Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana reflektorów w Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę wymienić reflektory (te co posiadam są nieszczelne i parują) i mam kilka pytań:

- czy ktoś ma jakieś doświadczenia z reflektorami TYC (czy warto je kupić),

- czy jest jakiś problem z przełożeniem silniczków i wzmocnień pod reflektorem (ślizgów), bo nowe reflektory ich nie posiadają.

Reflektory są przed liftingiem na żarówki H1 + H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam zamienników z Chin. Będą jeszcze gorsze, a na dodatek po jakimś czasie wypalą się odbłyśniki i będziesz w nocy niewiele widział. Zwłaszcza, jeśli używasz świateł mijania podczas dnia to na pewno długo nie wytrzymają.

 

Jakbyś chciał miałbym do sprzedania dwa używane, oryginalne reflektory Valeo.

Reflektory są europejskie, niepopękane, wszystkie zaczepy sprawne.

Z drobnych uwag muszę wymienić:

- dekielek reflektora świateł mijania w jednej lampie nie jest oryginalny, ale pasuje idealnie

- w jednej lampie na wewnętrznej stronie klosza znajdują się drobne zabrudzenia, mało widoczne i nieprzeszkadzające w świeceniu, powstałe zapewne samoistnie w czasie eksploatacji - nie raz takie coś widziałem u różnych producentów, problem chyba nie do uniknięcia

- w okolicy migacza trochę zeszło sreberko na jednym kancie, mało widoczne i zupełnie nie ma wpływu na pracę lampy

Do reflektorów dołączam silniczki regulacji - niestety niesprawne. Najprawdopodobniej zostały zalane i cały czas "buczą". Może uda się je wysuszyć i zrobić z nich użytek, a jeżeli nie, to bez problemu można założyć silniki ze starych lamp.

Cena jaka mnie interesuje to 150 zł. za sztukę + koszty wysyłki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Dzięki za informację, reflektory już wymieniłem. Na razie jest w porządku ale zobaczymy jak dalej.

 

Rafał i jak oceniasz chińskie reflektory po roku?

Też przymierzam się do wymiany, ale raczej zastanawiam sie nad klasycznym zamiennikiem, a reflektorami z angel eye lub diodami.

Jakieś rady z Twojej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za tą cenę kupisz nowe oryginały Valeo. Te diody to nie są światła dzienne, tylko pozycyjne. Z czasem się przepalą, bo nie mają stabilizacji prądu. Jakość oświetlenia drogi pewnie też nie może się równać z oryginalnymi. Moim zdaniem zdecydowanie nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Żadne inne... tylko oryginał. Przerobiłem już Dayline-y z paskiem LED i LEDowymi kierunkami + soczewka i ksenon "zenon". Świeciło ładnie, wielkie problemy z kalibracją (na oryginalnych silnikach), prawa lampa parowała przez zły montaż, jak już poprawiłem to z wilgoci przepalił się pasek LED w prawej lampie (więc odłączyłem), później spalił się jeden z żarników w xenonie, wymiana ciężka bo zapinki i te rowki na żarnik były naprawdę niewielkie i dałem sobie spokój, założyłem oryginały i jest ok. TYLKO ORYGINAŁ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!