Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Był taki wątek nawet czytałem ale coś mnie się zdaje iz kolega który to planował w końcu wymienił wszystko tarcze + łożyska. Z drugiej strony czy jeśli padnie mi łozysko to przeciez nie będę wymieniał tarczy bo to troche naciąganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiboc, jest taka możliwość tylko pytanie czy podczas wyciskania łożyska nic się nie posypie.

Kupowanie osobno tarcz,łożysk i pierścieni abs mija się z celem-po doliczeniu robocizny wychodzi prawie tyle co koszt zakupu kompletu 3w1 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pamięć zawodna jest i może cos pomyliłem

Gojgien wymieniał, tzn. miał zamiar wymienić ale w efekcie kupił tarcze z łożyskami. Z tym, że tarcze były dobre a łożysko padło. Ostatnio też ktoś o to pytał i tez wymienił samo łożysko.

Nie wiem czy są same tarcze bez łożysk? Mam na myśli tarcze, które są konstrukcyjnie przygotowane do wprasowania łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z przodu jeszcze tarcze dobre,to zeszlifuj rant,załóż nowe klocki i będzie ok. Co do tylnych tarcz,ile one w końcu mają szerokości u ciebie? Jak nie są jeszcze na granicy to po co je zmieniać? Tył przecież nie hamuje tyle co przód.Takie same przebarwienia są u mnie i nic się nie dzieje. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy jest napis min 9 mm moja tarcza ma mniej niz 7m ( z powodu rantu ) miara wskazała 7,5 i nie dało się mocniej ścisnąć.

To parametry z aledrogo ale średnica tarczy 270?

DANE PODSTAWOWE:

Średnica [mm]: 270

Grubość tarczy [mm]: 10,0

Minimalna grubość [mm]: 9

Typ tarczy: pełna

Ilość otworów: 4

Średnica otworu [mm]: 100

Wysokość [mm]: 80,7

Średnica otworu centrującego [mm]: 55

Średnica wewnętrzna [mm]: 52,3

Wymiar gwintu: M12x1,5

Informacja uzupełniająca 2: z łożyskiem

Informacja uzupełniająca 2: z pierścieniem czujnika ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiboc, coś z tym rozmiarem chyba nie ten teges ;-).

A nie powinny być takie?

Strona zabudowy - oś tylna

Typ tarczy hamulcowej - niewentylowany

Grubość tarczy hamulcowej [mm]: 8,0

Ilość otworów: 4

Średnica [mm]: 240

Średnica otworu [mm]: 100

Wysokość [mm]: 80,6

Tarcza z łożyskiem i z pierścieniem czujnika ABS

 

NUMERY PORÓWNAWCZE OE:

 

RENAULT: 77 01 207 823

 

ZAMIENNIKI:

 

TRW: DF4274BS

ATE: 24.0108-0114.2

BREMBO: 08.A141.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem tu:

http://allegro.pl/sklep/6016926_auto-moto?...;category=12668

 

Faktycznie spory wydatek, ale będzie spokój na kolejne 100 tys. (tarcze z łożyskiem i pierścieniem).

 

Ale, krypto reklama wyszła... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Koledzy - tez mnie czeka wymiana tarcz z tyłu. Ale znajduję sprzeczne info na necie. Jakie powinny być tarcze na tył do Megi II 1.9 dci ale w hatchbacku? Bo już sam nie wiem czy 240 czy 270 mm? Czy jest jakiś problem, żeby założyć 270, jeśli będą miały być 240?

A pytam, bo na necie znalazłem, że 270 będą pasować i że w 1.9 takie były. W innym miejscu sa info, że owszem były, ale w kombi. Z kolei 240 mi wyświetla, że sa do 1.4 i 1.6 silników. Na forum w sumie też ciężko mi znaleźć konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego auta z przodu są takie

tarczeprzednie.jpg

a z tyłu

[tarczetylne.jpg

Tak przynajmniej podaje intercars.com

Zwróć uwagę na ilość otworów, te powyżej są na 4 śruby.

 

Poprawione, powinno być widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!