Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Megane III coupe

 

Głośnki przednie 16 helix

 

tył jbl 6x9

 

 

 

Mam pytanie jak sprawdzić jakie mam radio moje autko ma navi a radyjko jak na focie

http://photos02.otomoto.pl/photos/original...11800433_10.jpg

 

czy to jest mocniejsze ????

http://allegro.pl/item1165530605_renault_m..._potestowe.html

 

Bo już sam niewiem czy moje ma 4x15 a to z allegro 4x30 czy ja mam to lepsze a nigdzeie nie moge znalesć

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik samochodowy do radia masz zapewne 5A - więc daje to przy 12V maksymalnie 60W. Odliczmy powiedzmy 10W na samo radio, to zostaje nam 50W. 50/4 =12,5W. Oczywiście wszystko "na oko". Jak ciekawi Cię moc radia sprawdź z amperomierzem, i sobie przelicz, też "na oko" - niestety dokładniejszej metody nie znam. Temat nieraz wałkowany na forum, i trąbią o tym wszędzie. Jak chcesz rzeczywiście więcej mocy to wzmacniacz <piwko>

 

tył jbl 6x9

to nie ma prawa zagrać dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co masz obecnie raczej nie ma wyjścia na wzmacniacz - trzeba zamontować konwerter (czy jak to się profesjonalnie nazywa) - każdy warsztat Car Audio to zrobi <piwko>

Co do tego z allegro - to również fabryczne audio od Renault więc nie widzę sensu wymieniać jednego fabrycznego na drugie fabryczne. Jak już chcesz wymieniać to na jakieś "nie fabryczne" - typu Clarion, Alpine, Sony itd itp.

A generalnie to pewnie lepiej będzie zamontować wzmacniacz niż wymieniać samo radio na inne.

Ale może niech się jeszcze wypowiedzą Ci co siedzą w CA :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu góśników wszystko gra spoko ale moje radyjko patrząc na faktorkę z salonu ma 4x15 a czytałem w jakimś katalogu ze wystepuje również opcja 4x30 ale Nie wiem jak rozpoznać to mocniejsze radio chyba ze to co wyczytałem w katalogu tyczy się głośników a nie radia???

Ps. Tylne głośniki elipsy 6x9 JBL robią dobrą robotę <piwko> polecam !!!! do zamontowania przednich 165mm tez namawiam bo wcale niema dużo przeróbek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ps. Tylne głośniki elipsy 6x9 JBL robią dobrą robotę :mrgreen: polecam !!!! do zamontowania przednich 165mm tez namawiam bo wcale niema dużo przeróbek :(

 

Trochę kotlet odkopany :( ale jak już odkopany to będą czytać:( więc się odniosę:

Zapewne jakąś robią robotę ale za to nie słychać jaką robotę robią te przednie.

Każdemu kto sobie zrobi taki tandem proponuje odpiąć tylne głośniki i posłuchać tylko na przednim zestawie. A mówię to dlatego, że jakieś 10 lat temu też jeździłem z elipsami w półce :P i nikt mi nie wmówi że to gra poza wyrzucaniem z siebie dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja zrobiłem podobnie, radio ustawione na 10 w przód (Alpine), że ja słysze tylko przód, a pasażerowie z tyłu dodatkowo delikatnie tył :mrgreen: Nie ma sensu pakowac forsy w tylne głośniki (takie jest moje zdanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę kotlet odkopany :) ale jak już odkopany to będą czytać:) więc się odniosę:

Zapewne jakąś robią robotę ale za to nie słychać jaką robotę robią te przednie.

Każdemu kto sobie zrobi taki tandem proponuje odpiąć tylne głośniki i posłuchać tylko na przednim zestawie. A mówię to dlatego, że jakieś 10 lat temu też jeździłem z elipsami w półce :) i nikt mi nie wmówi że to gra poza wyrzucaniem z siebie dźwięków.

 

 

Uwielbiam wypowiedzi ludzi którzy maja megane 2 i wypowiadają się na temat megane 3 której na oczy nie widzieli pewnie :) mam ustawioną moc optymalnie żeby głośniki współpracowały poprawnie głośniki tylne zamontowane są w miejsce oryginalnych więc ich nie widać nie jest to wieś na tylnej półce jak u niektórych w latach 90 wiem ze pewnie Wam się za nimi tęskni :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!