Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tajemniczy przypadek


Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam zły styk masy w kostkach przy lampie.... tam przecież tylko grzebałeś.

Pomimo że kostki i styki wyglądają na idealne, to czasami wymagają dogięcia by jeden i drugi styk z kompletu lepiej przewodziły pomiędzy sobą. Był gdzieś podobny problem opisany i użytkownik po prostu zastąpił masę z kostek, na stałe podłączonym przewodem do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądało tak.

thumb_hosting_zdjec_1366743893__lampa7.jpg

 

Dodano: 23 kwi 2013 - 21:08

Tak dolutowałem masę.

thumb_hosting_zdjec_1366743870__lampa5.jpg

 

Dodano: 23 kwi 2013 - 21:08

Tak to wygląda w całości.

thumb_hosting_zdjec_1366743857__lampa4.jpg

 

Dodano: 23 kwi 2013 - 21:09

Przez odpowietrznik wyprowadziłem przewód.

thumb_hosting_zdjec_1366743882__lampa6.jpg

 

Dodano: 23 kwi 2013 - 21:10

thumb_hosting_zdjec_1366743795__lampa2.jpg

 

Dodano: 23 kwi 2013 - 21:11

I na koniec założyłem zaślepkę od odpowietrznika lampy tylniej.

thumb_hosting_zdjec_1366743771__lampa.jpg

 

I od tego czasu wszystko ładnie chodzi już 2 lata.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki sprawdzone, problem nadal działa. Wziąłem probówkę i wcisnąłem jeden przewód do kostki tam gdzie masa, a drugi do kostki tam gdzie kierunek i probówka się świeciła. Tak samo było jak zmieniłem przewód z kierunkowskazu do mijania. Probówka świeciła. Dodatkowo zauważyłem, że jak np. zapalałem dzisiaj awaryjki w czasie testowania i sprawdzania wszystkiego to lewa strona przerywacz przez jakieś 5 sekund działał normalnie po czym już przyspieszał, i w momencie kiedy wyłączyłem awaryjki i od razu je włączałem ponownie to już w ogóle mi nie migały światła. Tak jakby nie chciały zatrybić bo się przegrzały. Raz jak ścisnąłem kostkę rękoma to działały mi dwa kierunki (nadkole i tył, przód nie) i działało tak jakieś 2 minuty a później już traciłem cały lewy kierunek. Jak chciałem zrobić to samo to już nie działało w ogóle. Za trzecim razem znowu działało. Moje pytania: czy przekaźnik może mieć z tym coś wspólnego? Bo bezpieczniki lewej strony wychodzi na to że są ok. Następne, czy jest możliwość, że w tej kostce przy tylnej lampie może się coś chrzanić? Jakieś mikrozwarcie albo coś? Bo kierunki nadal nie działają i lewe tylne światło mijania/postoju. Jak słabo opisałem problem to mogę filmik nakręcić i wrzucić. Zobaczycie sprawnym okiem i poradzicie.

 

Aston u Ciebie jak masz pierwsze zdjęcie od góry, to u mnie ten element dosłownie wygląda jak nówka. Zero nalotu, przekrzywienia, no nic dosłownie.

Edytowane przez velmont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!