Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witacje.

Dzisiaj zakładałem pożyczony box dachowy na megane II ph I HB 2003.

 

Mam pytanko: czy jeździł ktoś z czymś takim na dachu? długie to jest, wystaje troszke nad szybę, ale bagażnik się otwiera normalnie. Boje się tylko czy mi nie pofaluje dachu, ani nic takiego.. Prosiłbym o jakieś opinie, wrażenia, pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Byłem z takim boksem na nartach, zrobiłem jakieś 1500 km i nie było najmniejszych problemów. Mój był założony tak, że bagażnik z tyłu otwierał się bez problemu, natomiast sam boks wystawał trochę nad przednią szybę, absolutnie nie ograniczając jednak widoczności. Poza wzrostem spalania o jakiś 1l/100km jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Pamiętaj tylko o dwóch rzeczach:

1. Jak już założysz boks, to nie testuj prędkości maksymalnej, bo pęd powietrza może Ci go zabrać ;).

2. Załóż boks w taki sposób, aby mieć do niego łatwy dostęp od strony pasażera, a nie od strony kierowcy (gdybyś musiał wyjmować coś z niego na jezdni, tak jest zdecydowanie bezpieczniej).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne pytanie, jeżeli prawidłowo masz zamontowany bagażnik bazowy i nie przekroczysz wagi bagażu /bagaż ułożony równomiernie i przymocowany/ to nic się nie może stać.

Dodatkowo w instrukcji mojego boxa jest napisane Vmax= 110km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że samochód z tym sprzętem "rośnie" i odradzałbym odruchowe wjeżdżanie na podziemne parkingi itp (co prawda ja mam Scenika i to już zaczyna mieć znaczenie). Polecam także pakowanie bagaży w worki na śmieci (duże, grube), czasem przy porządnym wypchaniu box nie domyka się zbyt dokładnie a deszcz może potem trochę pomóc a stopień [cenzura] (zdenerwowania - chyba ładniej) na mokre klamoty może przekroczyć poziom krytyczny ;)

 

Wysławiamy się cenzuralnie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził maksymalną ładowność takiego boxu i maksymalne obciążenie bagażnika do którego zamątujesz box oraz maksymalną prędkość jaką możesz jechać z takim boxem na dachu. Dla przykładu podam, że miałem kiedyś Opla Sintrę i tam było podane, że obciążenie na relingach dachowych maks do 50kg a prędkość maksymalna to było 130km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie będę tworzyć nowego wątku.... wakacje się zbliżają, w bagażniku koło ( LPG ) więc padło na box.

Belki udało mi się kupić oryginalne za dobrą kasę, z boxem mam za to problem. Ograniczony jestem do 1000 pln. Więc thule odpada.

Myślę o czymś takim :

http://allegro.pl/box-dachowy-xstream-2-450-karbon-bagaznik-xtreme-2-i4234069260.html

 

Ma ktoś doświadczenia jakieś ? Wszelkie sugestie również mile widziane - mój pierwszy box.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie znam ;)

Osobiście od ostatniej jesienno-zimy ćwiczyłem box CUBE 470

Posiada dwa zamki, można dość długie przedmioty wozić i co najważniejsze można władować 75 kg.

Przykład takiego jak mój

Większość boxów oferuje tylko 50 kg.

 

 

Ważne:

Musisz dobrać tak box, by zbytnio z przodu nie wystawał i nie ograniczał otwarcia bagażnika.

Jak zainstalujesz box to należy mieć lżejszą nogę, gdyż z boxem obowiązuje ograniczenia prędkości.

Zazwyczaj 120 km/h.

Przy dość mocnym bocznym wietrze trzeba też uważać, zwłaszcza na porywy.

 

ps.

Przeglądnąłem film z montażu tego boxa.

Szybsze niż w moim ale w moim wydaje się pewniejsze.

Przykład z portalu

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo podobny do TEGO i sobie chwalę. Musisz rozważyć ile razy w roku z niego skorzystasz. W moim przypadku box ląduje na dachu raz lub dwa razy w roku więc bez sensowne byłoby kupować droższy. Ma być pojemny i mieścić wędziska o długości 180 cm.

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz taki jak będzie Ci pasował, ja miałem priorytet że potrzebuję wąski box tak by miesciły się narty a w lecie obok niego dalo się zamocować rowery. W chwili obecnej nie mam zamiaru wozić rowerów, więc szerokość juz mnie nie ogranicza, ale z tego tylko powodu nie bedę go wymieniał. Mam InterPack Carver 6.3 którego już chyba nie ma ofercie. Wystarczająco sztywny, lekki łatwy do założenia, mimo 7 lat i użykowania w różnych warunkach (lato i zima) nie mam z nim żadnych problemów. Jedyne ograniczenie że jest jednostronnie otwierany, ale przyzwyczaiłem się do tego i nie przeszkadza mi to.

 

Pamiętaj o jednym: fabryczne belki są dosyć szerokie i w razie co sprawdzaj czy mocowania dadzą radę je objąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jednym: fabryczne belki są dosyć szerokie i w razie co sprawdzaj czy mocowania dadzą radę je objąć.

Zawsze można dorobić odpowiednie mocowanie za kilkanaście złotych. To raczej nie problem.

Wiem, bo dorobiłem takie do boksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o też sobie dorabiałem, dopisałem tę informację po to że nie kazdy może o tym wiedzieć, a czasem akcja zakup boxa i wyjazd wychodzą w jednym dniu i warto się przygotować na takie niespodzianki. Sam coś takiego przerabiałem ze starym laminatowym InterCars 300 gdzie musiałem improwizować zakładając go na dach z dala od swojej kanciapy z rozmaitymi narzędziami ;)

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie wybieram spośród :

http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3251-BOX_DACHOWY_-_Xstream_2_450_czarny_blyszczacy

Pojemność:450 litrów

Wymiary wewnętrzne:185 x 73 cm

Wymiary zewnętrzne:195 x 78 x 39 cm

Ładowność:50kg

Masa:19kg

899 zł

 

http://sklep.cubik.pl/sklep/p-2964-BOX_DACHOWY_-_Xstream_400_czarny

Pojemność:400 litrów

Wymiary wewnętrzne:185 x 73 cm

Wymiary zewnętrzne:195 x 78 x 34 cm

Ładowność:50kg

Masa:17kg

798 zł

 

http://sklep.cubik.pl/sklep/p-3136-BOX_DACHOWY_-_Junior_Easy_430_czarny

Pojemność:430 litrów

Wymiary wewnętrzne:170 x 70 cm

Wymiary zewnętrzne:180 x 78 x 40 cm

Ładowność:50kg

Masa:15kg

690 zł

 

Dodano: 29 maj 2014 - 13:07

No i kupiłem 450l z pierwszego linku o stówkę taniej :-)

 

Dodano: 08 cze 2014 - 20:54

Tak to się prezentuje :

post-58669-0-86765600-1402253527_thumb.jpg

post-58669-0-86724500-1402253585_thumb.jpg

post-58669-0-41362400-1402253603_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, zastanawiam się nad kupnem boxu dachowego który będzie wykorzystywany maxymalnie z 2/3 razy w roku

Muszą się tam zmieścić narty + buty (zimą), spacerówka córy (wózek składany) + jakieś torby duperele. Latem zamiast nart wędki .

Dodatkowo latem oprócz Boxu chciałbym zamontować na dachu 2rowery czy jest to wykonalne? BOX musi być wąski i wybór padł na coś takiego http://allegro.pl/hit-carving-grafit-box-dachowy-idealny-na-narty-i4987400720.html

Sprawdziłem i oryginalne mocowania obejmą oryginalny szerokie belki bagażnika. Czy ktoś może ma taki i ma jakieś opinie sugestie?

czy aby 2 rowery dadzą się zamontować ? Niestety nie mam możliwości przymierzenia ani Boxu ani rowerów na tą chwilę.

 

Dodano 25.01.2015r

zmierzyłem długość belek i wyszło 77cm

szerokość boxu 47

czyli za mało na 2 rowery :(, max 1 rower obok boxu.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!