Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile oleju wchodzi do 2.0dCi i czy warto lać


mpDante

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację ile oleju muszę kupić na wymianę, bo byłem pytać o przegląd w ASO i powiedzieli mi, że ok.5L muszę mieć (olej będę miał swój). W instrukcji obsługi (mam niemiecką) przy tym silniku napisane jest 5,9L, natomiast pod maską mam plakietkę z niemieckiego serwisu, na której jest napisane, że zalano 6,5L... :-|

 

Zastanawiam się też nad zalaniem oleju Elf Solaris, bo na Allegro można go kupić w dobrej cenie, więc różnica między normalnym syntetykiem będzie minimalna. Pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja Elf Solaris:

 

Zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych najnowszej konstrukcji (produkcja od 2000), w których zastosowano specjalne systemy oczyszczania spalin, umożliwiających spełnienie wymagań normy emisji spalin EURO IV; Specjalnie opracowany dla silników grupy MERCEDES-BENZ, BMW; Zalecany jest również do samochodów marki Volkswagen, Audi, Seat i Škoda ze stałymi okresami międzyobsługowymi (QG0, QG2) do silników benzynowych i wysokoprężnych Volkswagena, w których system paliwowy wyposażony jest w pompowtryskiwacze. Do stosowania w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w samochodach osobowych użytkowanych w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne powiedzieli ci tak w serwisie bo przy wymianie oleju , czekają aż zleci z układu ale wątpię aby czekali 2h z otwartym korkiem żeby poczekać aż spłynie wszystko ze ścianek. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako, że nie otrzymałem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi, to przekonałem się osobiście. Mimo tego, że w jednym ASO zarzekali się, że do 2.0 dCi wchodzi 5-5,5l oleju, to na przegląd wziąłem 7l i wykorzystano 6,5l, tak jak miało to miejsce na poprzednim przeglądzie w Niemczech.

 

Powyższe potwierdził mi też jeden z użytkowników tego forum, więc można założyć, że do tego silnika musi wejść 6,5l. Pytanie tylko, dlaczego ASO "kłamie"? Na moje pytanie o ten fakt, wspomniano o jakiejś Lagunie, do której "ponoć" weszło 7,5l... w co ciężko mi uwierzyć, zwłaszcza, że sprawdzałem na forum laguny i znalazłem info, że ma być 6,8 przy DPFie... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
W dniu 19.03.2010 o 18:06, arni88 napisał:

Do 1,9dCi mi wchodzi około 4,5L wiec do twojego myślę że podobnie... a Solaris chyba jest do silników z FAP z tego co się orientuje.

2.0 dci 6.5 litra oleju po co się udzielasz jeśli nie masz wiedzy. Olej full sintetic z niską zawartością popiołu przeznaczony do silników z systemem FAP/DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Koomar napisał:

2.0 dci 6.5 litra oleju po co się udzielasz jeśli nie masz wiedzy.

Dzięki za odkopanie tematu sprzed 12 lat i wyprostowanie wypowiedzi użytkownika @arni88. Mamy nadzieję, że swoją sprawdzoną pełną wiedzą udzielisz wiele przydatnych informacji użytkownikom 2.0 dci a może też i  innych dziedzinach. Witamy w klubie użytkowników  Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!