Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapka recyrkulacji nawiewu - jak się do nie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cmikus, Dobra robota z tym poradnikiem ale nie wprowadzaj w błąd kol. pawelpas1. Scenic całe te "bebechy" ma w kabinie, po prawej stronie, pod schowkiem. Jest filtr PP, dmuchawa, klapka obiegu zamkniętego. Czyli prawie to samo. Niestety do tej wersji meganki Twój "przepis" nie za bardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No Panowie... Moi mechanicy dobrali się do układu recyrkulacji i okazało się, że zębatki w silniczku po prostu się zużyły... A jak się dobrać do tego silniczka? Bardzo prosto i bezkonfliktowo:

1. Zdejmujemy 2 maskownice głośników (zwykłe zaczepy).

2. Zdejmujemy obudowę kokpitu (trzy śruby i zaczepy).

3. Zdejmujemy kanał doprowadzający powietrze do nawiewnika od strony pasarzera.

4. Demontujemy wyświetlacz zegara.

5. Silniczek jak na dłoni - dwie śrubki i wtyczka i jest nasz...

 

Tak więc to klapanie i stukanie to nie wina klapki lecz wytartych zębatek w silniczku... Koszt nowego w ASO 448,00 zł (cena z dzisiejszego dnia). Na szrocie zobaczę jutro - jak będzie drogo to "oleję" sprawę... Klima się włącza, więc jest ok... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam pytanie - w trakcie przełączania w kabinie kierunków nawiewu - szyba, nogi i nawiewy które wieją nam w twarz zały czas leci mi powietrze z tych "twarzowych" nawiewów. Niewarzne czy mam włączony nawiew na nogi czy tylko na szybę to tak leci mi z tych "twarzowych" nawiewów powietrze. Gdzie szukać przyczyny - w komorze silnika czy w kabinie w desce rozdzielczej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj [tutaj]. Wydaje mi się że może chodzić o kierownicę nadmuchu, ale występuje to chyba tylko w wersji bez klimy.

 

U mnie, w wersji z klimą, też występuje ten problem co u Ciebie - też mam wiatr tylko z centralnych kratek - dodatkowo jeszcze nie mogę przełączyć sterowania na nogi bodajże (ostatnia pozycja przy kręceniu w lewo) - coś się blokuje i nie mogę tego pokrętła tak aż przekręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam po przerwie ;)

Poczytałem wszystkie tematy dotyczące nieszczęsnej klapki. Dopadło to i moją Megi.

Postanowiłem odpiąć kabelek/wtyczkę. Trzaski podczas załączania zapłonu ustały..silniczek nie pracuje OK.

 

Pozostał tylko jeden problem.

Podczas zamykania drzwi słychać jak ta klapka się obija. Tak jakby deskę klozetowa opuszczać <czerwona> Wynika z tego,że sobie swobodnie lata.

Teraz pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi na naszym forum.

Czy mam teraz zamknięty czy otwarty obieg :roll: ;)

 

Bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem czy zostawić to tak jak jest czy naprawiać.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek84, świta mi, że w którymś temacie jest, iż klapka do góry = obieg otwarty

profilaktycznie poszukaj żeby się upewnić <czerwona>

 

PS: w którym dokładnie miejscu masz ten silniczek i jak się tam dostać żeby go odłączyć bez ściągania wycieraczek i dogłębnego rozbierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ..tylko skąd mam wiedzieć w jakiej ona jest pozycji skoro jej nie widać. ;-)

Skoro mówisz,że do góry jest obieg otwarty to wskazywałoby to,że mam zamknięty bo klapkę podbija ( ciśnienie wywołane zamknięciem) do góry...

 

Odczepiłem zaślepkę ta co zakrywa filtr pyłkowy , jedną śrubkę od maskownicy podszybia

( maskownice lekko podgiąłem do góry) i małym śrubokręcikiem odłączyłem wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!