Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury zewnętrznej.


Rekomendowane odpowiedzi

zewnętrznej w mojej Megance niż wskazania z termometru który mam na dworze

Zawsze będzie różnica skoro termometry umieszczone są w dwóch rożnych miejscach. To po pierwsze, pod drugie jesteś pewien, że ten Twój termometr na dworze dobre pokazuje?

Zdobądź sprawdzony termometr, powieś na lusterku(tym w którym zamontowany jest czujnik) odczekaj parę minut, w przypadku termometru elektronicznego) lub kilkadziesiąt minut dla termometru rtęciowego bądź alkoholowego. Wtedy możesz porównać wskazania i dowiesz się czy wskazania są prawidłowe.

Zresztą 3-4 °C przy takim pomiarze jak zrobiłeś to żadna różnica.

I jeszcze jedno...

Termometry elektroniczne potrafią przekłamywać nawet o 2-3 °C, tak samo jak tradycyjne rtęciowe bądź alkoholowe. Dlatego takie tremometry się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal będzie różnica, to wskazuje na początek problemów z zaśniedziałymi stykami. najczęściej to kostka przy lusterku. Wzrost rezystancji przez zaśniedzenie, może powodować różnicę we wskazaniach. Im gorszy styk, albo go brak to różnica większa. To samo jak rezystancja maleje przez zwarcie na przewodach, termometr także pokazuje głupoty ale po drugiej stronie zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test: powiesiłem na lusterku dwa termometry: elektroniczny z pomiarami dwóch temperatur i termometr alkoholowy który wiesza się za oknem. Pomiar w garażu ale nie ogrzewany. Temperatury na elektronicznym to -1,6'C, alkoholowy -2'C, Megane -6'C.

Czyli różnica jest i jak się zrobi na temp. + to rozbiorę kostkę i przeczyszczę styki.

Mam pytanie, które piny w kostce są od pomiaru temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść wszystkie jak będziesz to miał rozebrane..

Jeśli dobrałem odpowiedni schemat do Twojego auta, (że to meganka to jednak trochę za mało) to są to styki 6 i 10 przy elemencie 240 (prawa strona schematu)

0132.pdf

I jeszcze jak wiązka w drzwiach wygląda:

S13.pdf

Od czujnika w lusterku przez styki 6 i 10 sygnał biegnie do kostki R4 na prawym słupku i tu jest na stykach 4 i 5, by dalej podążać do UCH czyli modułu elektrycznego kabiny nr 645 na styki 3 i 13.

Tu jeszcze szkic gdzie jest UCH w megance:

S3.pdf

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej o dokładną datę produkcji chodzi, by odpowiednie (wcześniejsze) schematy dobrać, a potem dopiero szukać w nich jaki masz wypas. (kryteria wyboru schematu)

Przypuszczam jednak, że w tych elementach dotyczących czujnika w lusterku, nie powinno być rozbieżności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w downloadzie masz 2 pliki ze schematami do Twojej megany datowane na listopad 2005 roku

Megane II (X84) NT 8298A 28-11-2005.rar

Megane II (X84) NT 8299A 28-11-2005 ELK.rar

schematy i szkice jakie wkleiłem są właśnie z tego drugiego ELK.

Kolejny jest dopiero z kwietnia 2006 i ten już dotyczy aut wyprodukowanych po tej dacie.

http://megane.com.pl/files/file/174-schematy-elektryczne-megane-i-scenic/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo mam pobrany tylko ten jeden.

Nie posiadam meganki, a sceniole to i tak sukces, że mam to w swoich zbiorach...

(chyba ktoś, kto też ma taka megankę kiedyś o coś pytał i tak to po pobraniu zostało)

Niestety nie porównywałem tego pliku z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Scenic II. Termometr w samochodzie pokazywał mi zawsze o 2 stopnie mniej niż inne termometry. W końcu zaczął pokazywać o 6 mniej. Wyczyściłem piny w lusterku i słupku przy drzwiach. Nie pomogło. Wymieniłem termometr na nowy. I nowy dalej pokazuje o 2 mniej niż w innych samochodach i termometry rtęciowe.

Ten typ chyba już tak ma ?????????? Ta różnica 2 stopni ma wpływ ma grzanie w kabinie gdyż podaje błędne wartości dla klimatronik, zawsze mocniej grzeje i klima słabiej schładza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czyścić styki w lusterku, faktycznie były zaśniedziałe (zielony nalot),

w drzwiach nie zdążyłem ale jutro za to się wezmę.

Przy tej operacji na razie nic się nie poprawiło, nadal pokazuje zaniżoną temp.

Zobaczymy jak będzie jutro.

 

Przy tych operacjach coś mnie tknęło i rozebrałem wtyczkę przy lewym lusterku.

Też styki były zaśniedziałe, wyczyściłem je ale przy okazji sprawdziłem czy

lusterko mi grzeje. I tu zonk. Włączyłem grzanie szyby tylnej i na kostce brak napięcia

na styku od podgrzewanego lusterka. Bezpiecznik jest ok. Na prawym lusterku jest napięcie.

Co może być przyczyną usterki, styki w drzwiach zaśniedziałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!