Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stuki przy ruszaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mechanik chciał mi przegub wymienić ale dla pewności podjechałem do serwisu i powiedzieli że to właśnie abs czy esr sprawdza działanie I że to normalne i mam sie nie martwić więc sie nie martwie.Dla dokładności przy 12-13km/h pojawia się stukanie na 3-4 sekundy odczuwalne na pedale gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam podobny problem jak silnik jest zimny zadnych stokow i skrzypienia z przodu ,jak sie rozgrzeje sa stuki a czasami skrzypi wydaje sie ze z przodu. Wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem 3 szt diagnosta na przeglądzie nie stwierdził zadnych luzów ,koncówki drążka reakcyjnego wymienione .Samochód Megane 1.9dti.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam dokładnie taki sam objaw (Megane II CC, 2006, 2.0 benz), z czymże zauważyłem, że dźwięk pojawia się zawsze w związku ze zmianą kierunku jazdy (przód/tył), czyli po tym jak przerzucam z wstecznego na pierwszy bieg dźwięk się pojawia. Kolejno po zatrzymaniu (np. na światłach) terkotania nie ma, no chyba, że znów jadę chwilę do tyłu, wtedy po ponownej jeździe na wprost dźwięk przez chwilę się pojawia. Terkotanie wyczuwalne na pedale gazu. Ktoś w końcu rozwiązał tę zagadkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy. W mojej Reni jest to samo. Zarówno przy przejechaniu kilku metrów jak również przy jeźdźie w tył. Może trzeba wyłączyć ESP przełącznikiem i zobczyć czy wówczas takie coś sie pojawia. Ale nie powiem - jest to troszkę denerwujące. A co do wyłącznika chyba jest on z lewej strony na desce pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i z tym wyłącznikiem się pomyliłem. Jednak to nie jest rozwiązanie. Jeszcze się zastanawiam czy gdzieś nie mam poduszki pod silnikiem wybitej. Bo jak ruszam to troszkę szarpie i czasami mam uczucie jak by troszkę biegi trudniej wchodziły. Ale jak człowiek nie ma kanału czy to nawet podnośnika to może jedynie bawić się w domysły i gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem z tym w warsztacie - diagnoza: nieprawidłowo założona osłona przegubu. Mogłoby się zgadzać, bo zanim wymienili mi "mechanicy" we feuvert tę osłonę wszystko było ok. Ja narazie nie przymierzam się do zmiany tego elementu, ale jeśli któryś z Was będzie to robił podzielcie się proszę czy diagnoza jest trafna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!