Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

klapka recyrkulacji nawiewu - jak się do nie


Rekomendowane odpowiedzi

No to wtyczka silniczka słynnej klapki wypięta i wreszcie uboga cisza <piwko>

Odpięcie wtyczki zajeła 3 minuty, przynajmniej w moim przypadku. Być moze wtyczki są różnie usytuowane, zależnie od modelu. Ja mam meganke z 2002r

Zdemontowanie klapkę na podszybiu, która służy do wymiany filtra PP. Następnie odkręciłem wkręt którym jest złapana maskownica podszybia, odkręcenie umożliwia mocniejsze odgięcie.

Następnie wsiadłem do auta, zapaliłem silnik na otwartym obiegu postuka kilka razy i przestało.

W koncu odchyliłem podszybie i wyjąłem wtyczkę.

Zgasiłem silnik ponownie odpaliłem i CISZA, kręcę przełącznikiem klapka nie chodzi, ale tez nie stuka.

Jest to na pewno półśrodek, ale walka/robota i koszty jakie bym musiał ponieść w celu naprawy lub wymiany zębatki nie są współmierne

Kostka zdjęcie nr 1

post-16160-0-24684600-1367298744_thumb.jpg

 

Silikon który mnie zastanawia, zdjęcie nr2 i nr3

post-16160-0-28262600-1367298806_thumb.jpg post-16160-0-42368300-1367298824_thumb.jpg

 

Jeszcze jedno pytanie, uszkodzona zębatka która powoduje stuki jest na silniczku czy klapce?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie zębatki plastikowe są w obudowie silniczka,te które się uszkadzają.Ja dopiero przerabiałem rozbieranie całego nadmuchu.U mnie klapka została w położeniu obiegu zamkniętego i ciągle parowały szyby.Zablokowałem klapkę w położeniu otwartym i złożyłem wszystko z powrotem.Silniczek odłączyłem,nie chcę drugi raz tego rozbierać.Jak masz klapkę w"obiegu otwartym" ,to nie ruszał bym tego wszystkiego.Mnie nie udało się dojść do klapki bez odłączenia przewodów od klimatyzacji.Tym silikonem ktoś uszczelnił klapkę filtru powietrza,powinna być tylko na widocznych wkrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie. Odłączyłem silniczek, po przekręceniu cisza i przy zamykaniu drzwi też. Zajrzałem od środka (za bezpiecznikami) i widzę tą klapkę...kiedy klapka podnosi się do góry jest obieg zamknięty:?: (widzę wtedy wentylator) a kiedy normalnie spoczywa czyli ja widzę to otwarty :?:

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest odwrotnie :?:

thumb_hosting_zdjec_1373326126__dscn6920.jpg

strzałką zaznaczyłem co widzę zza bezpieczników w środku...jeśli klapka jest na dole to obieg jest zamknięty, a jeżeli powędruje do góry (wtedy widzę wentylator) to otwarty :)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest takie ciekawe zjawisko, że jak jest dość gorąco na zewnątrz, włącze klime i ruszam to tak śmiesznie zakwiczy coś z okolic nawiewów. To sporadyczna sytuacja i jak zaznaczyłem musi być bardzo ciepło. Pewnie coś się przestawia w tych klapkach bo mam klimatronika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim poście popełniłem błąd :?: jeszcze małe pytanie przy poprawnym działaniu (klapki, silniczka itp) po przekręceniu kluczyka obieg się zamyka czy otwiera :)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem ze ten temat byl juz wiele razy walkowany ale ja rowniez mam problem z ta klapka. Mam megane I z 96 silnik 1.6 75kM i czy mozna odlaczy zasilanie silniczk tej klapki cyrkulacji w ten sposob? Czy akurat w tym modelu moze jest inczej?

Użytkownik pawelpas1 dnia 07 luty 2008 - 23:02 napisał

1. Zdejmujemy 2 maskownice głośników (zwykłe zaczepy).

2. Zdejmujemy obudowę kokpitu (trzy śruby i zaczepy).

3. Zdejmujemy kanał doprowadzający powietrze do nawiewnika od strony pasarzera.

4. Demontujemy wyświetlacz zegara.

5. Silniczek jak na dłoni - dwie śrubki i wtyczka i jest nasz...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek jak na dłoni - dwie śrubki i wtyczka i jest nasz.

Prawda, tyle, że w Sceniku I, w Megance I silniczek recyrkulacji jest na podszybiu, dostęp od strony silnika.

Też jest opisane co i jak, czytaj uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I mnie spotkała klapka obiegu zamkniętego, na szczęście jest otwarta i się nie zamyka, więc nie stuka przy włączeniu stacyjki.

 

Oczywiście do wyciągnięcia silnika potrzebuję rozszczelnić klimatyzację, więc wcześniej wolę się dopytać:

- czy na pustej instalaji można chwile jeździć? dziś spuszczam, wywalam silnik, muszę go zamówić i zamontować - zejdzie tydzień...

- czym się różni silnik 2 przewodowy od 3 przewodowego? Czy oba są zamienne? Na schemacie znalazłem tylko dwa przewody do silnika, a po co ten trzeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychup ,nie wiem czy warto zakładać ten silniczek jak obieg jest otwarty.Te zębatki plastikowe przy tych silniczkach często się psują.

Możesz jeżdzić bez czynnika w klimatyzacji,bo sprzęgło pompy od klimy się nie włączy i pompa nie będzie pracowała na "sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi się wyciągnąć silnik klapki bez opróżniania klimatyzacji!

 

Potrzebne są:

-klucz nasadowy

-przejściówka z kwadratu na 6-kąt

-przedłużka giętka do bitów 1/4 cala

-dwie normalne przedłużki 1/4 cala

-pokrętło.

 

Wkładamy giętką przedłużkę nad lodówką, koło śruby wycieraczki pasażera. Za lodówką podłączamy dwie przedłużki z nasadką. Tak odkręcamy dwie śrubki trzymające silnik z góry i z dołu. Trzymają go jeszcze zapadki koło śrubek.

 

WAŻNE: silnik nie może się ruszyć, bo wchodzi on tylko w jednym położeniu w zębatkę!

 

Teraz moje pytanie: po wyciągnięciu silnika kręci się on bez problemu, ale po założeniu nie może uciągnąć klapką... Co może być uszkodzone? Ręką ciężko jest go zatrzymać, ale po założeniu do auta nie uciągnie klapki. Klapka sama też obraca się bez problemów, po założeniu silnika stoi w miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!