Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapka recyrkulacji nawiewu - jak się do nie


Rekomendowane odpowiedzi

Danielossss, juz kiedyś mi przesyłałeś ten rysunek, ale u siebie nie zauważyłem nawet pozostałości po jakimkolwiek ograniczniku, więc myślałem, że u mnie jest jakiś inny patent. Będę musiał dobrze się temu przyjzeć. NIe sadziłem, że jest to zrobione tak prostacko. Ten silniczek ma kilka przełożeń wewnątrz obudowy, więc na zewnetrznej zębatce osiąga taki moment obrotowy, ze nie dziwota, ze łamie wszelkie ograniczniki.

W moim przypadku wygląda to taĸ:

9136fba13e6528dfm.jpg

Może ktoś dorysuje, w którym miejscu był ten ogranicznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety nie mam lepszego zdjęcia. Generalnie chodzi mi o dokładne usytuowanie dorobionego ogranicznika. Na rysunku owszem widać w którym miejscu z grubsza go zamocować. Jako że po moim orginalnym ograniczniku nie pozostało prawie nic, nie wiem czym się sugerować ustawiając ten dorobiony.

Pewnie jak się znowu za to zabiorę, to sprawa sie wyjaśni.

Teraz jak przygladam sie fotce, widać na niej jasne krawędzie po jakimś odłamanym elemencie. Wcześniej nie zwróciłem na to wogóle uwagi.

Podsumowując. Co za debil wymyślił takie rozwiązanie. Zamiast zastosować dwie krańcówki to postawili sobie ogranicznik, podczas gdy po przekręceniu kluczyka ten silniczek zawsze się obraca. Żeby chociaż jakieś sprzęgiełko było na jego ośce. Normalnie szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy masz racje to rozwiąznie jest jednym z głupszych ale trudno.

Lewy ja bym proponowł Tobie wymontować całą dmuchawę i na spokojnie założyć drugą zębatkę(tą w którą wchodzi silniczek) i w tedy kręcąc tą zębatką zobaczysz kiedy klapka jest zamknięta, zobaczysz w którym miescu powinien być usytuowany ten ogranicznik

 

[ Dodano: 2007-07-27, 16:47 ]

Może to zdjęcie ci w czymś pomoże. Mnie więcej to bedzie tak.

post-44-1185546690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak zamierzam w końcu zrobić. Strasznie mi się nie chce demontować podszybia, ale raczej inaczej się nie da. A może się da :) Wygnę dokładnie tego dynksa, założę koło zebate z ośki silniczka i zorientuję się gdzie powinna być krawędź ogranicznika.

Swoją drogą rysunek tego ogranicznika też jest niezły. Mały Jasio chyba lepiej by to narysował. Płaskownik 2mm grubości a wymiar C=5mm, a ile miejsca pomiedzy blachami :)

 

EDIT 24.08.07

Tak więc udało sie dokonać naprawy bez demontowania podszybia. W wersji bez klimy jest względnie dobry dostęp.

Wymajstrowałem takie oto coś:

e3fc42ba23d7ba9dm.jpg

NA zdjęciu oczywiście wymontowany silniczek i jeszcze niezamontowany ogranicznik.

Konstrukcja dość pancerna, ale nie chcę już drugi raz tego naprawiać. Wszystko wykonane z płaskownika aluminiowego. Na wszelki wypadek przykręciłem ogranicznik nie do samego plastiku, tylko podłozyłem z drugiej strony drugi pasek płaskownika. wszystko skręcone dwiema śrubami M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

 

Wiem, że temat który wybrałem był już poruszany, ale w żadnym z postów nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi, na mój problem.

W aucie kupionym przed paroma dniami (MI '99 DTI z klimą), pojawił się stuk spod maski. Zgodnie z przewidywaniami hałas powoduje klapka recyrkulacji nawiewu. Zamierzam sam uporać się z tym problemem, jednak jak wyczytałem na wcześniejszych forach, wiąże się to z demontażem podszybia itd. Proszę zatem o pomoc i instruktaż jak w prosty sposób wyeliminować pojawiające się stuki, najlepiej poprzez rozłączenie zasilania tego mechanizmu (chyba najtańsze rozwiązanie - a jeśli tak to który przewód należy rozłączyć???). Czy konieczny jest zatem demontaż podszybia oraz czy niezbędne jest opróżnienie klimatyzacji? Mam nadzieję, że samo rozłączenie przewodów nie wpłynie na pracę klimatyzacji.

Jeśli ktoś miał podobny problem w wersji z klimą to proszę o pomoc? Z góry wielkie dzięki.

 

Kolego nie przesadziłeś trochę z wielkością tej czcionki :!: Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madoxxx, jestem dzisiaj wyrozumiały wię Ci odpiszę.

Niestety trzeba opróżnić gaz z klimy, zdemontować podszybie, zdemontować parownik i nadmuch. Dopiero wtedy dostaniesz sie do silniczka sterującego klapką i bedziesz mógł dokonać opisanej powyżej naprawy. Cóż, za luksus sie płaci :D Bez klimy naprawa zajmuje chwilkę.

Następnym razem polecam jednak lekturę forum, bo jak widać bywa pomocna, a mod team nie zawsze bywa wyrozumiały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Robota jest prostacka. Ja mając już zrobiony ogranicznik, zrobiłem wszystko wieczorkiem, w parkingu podziemnym przy latareczce. Rysunek ogranicznika jest jednak bardzo niedokładny. Wymiar c=5mm niestety nie daję oporu zębatce silniczka w odpowiednim położeniu. Trzeba zrobić to przymierzając i zaznaczając sobie skrajne położenia. U mnie wymiar c wyniósł ok 8-10mm. najłatwiej zdemontować wszystko i zobaczyć gdzie były orginalne ograniczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

sqader, Mam pytanie w którym miejscu znajduje się końcówka od kabli sterujących wentylacją ta którą wpiąłeś ( chyba ktoś celowo wypiął ją zanim sprzedał Tobie auto? :cry: ) mam ten sam problem w swoim aucie i chciałbym na jakiś czas wyłączyć ten denerwujący dźwięk.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panstwa ;-) mam taki sam problem w moim renault coupe z klima i sadzilem ze tu problem rozwiaze, zamin przeczytalem ten temat uwazalem ze jak dostane sie do tego silniczka to sam jakos naprawie ta klapke ale wyglada na to ze bez rozszczelnienia klimatyzacji sie nie obejdzie wiec dalem sobie spokoj... chcialbym tylko go odlaczyc jak zrobil kolega ktory zalozyl ten wątek. moje pytanie brzmi: jak zdjąłeś wycieraczki, aby zdjac potem plastik ktory zaslania resztę? czy wogole musiales je zdejmować? jeśli nie to w jaki sposób to zrobileś? będę bardzo wdzięczny za konkretne odpowiedzi. myśle, ze poradze sobie juz dalej sam potrzebyuje tylko pomyslu jak dostac sie za ten nieszczęsny plastik... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!