Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mój problem to nie włączająca się klimatyzacja (manual) dioda po naciśnięciu AC się świeci a klima nie działa,nadmienie że w zimie padł mi bezpiecznik w UPC i nieszło odpalić auta czy ma to jakichś związek? czy do klimy też jest bezpiecznik? proszę o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa Ci nawiew? jesli tak to innego od klimy raczej nie ma. klima sie nie załacza z dwoch powodów:

- czesc elektryczna-nie sprawne sprzegło, czujnik klimy

- czesc mechanicza- za mało czynnika chłodzacego, gdzies masz dziure i gazu ubywa.

trzeba to sprawdzic.

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzięki za ten link,wczoraj kolega polecił mi dobry serwis od klimy w Katowicach byłem i fachowiec otworzył jakiś korek i stwierdził brak gazu,wstępna diagnoza brzmi że się gdzieś układ rozszczelnił,na naprawę umówiłem się dopiero za tydzień w środę,więc jak będzie po to napiszę co konkretnie się stało.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

oto namiary:Bolesław Noczyński ul. Agnieszki 11

40-110 Katowice

tel./fax 32 250 26 42

tel.kom. 507 287 154

Godziny otwarcia:

pn.-pt. 08:00 - 18:00

soboty 08:00 - 14:00

to jest na Dębie bardzo łatwo trafić,kolega już kilka lat u niego serwisuje klime w swoich autach i mówi że jest OK,jest zadowolony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!

Klima naprawiona,powodem nie działającej klimatyzacji był przetarty przewód,klima napelniona gazem,wymieniony olej,sprawdzenie szczelności,ozonowanie,wymiana filtra i spawanie przewodu KOSZT 500 zł

miła i fachowa obsługa naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić ten warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujesz się może, w którym miejscu ten przewód był przetarty oraz mógłbyś wyszczególnić ile kosztowało samo spawanie?

 

skoro miałeś uszkodzony przewód to w jakim celu ponownie napełniałeś klimatyzacje?

olej wymieniony w czym, w klimatyzacji? gdzie sie go wymienia i co to za olej?

 

na przyszłość - ozonowanie to jest jak podcieranie sobie stówkami dupy. za 35zł kupisz crc airco cleaner na allegro i styka na 2 czyszczenia klimy. to był jedyny środek którym dałem rade odgrzybić moja klime (ozonowania tez próbowałem i nic, nawet w aso se nie poradzili). filtr powietrza też kupisz w necie i sam se go wymienisz. na forum nawet widziałem instrukcje gdzieś jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przewód" czyli rurkę klimy miał przetartą dlatego musiał spawać - a jeżeli przetarła się rurka to uciekł czynnik dlatego musiał od nowa napełnić

olej jest dodawany do czynnika przy napełnianiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A więc tak:

-demontaż i montaż,spawanie przewodu,gaz R134,barwnik,olej,sprawdzenie szczelności

320zł netto

-filtr przeciwpyłkowy 30zł

-ozonowanie 62 zł

 

- razem 412zł netto/502,64 brutto (zapłaciłem 500zł)

dodam tylko jeszcze że właściciel tego serwisu odradził mi dezynfekcję argumentując to że jest w tym modelu i roczniku auta sporo elektroniki i dezynfekcję robią tylko w starszych modelach.Nie wiem ile w tym prawdy ale lepiej nie ryzykować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość - ozonowanie to jest jak podcieranie sobie stówkami dupy.

Kolego, napisz lepiej że u ciebie to nie przyniosło rezultatu - będzie uczciwiej. Przyczyną mógł być błąd w sztuce. Jest masa użytkowników zadowolonych z ozonowania. Kiedyś płaciłem za czyszczenie klimy, a od dwóch lat z powodzeniem użytkuję takie urządzenie które kupiłem na swój użytek (i przy okazji znajomych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!