Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jazda na rezerwie


szakalek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu kupiłem autko Renault Megane 2004r. kombi z silnikim 1,5 o mocy 101k.

Ile można zrobić km na rezerwie? Bo zauważyłem, że komputer nie pokazuje ile można przejechać km jak zapali się rezerwa.

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik w megance ma około 60 litrów, jak zapali się rezerwa to najlepiej zatankować do pełna i będzie wiadomo ile paliwa było jeszcze w zbiorniku. Dawno u siebie nie dopuściłem do tego aby się rezerwa zdążyła zapalić, ale wydaje mi się, że zapala się gdy pozostało około 10 litrów w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile można zrobić km na rezerwie?
lepiej nie ryzykowac i zatankować do pełna.Nie chodzi o postój w trasie z pustym bakiem tylko lepiej do końca nie wybierac z baku syfu ,który zalega na jego dnie.

Jak Ci sie zapali konrolka od rezerwy to teoretycznie powinieneś jeszcze jakieś 100km przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, syf z baku to jest pryszcz on ma diselka, odpowietrzyć to później to jest zabawa... najlepiej to jak sie zbliża do rezerwy paliwo to tankować, ja tak robię, bardzo rzadko mi się zdarza zapalić lampkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w trasie w autobusiku piknęła i zamrygała rezerwa po 'równych' 888 km. Komp pokazał zasięg 78 km po czym po wskazaniu 75 km zaczął wyświetlać ---- km. Akurat po jakichś 5 km po drodze trafiła się stacja na S., więc zrobiłem międzylądowanie, gdzie udało mi się wlać równe 60 l złotego diesla :-) "pod korek". Wg. kompa od poprzedniego tankowania Szczeniaczek wypił niecałe 58 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. I kolejne pytanie mi się nasuwa :-P

Na komputerze pokazuje ile mogę jeszcze km przejechać.

Ale jak się zapali rezerwa do wyświetla się ---- km. Dlaczego tak jest?

 

Małe sprostowanie :-P Może ktoś uznać te pytania za głupie, ale to jest mój pierwszy samochód z dieslem i który ma tyle elektroniki. Wcześniej miałem Scenica 97r. na benzynę i tam było wszystko proste. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazło ,że mogę jeszcze poojechać 64 km, i jeżeli mamy takie same zbiorniki to tyle pewnie pojedziesz . Komputer w mojej Madzi tyle właśnie pokazał ale jak widzisz , koledzy wyżej mówią różnie ,to pewnie zależy od tego jak jeździsz , czy wszystkie filterki czyste itp.

Pozdrawiam.

R.Megane kabriolet-cupe-1.6-16v idzie jak burza.Czarna strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!