Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Tazesz, w tym rzecz, że mało kto chce wydać te 400zł za zerwana tasiemke wartą może 2zł. Mój naprawiony zwijacz (odpukać) sprawuje się idealnie i podejrzewam, takie samo prawdopodobieństwo urwania ma mój po naprawie jak i Twój nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, popieram Twój tok myślenia, trzeba kombinować w życiu. I tak jeżeli okaże się że ponownie urwała się taśma komputer nas o tym powiadomi, więc nie igramy naszym bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lewy , jako że masz doświadczenie w składaniu zwijacza chciałbym Cię prosić o pomoc ponieważ nie do końca jestem pewien jak ułożyć taśmę.

Na czerwono zaznaczyłem ułożenie taśmy z mojego punktu widzenia!? proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam..

 

http://lh3.ggpht.com/_CLB69WZBpZA/TLtJH76M...0/1%20tasma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałam cały ten wątek i gorąco liczę na waszą szybką pomoc, kontrolki pojawiają mi się identycznie jak wam, ale dodatkowo wogóle nie mam wspomagania, dzisiaj przejechałam tak całe miasto i rączki strasznie bolą, czy to może być ten zwijacz czy inna bolączka? Liczę, że pomożecie mało wiedzącej o motoryzacji kobiecie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem już jakiś czas temu reanimację swojego zwijacza - wszystko poszło w miarę sprawnie - było troszkę zabawy z odpowiednim ustaleniem obrotów w prawo bądź w lewo :) także jest to robota dla cierpliwych. Jakby ktoś potrzebował pomocy to z chęcią doradzę (na forum, telefonicznie, itp.)

Miedzy kierownicę a zwijacz włożyłem coś a'la piankę żeby docisnąć cały element tak jak doradziliście na forum,

Jak na razie wszystko działa okej i myślę że będzie działało bez problemu - zrobiłem już jakieś 5000 km.. Taśmę wysmarowałem białym smarem by ograniczyć tarcie - także w końcu cisza podczas kręcenia kierownicą.

Od siebie dodam, że po zlutowaniu taśmy warto kupić w sklepie specjalny preparat (jest konsystencji jak lakier bezbarwny tylko że w sprayu) i spryskać całość przy lutach by wykluczyć ewentualne przepięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

To jest mój pierwszy post wiec mam nadzieje że nie dam ciała. A więc u mnie jest taki problem z tą tasiemką że nie mogę dojść jaka jest jej długość. Wymontowując starą stwierdziłem że jest tak bardzo pogięta że trudno mi dojść jak ona przebiega. Znalazłem na forum rysunek ale w ten sposób ona mi nie pasuje za to pasuje mi w taki jak narysowałem na zdjęciu nr 1. Niestety nie pasuje wtedy z długością z oryginałem. A może ma być tak jak na zdjęciu nr 2 Wtedy możliwe że była by taka jak oryginał.

 

Dodam może że chciałbym to naprawić metodą Gregorrrrr'a wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem ponieważ taśma od HDD jest na pewno wytrzymalsza i przy -20 jak samochód stoi na dworze, nie zamarza (nie sztywnieje jak ta plastikowa od renówki)

 

Gregorrrrr jeśli możesz to napisz jakiś szybki schemacik do tego układu bo ja mam tylko 5 kabli i kurcze tutaj kończy się moja wiedza. Pokaże jak to wygląda na moim zdjęciu nr 3 (jeszcze bez lutowania)

post-26801-1292455632_thumb.jpg

post-1-1292455632_thumb.jpg

post-1-1292455633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!