Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Do moderatorów


robaku23

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jesteśmy dorośli ?

Jesteśmy odpowiedzialni ?

Jesteśmy (bądź chcemy) być częścią jakiejś społeczności (wtym forumowej)?

 

Jeśli odpowiedzi na wszystko są TAK to przestrzegajmy pewnych reguł w przeciwnym razie wszystko zamieni się w bałagan.

 

Argumenty że wyszukiwarka nie działa jak należy (bo zbyt ogólnie) i wyszukiwania jest utrudnione to żaden argument. Gdyby każdemu z was przyszło iśc do biblioteki (w dobie internetu pamięta ktoś jeszcze takie instytucje?) i szukać danej pozycji w indeksach książkowych to pewnie wie ile czasu to zajmuje. Teraz ludzie narzekają że odowiedz dostają w ciągu kilku sekund i przeglądnąć muszą 100 wątków. Pytanie powinno być czego się oczekuje po forum. Jeśli gotowych wzorców, odpowiedzi podanych na tacy - to przy każdym lamerskim zapytaniu pytający powinien wskazać kto powinien mu odpowiedzieć.

Nie chce mi sie pisać co i jak być powinno. Udzielam sie na kilku forach od początku internetu w polsce. Część z tych forów zeszła na psy. Jeśli mi nie odpowiada jakieś po prostu przestaję być jego członkiem - prawda że to proste ? Przecież nikt nic nie musi.

Trzeba sobie odpowiedzieć dlaczego lub też co przyciąga użytkowników:

- zawartość merytoryczna

- przejrzystość forum

 

Od tego nie ma odwołania - porządek po prostu musi być.

 

Jedna rzecz która mi przeszkadza w tym forum i jest swoistym novum dla mnie to fakt cytowania pod czyimś postem fragmentu cudzej wypowiedzi. Krew mnie zalewa jak chce się ustosunkować pod czyjąś wypowiedzią która dotyczy wielu wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz która mi przeszkadza w tym forum i jest swoistym novum dla mnie to fakt cytowania pod czyimś postem fragmentu cudzej wypowiedzi. Krew mnie zalewa jak chce się ustosunkować pod czyjąś wypowiedzią która dotyczy wielu wątków.

Rozumiem ale popatrz na to trochę inaczej.

Kol. pecado w swoim poście wyraził swój pogląd także w kilku watkach, czy zacytowałbyś całość gdybyś miał zamiar na nie odpowiedzieć <czerwona> Jego post jest bezpośrednio nad Twoim i choćbyś nawet całość zacytował to i tak nikt z czytających temat, tego samego nie będzie ponownie czytał 2 raz, ponieważ czytał to przed chwilą.

Zostanie to po prostu pominięte.

Właśnie chodzi o takie cytowanie całości bezpośrednio poprzedzającego posta.

Wybierając cytowanie selektywne, przez zaznaczenie odpowiedniej frazy i odpowiadanie na daną wypowiedź jest dozwolone i bardziej sensowne i przejrzyste.

Tu też takie cytowanie zastosowałem odpowiadając tylko na jeden watek Twojego posta. Cytowanie całości Twojej wypowiedzi było by bezsensowne. Tak samo odpowiadałem na post kol. sergiu83

O to właśnie chodzi w tym punkcie regulaminu.

(mam nadzieję, że dobrze odczytałem Twoją wypowiedź, chociaż czytając ją ponownie i po raz kolejny, nie jestem już tego pewien, można to i inaczej zrozumieć.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, Tak chodzi mi o sposób cytowania jaki ty zastosowałeś. Na większości forów jest tak że możesz cytować wypowiedz (i choć to niepoprawne nawet całą długaśną) i stąd wiele osób które na tym forum sie pojawiają po prostu traktują to jako norme, a tutaj są karani ostrzeżeniami.

Nie ważne tak czy siak chyba lepiej by było dopuścić cytowanie wszelkich wypowiedzi i karać tych co cytują tasiemce niż po prostu karać wszystkich bo jest wyjątek od reguły. Ale jak powiedziałem nie chce o tym polemizować bo i tak zdania nie zmienię - zresztą nie o to tu idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karać tych co cytują tasiemce
No, a od ilu linijek to już będzie tasiemiec? To dopiero wzbudzało by niesnaski i narzekania. Owszem, na innych forach cytowanie całości jest normą i przeglądanie takich wątków to koszmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby po prostu wywalić przycisk "cytuj", a pozostawić jedynie [ "" ]?

Przecież to jeden komentarz w templacie, a problem cytowania całego postu zostaje zredukowany do minimum (zawsze się trafi ktoś kto "selektywnie" zacytuje całość, ale to nie do uniknięcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, pecado, przyznam się po cichu, ze tez jestem jedną z tych kropli <czerwona>. Moja opcja była taka, by wywalić ten mały przycisk selektywnego, a jego funkcję podpiąć pod normalne cytowanie czyli po naciśnięciu "cytuj", otrzymujemy komunikat o konieczności zaznaczenia tekstu do cytowania.

Nie zmienia to jednak faktu, że chcąc uniknąć cytowania całości ostatniego posta, punkt i opis w regulaminie musi pozostać by było to wiadome. Tym samym, jak się nie schylić, zawsze d**a z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!