernikiem (końcówke widać na twoim 1 zdjęciu na którym pokazywałeś jak przylutować zerwaną taśmę). W moim przypadku taśmę mam zerwaną i nie dzwoni(ale nie dzwoni również klakson gdy zwieram ) więc obwód mam otwarty a kupilem nowy przełącznik zespolony i tam jak sprawdzam to dzwoni. Zastanawia mnie fakt iż gdy poduszka dostaje dwa sygnały czyli zamyka się obwód to wtedy wystrzeli i stąd moje zapytanie czy powinno dzwonić czy nie bo już zgłupiałem a nie chce jeszcze kupować poduszki jakby wystrzeliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź każdą z pięciu żył taśmy oddzielnie. Sprawdzaj przejście pomiędzy wtyczką (z tyłu pająka) a wtyczką podłączaną do poduszki. Sprazwdź też przjście masy, czyli oddzielna czarna wtyczka.

Czyli: Jedna końcówka miernika dotyka pinu we wtyczca z tyłu pająka a drugą wtykasz w odpowiedni pin jednej z wtyczek "poduszkowych". Ma być przejście.

To najpewniejsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to rozumiem ale powiedz mi czy jak sprawdzam czy jest przejscie miedzy niebieskim a brazowym przewodem od strony poduszki (wypinam wtyczke z pinow od poduszki)nie pajaka to ma byc miedzy tymi przewodami przejscie czy nie?? poniewaz w jednym przelaczniku jest przejscie a w drugim nie ma i nie wiem ktory z nich jest dobry a ktory uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odpięcia wtyczki spod pająka tego nie sprawdzisz jednoznacznie. Przecież Twoim sposobem (z podłączoną wtyczką do pająka) sprawdzasz przejście w całej elektronice sterującej poduszką.

Po odpięciu wtyczki, wszystkie piny w kostce są zwierane wspólnie blaszką umieszczona w gnieździe. Wtedy powinieneś mieć przejście sprawdzając od strony poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodziło sprawdzając wszystkie przewody od poduszki od strony poduszki (z wypiętą wtyczką od strony pająka) wszystkie maja przejscia między sobą (przewody: brazowy, niebieski, zielony i biały) a od strony pająka tam gdzie jest gniazdo z pinami jest blaszka która wszystko zwiera(i dlatego przewody mają przejścia między sobą) i tak ma właśnie być w przełączniku zespolonym w którym taśma jest niezerwana????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!