Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

poduszki po kradzieży


buu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w ostatni wekend ktos wpadl na plan zeby ukrasc mi z auta poduszke powietrzna z kierownicy i wmontowanego fabrycznie radia. kij juz z tym radiem bo to maly koszt ale poduszka i szyba to co innego :/

mam takie pytanie, kupiłem juz sobie poduszkę a nie bardzo wiem jak ją podłączyc i usadowic na swoim miejscu. czy do tego musze miec podlaczony akumulator czy wystarczy podlaczyc kabelki i miec z glowy ?<piwko> auto to megane 2 z 04 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączasz akumulator, podłączasz poduszkę, podłączasz akumulator. Koniec. Błąd powinien zgasnąć.

 

P.S. Miałeś szczęście że Ci nie skrobnęli deski rozdzielczej, bo jest o wiele droższa <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze uda mi sie to zrobic, chociaz przy moim szczesciu okaze sie pewnie ze mam ponadrywane jakies kable <piwko>

 

a orintujesz sie moze po co zlodziej rozwala dolną obudowę od kierownicy skoro poduszke wyciag sie z góry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozwalili też dolną osłonę kolumny, to może i blokadę kierownicy rozwalili żeby obrócić kierownicę i wymontować poduszkę. To jednak mało prawdopodobne. Raczej wyrwali by całą osłonę i nie ruszali blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co zlodziej rozwala dolną obudowę od kierownicy skoro poduszke wyciag sie z góry ?

Dopiero się uczył.

Pewnie nie wiedział jak to się robi i zniszczył, jak liczy się czas to nie zwracał uwagi czy zrobi Ci dodatkowe koszty czy nie. Brak słów na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie. w tej poduszce ktora kupilem sa 2 wejscia na kable, zilone i niebieskie, natomiast z kierownicy wystaje mi tylko kabel z zieloną koncówka. czy to znaczy ze ten niebieski kabel mi ucieli, czy jest mozliwosc ze w zalezosci od rodzaju auta w jednych podłącza sie tylko jeden albo dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest mozliwosc ze w zalezosci od rodzaju auta w jednych podłącza sie tylko jeden albo dwa?

Tak, być może są dwa rodzaje poduszek - jedno i dwunabojowe. Różnica może być między wersją 3 i 5 drzwiową, w zależności od siły uderzenia strzela jeden ładunek albo drugi, szczegółów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to chciałem jeszcze zapytać o jedna rzecz, facet sprzedaje taśmę airbag za 80 zł, napisał ze dlatego daje taką niską cenę bo auto było bite z tyłu i nie wie czy wsio działa poprawnie a nie ma jak tego sprawdzić. czy możliwe żeby podczas bicia z tyłu uszkodziła się taśma która jest wmontowana w kierownicę? pytam bo nie wiem czy się za to brać czy to kasa wywalona w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buu mam pytanie, czy zgłaszałeś to zdarzenie Policji? Jeśli tak, to poproś policjanta, aby ten wysłał zapytanie do głównego dealera w Polsce jakie numery fabryczne miały twoje poduchy, dojdą do tego po numerze Twojego VIN, wtedy policjant powinien zarejestrować te poduchy jako utracone. Znam przypadek, że w serwisie wykryli kradzioną poduszkę, którą dostarczył klient.

Do administratora - wiem, że nie tą drogą powinienem to opisać, ale chodzi mi o to, że nie wszyscy (mężczyźni i kobiety) wiedzą, że jest taka możliwość, ja osobiście miałem podobny przypadek ze skradzionym mi Subaru, gość zlecił kradzież bo padła mu skrzynia automat, głupi był jeszcze później bo wstawił ją do serwisu (skrzynię odzyskałem, auta nie, poszedł na żyletki !!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha to teraz mnie zaskoczyłes, policja była bo to oni zobaczyli wybita szybę, ale powiedzieli mi ze żeby zgłosić kradzież muszę im podać nr seryjne poduszki i radia bo inaczej oni tą poduszkę mogą mieć u siebie a nie będą wiedzieli że to moja a ja nie miałem skąd wziąć tych nr bo przecież ich wcześniej nie spisywałem.wychodzi na to że to ich psi obowiązek się tym zająć a nie mnie zbywać w taki sposób.dziękuję za informację bo zapewne przyda się na przyszłość.

a wracając do tematu, czy ktoś zna może odpowiedź na moje ostatnie pytanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taśma nie jest uszkodzona mechanicznie to będzie działać. Ona spełnia rolę przewodu elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!