Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witajcie.

Kupiłem rok temu Szczeniaka, ale że wcześniej nie wiedziałem co to klima to nie przejmowałem się tym że słabo chłodzi. Sprzedawca upierał się, że powodem jest brak czynnika. Zresztą teraz już nie ważne.

W tym roku przy upałach jednak mogła by się przydać więc napełniłem ją czynnikiem, okazało się jednak że mimo to sprężarka dalej nie działa (nie włącza się). Oddałem Scenica do elektromechanika i w piątek dzwoniłem i dostałem informację, że już silnik wisi na łańcuchach a on wymontowuje i sprowadza cewkę. Prosiłem go aby zarysował mi cenę więc powiedział mi 600zł (chyba bez robocizny).

Powiedzcie mi proszę czy jest to drogo czy tanio jak za taką cewkę (powiedzmy nową)?

Może ktoś wie czy można i ile kosztuje regeneracja?

Czy ten element się często psuje, bo może używany byłby tańszy?

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy faktycznie wymontowanie silnika było konieczne?

I czy to nie spowoduje to tego, że jeszcze raz będę musiał uzupełniać czynnik?

Z góry bardzo dziękuję za informację i proszę o jak najszybszą odpowiedź, bo może jutro lub pojutrze będę odbierał samochód.

No nie wiem!

U mnie wystarczy zdjąć pasek i odkręcić alternator (żeby był lepszy dostęp - 3 śruby) i chyba 4 od sprężarki + spuszczenie czynnika i odkręcenie dwóch przewodów układu klimatyzacji od sprężarki. Oczywiście wcześniej trzeba odciągnąć czynnik chłodzący.

600 zł to chyba razem z robocizną?

Witam, raz jeszcze chciałbym zapytać, aby się upewnić. Użyłem opcji googluj i znalazłem coś, ale nie jestem pewien czy to u mnie też się sprawdzi.

Klimatyzacja ruszyła, z tym że z panelu włącza się na chwilę, a bezpośrednio z akumulatora działa cały czas.

Czy tak zwany "Presostat" to jest właśnie to co powoduje wyłączanie się elektromagnesu (czy też całej klimy)?

Czy błąd czujnika nie powinien być odnotowany w komputerze?

Czy przy wymianie tego presostatu też trzeba spuszczać czynnik?

Czy zamiast wymieniać od razu presostat można na pewien czas włączać klimę ręcznie za pomocą jakiegoś dodatkowego włącznika, jest w tym jakieś zagrożenie jeśli będzie to zrobione z bezpiecznikiem?

Cewka kosztowała 460zł. Myślę że to powinna być nowa cewka, tzn. mam taką nadzieję.

Pozdrawiam.

Przemo, dzięki za szybką odpowiedź na poprzedniego posta.