Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Do moderatorów


robaku23

Rekomendowane odpowiedzi

W jakim celu powstaje forum takie jak to?

 

Moim zdaniem początkowym zamierzeniem było zrzeszenie osób jeżdżących Megankami, potrzebujących pomocy od bardziej doświadczonych użytkowników itd.

 

A potem, jak na większości takich internetowych tworów znalazła się grupa wszystko wiedzących moderatorów, która odsyła wszystkich do opcji "szukaj".

 

Wszak szybciej, a na pewno łatwiej jest napisać w ten sposób niż udzielić sensownej odpowiedzi.

 

Domyślam się, że bycie moderatorem forum to niezwykle wyczerpujące i odpowiedzialne zajęcie, ale spróbujcie chociaż na moment dopuścić do swych przepełnionych wiedzą głów myśl, że opcja "szukaj" nie zawsze się sprawdza - szczególnie na forum o tak dużej ilości postów.

 

Czyż nie mądrzej jest udzielić sensownej odpowiedzi? A może sami nie potraficie jej znaleźć za pomocą opcji "szukaj"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro akurat ja jestem online postaram się odpowiedzieć.

Tak jak oponiarz nie naprawi Ci silnika, jak elektromechanik nie naprawi lakieru tak samo moderator nie odpowie Ci na wszystkie pytania związane z autem.

Zadaniem moderatora, jak sama nazwa wskazuje, jest zarządzanie postam, pilnowanie porządku na forum w oparciu o ustalony wcześniej i akceptowany przez wszystkich indywidualnie regulamin.

To na tym musi znać się Moderator, nie na usterkach w aucie. Nawet piekarz może być moderatorem na forum motoryzacyjnym, co nie znaczy że będzie mógł sensownie w postach udzielać fachowych odpowiedzi.

Tu cytat z Wikipedii na temat moderacji:

System moderacji

"W tych miejscach internetu, które zachęcają użytkowników do komentowania, System moderacji jest metodą, którą zarządzający (w szczególności webmaster) wybrał w celu rozdzielenia wpisów nieadekwatnych, obscenicznych, niezgodnych z regułami (a nawet nielegalnych) lub obraźliwych od wpisów użytecznych i dostarczających informacji.

Różne rodzaje usług internetowych pozwalają na komentowanie, na przykład forum internetowe, blogi czy witryny WWW, oparte o skrypty takie jak phpBB, Wiki czy PHP-Nuke. Zależnie od zawartości i docelowego odbiorcy, zarządzający decyduje, jakie rodzaje komentarzy są właściwe, po czym przekazuje obowiązki ich przesiewania moderatorom. Najczęściej zarządca stara się wyeliminować zjawiska takie jak trolling, spam, flamewar, chociaż szczegóły są bardzo zmienne dla różnych miejsc."

Na tym forum obowiązuje:

Moderacja przez nadzorcę

"Ten rodzaj moderacji spotykany jest często na forach dyskusyjnych. Grupa ludzi zostaje wybrana przez zarządcę (zwykle na dłuższy czas). Egzekwują oni reguły wyznaczone przez zarządcę w jego imieniu. Mają oni zwykle dostęp do narzędzi umożliwiających edycję lub całkowite kasowanie wpisów, ewentualnie blokowania wpisów na podstawie adresu poczty lub adresu IP i obowiązek utrzymywania spokoju w ramach społeczności."

Tyle "Wiki"

To, że otrzymujesz od Moda skierowanie do szukajki oznacza, że takowy temat na forum już jest i należy faktycznie wysilić się trochę i poszukać ale nie myśl sobie, że to mod za Ciebie poszuka i otrzymasz "gotowca"

Dziwi i denerwuje Cie, że są wpisy od modów <czerwona> Przeglądnij czasami posty w wolnych chwilach, zaobserwujesz wiele postów starszych stażem użytkowników o takiej samej treści. No bo ileż razy mogą to samo pisać w odpowiedziach na te same, powtarzające się pytania. Mówię o Tych, którzy stanowią trzon tego forum, czyli użytkownicy przebywający tu na co dzień, nie tylko jak dopadnie ich usterka.

Właśnie ze względu na tą grupę stałych userów i na szacunek wobec nich, wstawiamy takie wpisy w postach, gdzie powtarzają się pytania o już wyjaśniane problemy.

To nasza działka, wiec to my powinniśmy być szybsi ale chwała za to naszym doświadczonym kolegom. Można powiedzieć, że to taka Moderacja przez użytkowników

Zasady tego forum są dostępne dla każdego, dla każdego takie same, no wiec jak można patrzeć przez palce na jednostkowe "nieregulaminowe wybryki" skoro większość userów nie ma problemów z przestrzeganiem zasad tu przyjętych.

To chyba tyle tytułem wyjaśnienia.

Przeniosłem Twój źle zamieszczony post w odpowiednie do tego miejsce, to też mój podstawowy obowiązek jako moderatora.

No i widać, że nowy miesiąc mamy. Zazwyczaj raz na miesiąc pojawia się user, który chce nauczyć nas jak powinno wyglądać jego zdaniem idealne forum i od czego są moderatorzy.

Sorry kolego, nasze poglądy na te wyznaczone zadania są rozbieżne i to od samych podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robaku 23 , jakbyś wyjął mi z ust zarzuty w stosunku do moderatorów w zakresie odwoływania się do opcji szukaj . Uważam , że na forach są ludzie o różnym stopniu zaawansowania komputerowego i możliwości programowych swoich komputerów , oni w tym społeczeństwie powinni się czuć dobrze a nie mieć odczucia , że są intruzami i ktoś często nadgorliwy zafunduje mu twarde lądowanie pod tytułem " proponuję opcję szukaj " , " nie bądź wygodny ". Proszę zauważyć , że jak to w życiu i historii jak Polak poczuję że może drugiemu zagrać na nosie i lekko go wdepnąć w ziemię to z tej opcji skorzysta na pewno , ale to jest przypadłość nie tylko tego forum , chociaż nie mówię że wszystkich , bo są też fora przyjazne dla ludzi , a moderatorzy pilnują ogólnego porządku nie dając zauważyć swojej jak by nie było odpowiedzialnej funkcji w zakresie prawnego działania forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć , że jak to w życiu i historii jak Polak poczuję że może drugiemu zagrać na nosie i lekko go wdepnąć w ziemię to z tej opcji skorzysta na pewno

Racja, skwapliwie wykorzystaliście do tego wpisy pt. "zastosuj szukajke, już było".

 

A ja proponuję jeszcze raz powrócić do lektury regulaminu i przeczytać go kilkakrotnie do czasu zrozumienia jego treści, wówczas takie posty i pretensje będą bezsensowne.

Nikt nie oczekuje i nie żąda niczego więcej, jak przestrzegania jego postanowień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, wybacz ale jako częsty bywalec tego tuż forum muszę zabrać głos.

Racje masz kolego, mówiąc że jest regulamin i należy go przestrzegać. Zgodzę się, że x-dzięsiąte posty w tym samym temacie są, delikatnie mówiąc, w****ące. Popieram w pewnym stopniu odsyłanie do szukajki, a Wasza zielona "praca" jest potrzebna ALE...(zawsze jest jakieś ale)

1.szukajka nie działa na zasadzie inteligentnego wyszukiwania i implementacja gugla nic nie pomoże (np. "nie działa nawiew" - miłego czytania :-P- nie wszyscy muszą wiedzieć o tajnikach wyszukiwania, które i tak na ogół nie działają jak powinny)

2.Ty, Carek czy ja damy sobie radę na tym czy innym forum ale uwierz mi, jak kupiłem megi i coś nie działało to nie było czasu na "szukaj". Potrzebne jest rozwiązanie i to natychmiast. Dopiero po 3-4 tygodniach można się bawić w szukanie tematów- po poznaniu forum i jego zasad, struktury- pamiętaj proszę, że każde forum ma inne zasady

3."system moderacji"- normalnie cudo wymyślone przez zakompleksionych pseudo informatyków-administratorów. Skoro jest potrzebny taki "pomagacz" to niech wie, że zamiast kasowania, zamykania, wygaszania jest też scalanie- normalnie ideał, nie zależnie od rygoru panującego.

;-)

To tak tylko w ramach co rocznego wyplucia z siebie zbierającej się żółci <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi, jak kupiłem megi i coś nie działało to nie było czasu na "szukaj".

Na szybko to zawsze jest ASO, oczywiście za odpowiednią opłatą. Chcesz taniej albo darmową poradę, pokaż że Ci zależy, "pomaszkieć" w odpowiednich tematach. Zazwyczaj to jest szybka rejestracja,z automatycznym zgodzeniem sie z regulaminem nie czytając go, szybkie pytanie i wylogowanie. Na drugi dzień wizyta i sprawdzenie czy ktoś odpowiedział.

implementacja gugla nic nie pomoże (np. "nie działa nawiew" - miłego czytania

Im więcej słów wpiszesz tym więcej wyników otrzymasz. Ten kto nie zna wyszukiwarki nie wie, by zaznaczyć "szukaj wszystkich słów" i otrzymuje kosmiczne wyniki. Są jeszcze opcje wyszukiwania w wybranych działach, by ograniczyć wyniki do najbardziej prawdopodobnych. Poszukaj i zastosuj słowo- klucz będzie mniej tematów do przeglądania.

W tym przytoczonym przykładzie wpisując "nie działa nawiew", mamy zero wyników, wpisując tylko "nawiew" otrzymujemy 6 stron. To już można pobieżnie w ciągu kilku minut przefiltrować, jaki to nawiew i w czym. Wpisując "dmuchawa" mamy 3 strony tematów, także te, z nawiewem i filtrem p.pyłkowym w tytułach. I to w szukajce forumowej, nie przez Google. (pomimo, że jest nigdy jej nie stosuję)

Zresztą brałeś udział w dyskusji nad wprowadzeniem Googla do szukania w forum:

http://megane.com.pl/ogolne-wniosek-o-ulep...ghlight=#123551 Nawet byłeś sceptycznie nastawiony, trzeba było protestować głośniej.

Skoro jest potrzebny taki "pomagacz" to niech wie, że zamiast kasowania, zamykania, wygaszania jest też scalanie- normalnie ideał,

Myślisz że to pomoże, ja wątpię. Jeśli pytanie zostanie scalone do odpowiedniego tematu i będzie jako ostatnie, to pytający (któremu oczywiście się spieszy) i tak nie przeczyta całości. A jaki będzie następny post <czerwona> Ano z informacją by temat przeczytał. No i mamy post nie związany z tematem czyli do wywalenia i znowu ktoś będzie o to podnosił raban.

A tak, jest pytanie na które jest już na forum odpowiedź, jest odesłanie do szukaj i temat wygaszony. Nikt przecież nie będzie treści przepisywał. Jeśli jest co i jest to warte scalenia to zazwyczaj scalamy, nawet się tym nie chwalimy, do tego jeszcze przenosimy, przyklejamy, edytujemy, poprawiamy źle wstawione linki, wycinamy niepotrzebne "Enter-y", przesuwamy linki do fotek by strona nie otwierała się z suwakami, itd. itp.........

Do Boxa zaglądasz czasami, a właściwie dziennie, tu świeży przykład stamtąd zaczerpnięty, tylko jedno pytanie:

pamiętaj proszę, że każde forum ma inne zasady

Tymi uwagami i odsyłaniem do REGULAMINU i szukajki, właśnie na to chcemy zwrócić uwagę nowo zarejestrowanym, czy też zaglądającym tu okazyjnie.

Mamy regulamin może bardziej rozbudowany jak na innych forach ale jest wymóg jego akceptacji i to już w momencie rejestracji. Jest wyraźny wpis i to już w pierwszym zdaniu, ponowiony w przedostatnim, tam nawet wytłuszczony:

" • Każdy użytkownik, który nie zgadza się z poniższym regulaminem nie może korzystać z forum."

Chyba tłumaczyć nie trzeba, bardziej rzeczowo nie można tego napisać. Skoro sie zgadzasz, to przeczytaj na co. A skoro się zgodziłeś i akceptowałeś, to przestrzegaj.

Jeśli nie potrafisz, to wejdź na stronę KUBUSIA, albo PYSIA, tam nie trzeba akceptować ani przestrzegać regulaminu bo go tam nie ma.

To tak tylko w ramach co rocznego wyplucia z siebie zbierającej się żółci :mrgreen:

Że miałeś coraz bardziej gorzko od tej żółci, to dało się już trochę wcześniej wyczuć z Twoich wypowiedzi.

Mnie jednak bardziej przypadły do gustu takie posty:

http://megane.com.pl/regulamin-vs-greenpea...ghlight=#146898

http://megane.com.pl/warszawag18-241009-pa...ghlight=#142693

http://megane.com.pl/megane-i-phi-predkosc...ghlight=#123542

http://megane.com.pl/megane-i-phii-zapytan...ghlight=#123139

http://megane.com.pl/ogolne-nawigacja-lark...ghlight=#118733

To tak tylko pobieżnie przeglądnąłem Twoje posty (kilka stron z 28)

No prawie jak mod. :mrgreen: To jest właśnie ta "Moderacja przez użytkowników" jak to nazwałem wcześniej. Jeszcze tylko udostępnić czerwony kolor i nie będzie widać różnicy kto uwagi wstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, złośliwcze Ty <czerwona>

to dało się już trochę wcześniej wyczuć z Twoich wypowiedzi
Ja nie pamiętam czegoś czy Ty piszesz aby pisać?

Reasumując. Nie mam zamiaru się wdawać w rozmowy tego typu- co innego wolna wymiana zdań, poglądów a co innego przeglądanie historii usera i wyciąganie każdego słowa które może pomóc w, jakby nie było, ataku. Retorycznie tak zapytam- jest w regulaminie zapis "wszystko co napiszesz może być wykorzystamy przeciwko tobie" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyraźny wpis i to już w pierwszym zdaniu, ponowiony w przedostatnim, tam nawet wytłuszczony:

" • Każdy użytkownik, który nie zgadza się z poniższym regulaminem nie może korzystać z forum."

 

Dwa zdania;

- nie ma forum bez userów

- każdy regulamin można zmienić ( czytaj dostosować ) - skoro są uwagi to powinno brać się pod uwagę możliwość zmian - frontem do klienta <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie ma forum bez userów

 

Są userzy, którym taki regulamin odpowiada <czerwona> Osobiście popieram tutaj gojgiena. Sam na początku nie raz miałem "starcia" z moderatorami, o ich zachowanie i tak dalej. Ale nigdy nie kwestionowałem regulaminu. Regulamin zaakceptowałem, więc muszę się do niego stosować. Nie podoba mi się, nie korzystam z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien ma rację. Dla mnie żadnym argumentem jest że ktoś nie potrafi/nie umie posługiwać się wyszukiwarką. Skoro potrafił się zerejestrować....

Najlepiej zacząć wątek po raz nasty licząc że ktoś napisze coś po raz kolejny. Wiedzą to doskonale osoby które mozolnie, szczegółowo opisując jak rozwiązać jakiś problem dla potomnych co raz widzą że ktoś woli zapytać licząc na to że ktoś inny poszuka za niego. Prawda że wygodnie ?

Forum jest do wymiany dyskusji i pomagać mamy sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów a nie niepotrzebnym zaśmiecaniem forum.

Ostatnio udzieliłem informacji jakiemuś userowi podając linka a on nawet nie zadał sobie trudu przeczytania odsyłacza lecz zadał mi kolejne pytanie. Ręce opadają.

Jeśli ktoś chce mieć szybko to zawsze jest ASO, pan "Kaziu" itp.

Porządek musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oczywiste jest że poprę zdanie gojgiena. Nikt nie mówi, że wyszukanie czegoś na forum jest łatwe i ultra szybkie. Ale czasami trzeba trochę czasu poświęcić, nie można zawsze liczyć na "gotowca" i trzeba przejrzeć kilka wątków.

 

Wielokrotnie to mówię, piszę, wspominam, ja swoje pierwsze kroki w Internecie stawiałem właśnie na forum (było to forum telewizji cyfrowej) i zawsze starałem się najpierw szukać, szperać a dopiero potem pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety mam zastrzeżenia nie tylko do opcji 'szukaj' bo jakoś tej tutaj na forum jeszcze nie używałem, ale prawdą jest że nie łatwo znaleść odpowiedź na nurtujące nas pytanie korzystając z tego okienka.

 

Niemniej jednak denerwuje mnie kilka innych punktów regulaminu (kto by go czytał <czerwona>:mrgreen:) które w czasie użytkowania forum byliście łaskawi egzekwować, które też stają się często bezsensowne i wręcz działają na niekorzyść forum. Podam tu przykład jednego z użytkowników, który przedstawił swoje auto, nie miał fotek, dorzucił je po dwóch dniach, ale już nie w 1-wszym poście (co podobno wymuszają zasady) ale gdzieś niżej. To zamiast zwrócić uwagę żeby to zmienić, albo samemu przerzucić link, miły moderator zablokował posta w cholerę... a użytkownik (nowy na forum) a co tam, nie wiedział o co chodzi bo po co :mrgreen:

 

naprawdę... forum bez userów działać nie będzie jak to zostało tu już napisane, a działając w ten sposób zniechęcacie do forum ludzi... szczególnie nowo przybyłych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soko: Kompletnie się z Tobą nie zgodzę. Jeżeli ktoś ma stosunek olewający zarówno do regulaminu całego forum jak i regulaminu niektórych działów, to dlaczego moderatorzy mają nie spełniać swojego obowiązku? Piszesz, że "kto by to czytał" w stosunku do regulaminu. Jak podpisujesz papier, umowę, też nie czytasz regulaminu? Przy rejestracji forum zaznaczałeś, że zapoznałeś się z regulaminem i go akceptujesz. Jak Ci się nie podoba to nie korzystaj z forum. Owszem, forum istnieje dzięki ludziom, ale jeśli ludzie nie potrafią uszanować regulaminów - to po co nam tacy ludzie? Osobiście nie będę za takimi tęsknił... Co do zdjęć - jak to użytkownik nie wiedział? http://megane.com.pl/zasady-korzystania-z-...djec-vt6649.htm - jest temat z zasadami tego działu i jeżeli się nie zastosował, to niech potem się nie dziwi. Strasznie wkurza mnie ignorancja ludzi, którym nie chce się przeczytać regulaminu, zasad, a potem chcą na siłę zmieniać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz mi <czerwona> jestem totalnym ignorantem i z założenia nie czytam takich regulaminów :mrgreen: a przynajmniej nie dokładnie :mrgreen:

 

Jeśli chodzi o regulamin działu :) też go nie czytałem.. przypadkiem sam spełniłem jego wymogi widząc to... jak wyglądają poprzednie posty ;)

 

co nie znaczy że z pewnymi punktami i działaniem moderatorów często ciężko mi jest się zgodzić... abstrahując od tego czy jest to zapisane w regulaminie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bazie moich doświadczeń jako administratora kilku serwisów, i mniejszych i większych nasuwają się takie obserwacje:

- nie ma forum, na którym użytkownicy znają na wyrywki regulamin

- moderacja wg mnie to utrzymywanie porządku na forum

Tyle że można robić to na kilka sposobów choć z drugiej strony nie ma sposobu doskonałego, a na pewno nie ma "uniwersalnego" - musi być dostosowany do specyfiki forum i czytelników.

Tu wybrano wariant "zamordystyczny" - nie komentuję, nie oceniam, jestem tu, bo uznałem reguły gry - do rewolucjonizowania mam swoje serwisy <czerwona>

Przyznam jednak prywatnie, że osobiście preferuję model moderacji bardziej elastyczny, adaptujący się. Na przykład - dla nowych użytkowników trochę luzu, pomocy, poprawiania i przypominania. Dopiero gdy człowiek jest jakiś czas na forum, a nadal nie potrafi wbić się w ramy - przykręcić śrubę bez litości: miał dość czasu, żeby opanować zasady, a moderatorzy wykazali się dobrą wolą. Nie można srać na swoją wycieraczkę bez końca, w pewnym momencie trzeba się liczyć z ryzykiem zapakowania dildo przez obsługę, a w przypadku eskalacji - dopchnięcia go rozpędzonym butem.

 

Jako człowiek z boku, ale trochę udzielający się w różnych miejscach przyznaję z przykrością, że to forum ma taką sobie opinię jeśli chodzi o "user friendly". Delikatnie rzecz ujmując. I mimo restrykcyjnego podejścia nie jest ani czytelne, ani łatwe do przeszukania. A jeśli nie czytelność forum to co jest celem ostrej moderacji? Szczerze mówiąc nie widze tu jakoś szczególnie większego porządku w stosunku do for, gdzie operatorzy są bardziej liberalni. To jednak subiektywna ocena, nie oczekuję zgody na nią.

Osobiście uważam, że większy pożytek byłby ze scalania powtarzających się pytań, lub zamykania dubletów tematycznych, okresowego czyszczenia forum z takich zamkniętych tematów niż poprawianie akapitów w wypowiedziach użytkowników. Co z tego, że post wygląda jak na maturze, skoro nie sposób go znaleźć jeśli nie znam forum na pamięć? Tego, swoje znam i tam wyszukiwanie idzie mi nieporównywalnie sprawniej - identyczny efekt widzę tutaj, to zrozumiałe, logiczne i absolutnie naturalne. Tylko po co wypominać, że ktoś czegoś nie znalazł? Samo dostarczenie linków i (ewentualne) przymknięcie tematu nie wystarczyłoby?

Na moich serwisach stosujemy też "wątki spisy treści" - rozbijanie forum na kolejne subdziały powoduje oczopląs, ale gdy trzeba szybko znaleźć tematy dotyczące jakiegoś zjawiska, części itp - bywa różnie. My redagujemy praktycznie w każdym większym dziale spis treści utrzymywany przez lokalnego moderatora - zawiera pogrupowane _zagadnienia_. Zaletą jest to, że niezależnie od tytułu, skrótów, pisowni użytkownika (a ta potrafi dobić każdą wyszukiwarkę :shock: ) można szybko znaleźć _wartościowe_ wątki nt. koła dwumasowego, awaryjności diesli, czy co tam jeszcze moderator autoratywnie, lub w konsultacji z użytkownikami, uzna za warte wyróżnienia.

 

Jako człowiek parający się moderką uważam, że użytkowników mozna tresować albo uprzejmie wychować. Tyle że w tym pierwszym przypadku musi być też marchewka, inaczej morale spada. W obu musi być prowadzona żelazna konsekwencja, nie może być tak, że jeden mod za coś karze, co inny zbyłby machnięciem ręką.

Jasne, nie ma takich cudów, że wszyscy przyjmą do wiadomości interpretację regulamin i jednostki trzeba będzie odsiać. Póki co jednak zauważam większy odsetek niepotrzebnie zniechęconych niż faktycznie wyłuskanych jako niereformowalnych i wystawionych za drzwi.

 

Mimo tych uwag ja tu zostaję. Głównie czytam, pisać mi się nie chce, bo niepoprawnie formatuję posty, ale na pewno będę regularnie odwiedzał, bo jest tu sporo mądrych i doświadczonych użytkowników, na których wypowiedzi warto poczekać i je śledzić.

Krzychu wybrał swoją drogę, ma swoją wizję i dobrał takich ludzi jak uważał za stosowne do realizacji tego planu. To jego ogródek, a fora nie mogą być demokratyczne, bo wtedy zaczyna się anarchia - o tym też, my użytkownicy, pamiętajmy narzekając na upomnienie ze strony obsługi. Jak widać mimo pewnych zastrzeżeń, mniej lub bardziej sensownych, forum działa i rośnie. Czyli jest i potrzebne i wystarczająco dobrze wypełnione, żeby dla posiadaczy M&S stać się ważnym miejscem do pogłębiania wiedzy nt swojego autka.

 

P.S.

Chciałbym podkreślić, że nie adresuję swoich uwag personalnie i proszę nie próbować kąsać mnie pytaniami "pokaż palcem". Raz, że nie jestem w stanie tu sprawnie szukać, dwa że nie jest moim celem piętnowanie kogokolwiek z obsługi. Chodziło mi o nakreślenie ogólnego obrazu tego czego sam doświadczyłem i co widzę czytając forum jako absolutnie szeregowy użytkownik. Liczę się z tym, że komuś się żyłka napnie, ale z góry zastrzegam, że nie zamierzam się wdawać w licytowanie i przepychanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!