Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana sterowania klimatyzacją z ręczniej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czym różni się biała wtyczka do klimy od czarnej? W panelu klimatronika mam czarne gniazdo jednak wiązka nagrzewnicy zakończona jest białym wtykiem - fizycznie nie pasują do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nadal masz MII ? Minęło kilka lat, ale z tego co pamiętam to elektrycznie niczym się nie różnią. Chyba z rok przed liftem zmienili te kostki. Jak podetniesz jeśli dobrze pamiętam w jednym miejscu to wejdzie i będzie normalnie działać.

 

Edytowane przez kaag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaag Cześć nadal mam Megankę dwójkę, cóż nic sie nie psuje to po co zmieniać?:) A tak na serio, to żona jeździ i stwierdziłem, że nie przystoi jej jazda taką bieda wersją:D

Dzięki za informacje!

 

Cześć wszystkim. Właśnie dziś minął mi pierwszy dzień z przekładaniem klimatronika do mojej Meganki 2 po lifcie (2008 rok Allize).

Musiałem dołożyć wiązkę zasilającą (niebieska wtyczka) do sterownika klimatronika i to się udało - wszystkie potrzebne zasilania i masy są przy kostce od starego sterownika i od radia. Brakuje mi tylko CAN'a - nie wiem jak się dostać do OBD2 żeby tam się do tego podpiąć. Ma ktoś jakiś pomysł? 

Niestety większym problemem okazało się przełożenie silniczków do mojego auta - z prawej strony jest dobry dostęp i tu poszło w miarę ok, jednak z lewej strony to istny koszmar.

Czy ktoś z Was drodzy forumowicze miał problem z wyjęciem białego cięgna (rączki z uchwytem na linkę) od strony kierowcy? W moim przypadku jest tam blacha (wzmocnienie?), przez którą nie mogę wyciągnąć całego elementu żeby w jego miejsce wsadzić silniczek..

Dodatkowo, wiązka klimatronika ma element z zasilaniem do wentylatora - jak się dostać do dmuchawy i wyciągnąć z niej wtyczkę? 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CAN z OBD najbliżej, stąd właśnie brałem, ale szczegółów już nie pamiętam, a auta już nie mam.
Silniczek po stronie kierowcy faktycznie smutna godzina, odkręciłem te dwie śruby które trzymają to wzmocnienie i je odchyliłem i jakoś wtedy udało się go przełożyć, górnej śruby nie ruszałem bo za ciasno tam było choć na upartego można ją było poluzować.

Jeśli chodzi o cięgno to je zostawiłem, nie mogłem wypiąć  z górnego mocowania, jeździło ze mną tak rok i nie było problemu. Po roku je wyciągłem gdy zdejmowałem całą deskę przy okazji innych przeróbek :).

Wtyczkę z silnika dmuchawy da się wyjąć jest tam tak jakby klamra do odchylenia i potem w góre, ciasno ale do zrobienia. Z nosem w okolicach pedału gazu da sie tam ręką pogmerać.

Choć chyba ja któryś pedał chyba odkręcałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkręcenia tej blachy warto użyć klucza płasko-oczkowego 13 z grzechotką. W zasadzie tylko taki wchodzi od góry koło wspomagania kierownicy. Wtyczka będzie na "wierzchu" po odkręceniu tej blachy. Wentylator jak nie poszczy to i tak warto dać kroplę oleju na panewkę. Przy obejmach rurek aluminiowych od nagrzewnicy nie ma wycieku? - zaschnięty kamień koloru płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!