Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik paliwa - czy komputer wyłączy silnik?


Teddi Bear

Rekomendowane odpowiedzi

krzysxx czytaj ze zrozumieniem... tu_es szuka kogoś kto mu pewnie kupi odpowiednie części i z nich taki układ polutuje tak aby go tylko zamontował w samochodzie...

 

No właśnie czytałem ze zrozumieniem.

 

Witam. Mam pytanie.

Ktoś zrobiłby na zamówienie taki schemacik, aby wskazywał prawidłową ilość paliwa w baku?...

 

 

Nie napisał, żeby ktoś mu zmontował układ , tylko zrobił schemat. A to są dwie zupełnie inne czynności. Bo schematy właśnie były zrobione tutaj na forum.

Poza tym jeżeli ma problem z przylutowaniem tylko jednego rezystora, to będzie miał problem z przylutowaniem tego w samochodzie, bo jednak tam też trzeba jeden przewód rozciąć i zalutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, źle napisałem. Myślałem o zrobieniu tego ustrojstwa, źle się wyraziłem. Nie ma o co toczyć dyskusji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to jest tylko jeden przekaźnik i jeden rezystor. Więc jeżeli chcesz to sam montować w samochodzie, gdzie musisz wpinać się do instalacji elektrycznej (najlepiej wlutować), rozcinać przewód i się w niego włączyć (najlepiej wlutować) to zmontowanie tego naprawdę stanowi zaledwie łatwiejszą cząstkę pracy. Dla ułatwienia można kupić podstawkę pod przekaźnik z przewodami i wlutować tam rezystor.

Edytowane przez krzysxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie proszę o pomoc z tym "emulatorem"

Auto to Megane 1ph2 1.6 16V z założonym gazem.Wiem że powinien to zrobić gazownik...

Sprawa wygląda tak: przekaźnik + rezystor 20ohm, pin 85 i 86 + i -, pin 30 rezystor do pomarańczowego, pin 87 i 87a do białego przeciętego.Generalnie po odpaleniu pokazuje pełny bak,podczas jazdy ubywa na wskaźniku paliwa jak i na kompie dystans na zbiorniku ale po ok 2 minutach znika wskazanie dystansu i migają ---- a po kolejnej minucie włącza się rezerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie do Lewego. Otóż zrobiłem taki emulator do Scenica 2, ale niestety ten emulator raz na jakiś czas błędnie koryguje mi wskazanie paliwa. Być może problem tkwi w przekaźniku, który przełącza zbyt wolno na opór z czujnika baku i komputer błędnie odczytuje stan paliwa. Jak to działa u innych, czy zdarzy się, że są błędne wskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aby złożyć emulator Lewego potrzebny jest przekaźnik oraz rezystor, prawda? Jeśli chodzi o parametry przekaźnika i rezystora to mogą być dowolne? Czy muszą mieć jakieś konkretne parametry? Z tego co wyczytałem w temacie, przekaźnik musi być 12V, a rezystor przez większość z Was był zakładany 20ohmowy.

Takie połączenie jest w porządku? :
http://allegro.pl/rezystor-precyzyjny-1-0-5w-22ohm-22r-20szt-i5965930194.html
http://allegro.pl/przekaznik-12v-10a-4088-4088-10a-12v-i6389941176.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

zmajstrowałem sobie taki układzik z rezystorem 20ohm i po podpięciu całości pokazuje mi cały czas pełny bak. Czy może to być spowodowane tym, że paliwa mam na styk i bez tego przekaźnika świeci mi rezerwa? A jak doleję paliwa to wskaźnik będzie działać normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Lewy, dzięki za schemacik. Zamontowałem dzisiaj również u siebie i póki co ładnie działa. Gość w sklepie elektronicznym akurat nie miał rezystorów 20ohm, więc poszedł 27ohm. Na teście zegarów przy takim pokazuje 57 litrów w baku, a po odpaleniu ładnie aktualny stan :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gaz już założony dziś.. śmiga autko powiedziałbym nawet żywsze niż na LPG. Nie chce zakładać nowego wątku więc zapytam tutaj.


Mam założony emulator ponieważ w czasie jazdy spadają mi "kreski" z poziomu benzyny po zgaszeniu i odpaleniu auta znów mam tyle ile być powinno jednak mam 2/3 kreski w tym momencie, a czeka mnie podróż 400km w jedną stronę i teraz tak, na bank na tej "benzynie" nie dojadę do celu jednym cięgiem, a nie chciałbym np zatrzymywać się by gasić auto wcześniej... Czy jakaś mądra głowa tutaj powie mi czy jeśli wskaznik benzyny skoczy na absolutne 0 to czy np :

A) komp zeświruje

B) auto zgaśnie bo komputer go wyłączy

C) nic się nie stanie.

 

Do gazownika mam ponad 100km zapomniałem zapytać a ma coś z telefonem i nie rozumiem co mówi kiedy dzwonię. Czy musze dotankowywać auto w takim razie żeby np mając 2 kreski benzyny móc przejechać np 300/400km na raz?. Nie do końca rozumiem działanie tego emulatora, a przy gazowniku nawet nie wpadłem na to by zapytać. Czeka mnie podróż do UK jak wszyscy wiemy z podkarpacia to jakieś 2tys km, mając 1/3 baku benzyny nie chciałbym wymuszać postojów na zgaszenie auta i ponowne odpalenie tylko dlatego, że meganka myśli, że benzyny nie ma. 

 

Czytalem pierwsze strony tego wątku, ale piszą osoby które emulatora nie maja, u mnie sytuacja wygląda tak, że wystarczy że zgaszę auto na minutę i pyk benzyna wraca do normy, ale co jak braknie mi " w komputerze " a Ja nadal bede jechał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, czik3n napisał:

ale co jak braknie mi " w komputerze " a Ja nadal bede jechał ?

Nic. Będziesz dalej jechać :)

Kiedyś tak znajomych zdziwiłem. Wyjechałem gaz do końca, potem "niby" benzynę do końca i dalej jechał. A oni się pytają na czym jedzie? Na powietrzu oczywiście :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle istnieją samochody, w których sterownik silnika wyłączy go, jak dojdzie do wniosku, że nie ma paliwa? W zasadzie byłoby to niemądre, a nawet niebezpieczne, wystarczy jakaś awaria potencjometru pływaka czy nawet błędne wyliczenia komputera i stoimy w polu, mimo posiadania paliwa w baku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, droopy napisał:

A w ogóle istnieją samochody, w których sterownik silnika wyłączy go, jak dojdzie do wniosku, że nie ma paliwa? W zasadzie byłoby to niemądre, a nawet niebezpieczne, wystarczy jakaś awaria potencjometru pływaka czy nawet błędne wyliczenia komputera i stoimy w polu, mimo posiadania paliwa w baku :)

Nie mam pojęcia, tak tylko sobie spekulowałem bo czeka mnie podróż do UK i mając 1/4 baku chciałbym nie musieć się zatrzymywać by resetować wskazanie paliwa, a balem się, że być może auto zgaśnie co właśnie byłoby niebezpieczne. Już wszystko wiem więc spokojnie moge jechać dopóki gaz jest w butli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!