Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

urwany pasek/ silnik chodzi jak traktor


tomek_wroc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj mojej żonie podczas jazdy nagle zgasł samochów, było to poprzedzone jakimis stukami pod maską, po jej otwarciu okazało się, że jest zerwany pasek. Chodzi o pasek znajdujący się po lewej stronie z boku silnika. Czy to jest pasek rozrządu, czy rozrząd jest w innym miejscu ? Proszę o info i z góry przepraszam za pewnie banalne pytanie <ok>

Z góry dziękuję

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całej długości paska sa rowki. Pasek akcesoriów ? Przy okazji nie chodzi wspomaganie czyli to raczej ten pasek klinowy/ akcesoriów ? Rozumiem, że mogę odholować auto na lince czy tylko laweta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_wroc, holowanie może być upierdliwe, brak wspomagania hamowania, z powodu niepracującego silnika i tak jak wspomniałeś, brak wspomagania układu kierowniczego. Do tego brak ładowania czyli wszystko z akumulatora. Wniosek, albo laweta, albo krótkie podholowanie do najbliższego warsztatu. Jest jeszcze alternatywa wymiana paska na nowy w miejscu awarii. Sprawny mechanik załatwi to w kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całej długości paska sa rowki. Pasek akcesoriów

Tak to ten pasek.

Gorzej jak wpadł w rozrząd i szkody narobił.

Na lince można ale z b. małą prędkością bo tak jak pisał gojgien, brak wspomagania na wszystko :!:

Oczywiście awaryjnych nie włączaj tylko trójkącik na tyłek <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótkim odcinku oczywiście nic nie szkodzi zaholować auto do mechanika czy do garażu, znam z autopsji. :-? Ale tak jak koledzy napisali powyżej, trzeba bardzo uważać.

No i nie chcę Cię martwić ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że poszedł jednocześnie rozrząd. Niestety ten element konstrukcji silnika nie został przemyślany przez konstruktorów Renault. Pasek, a właściwie jego kawałki, bardzo lubią się wkręcić pod koło pasowe. Mnie mechanik wyciągnął 1,5 m nitki z pomiędzy koła pasowego, a koła napędowego paska rozrządu. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie tematem, kupiłem już ten pasek i kolega dzisiaj będzie wymienial więc zobaczymy jak to wygląda, pozdrawiam Tomek

 

[ Dodano: 2010-03-31, 09:48 ]

pasek założony, auto jezdzi ale mam jeszcze jeden problem, żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj: silnik pracuje bardzo głośno, jak traktor i nie wiem co jest tego przyczyną. Żona twierdzi, że tak już było przed zerwaniem tego paska. Co to może być i ewentualnie w jakich tematach szukac na forum. Jeszcze raz dzięki za pomoc w temacie paska ... i prosze o więcej. Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!