Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

urwany pasek/ silnik chodzi jak traktor

tomek_wroc

Recommended Posts

Witam,

dzisiaj mojej żonie podczas jazdy nagle zgasł samochów, było to poprzedzone jakimis stukami pod maską, po jej otwarciu okazało się, że jest zerwany pasek. Chodzi o pasek znajdujący się po lewej stronie z boku silnika. Czy to jest pasek rozrządu, czy rozrząd jest w innym miejscu ? Proszę o info i z góry przepraszam za pewnie banalne pytanie <ok>

Z góry dziękuję

Tomek

tomek_wroc, a jak wygląda pasek? czy ma "ząbki" czy podłużne rowki na całym obwodzie? Lepiej dla ciebie jeśli miałby rowki bo to pasek akcesoriów (dawniej zwany klinowym).

Na całej długości paska sa rowki. Pasek akcesoriów ? Przy okazji nie chodzi wspomaganie czyli to raczej ten pasek klinowy/ akcesoriów ? Rozumiem, że mogę odholować auto na lince czy tylko laweta ?

tomek_wroc, holowanie może być upierdliwe, brak wspomagania hamowania, z powodu niepracującego silnika i tak jak wspomniałeś, brak wspomagania układu kierowniczego. Do tego brak ładowania czyli wszystko z akumulatora. Wniosek, albo laweta, albo krótkie podholowanie do najbliższego warsztatu. Jest jeszcze alternatywa wymiana paska na nowy w miejscu awarii. Sprawny mechanik załatwi to w kilka minut.

Na całej długości paska sa rowki. Pasek akcesoriów

Tak to ten pasek.

Gorzej jak wpadł w rozrząd i szkody narobił.

Na lince można ale z b. małą prędkością bo tak jak pisał gojgien, brak wspomagania na wszystko :!:

Oczywiście awaryjnych nie włączaj tylko trójkącik na tyłek <ok>

Na krótkim odcinku oczywiście nic nie szkodzi zaholować auto do mechanika czy do garażu, znam z autopsji. :-? Ale tak jak koledzy napisali powyżej, trzeba bardzo uważać.

No i nie chcę Cię martwić ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że poszedł jednocześnie rozrząd. Niestety ten element konstrukcji silnika nie został przemyślany przez konstruktorów Renault. Pasek, a właściwie jego kawałki, bardzo lubią się wkręcić pod koło pasowe. Mnie mechanik wyciągnął 1,5 m nitki z pomiędzy koła pasowego, a koła napędowego paska rozrządu. :-(

dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie tematem, kupiłem już ten pasek i kolega dzisiaj będzie wymienial więc zobaczymy jak to wygląda, pozdrawiam Tomek

[ Dodano: 2010-03-31, 09:48 ]

pasek założony, auto jezdzi ale mam jeszcze jeden problem, żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj: silnik pracuje bardzo głośno, jak traktor i nie wiem co jest tego przyczyną. Żona twierdzi, że tak już było przed zerwaniem tego paska. Co to może być i ewentualnie w jakich tematach szukac na forum. Jeszcze raz dzięki za pomoc w temacie paska ... i prosze o więcej. Pozdrawiam Tomek