Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Coupe ph II 2.0 idE


Dako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Blisko mnie stoi taka megi:

http://otomoto.pl/renault-megane-C14588682.html

 

Z tego co wyczytałem, to bardzo kiepsko jest z częściami zamiennymi, domyślam się, że chodzi o osprzęt silnika? Który chyba z kolei nie sypie się za często? Co do elementów zawieszenia, układu hamulcowego, części pasują z wer. 1.6?

 

Generalnie chciałbym kupić pędzidło z mocą +/- 150KM i zastanawiam się, czy warto ładować się w tą Megane.

 

Domyślam się, że napewno warto zwrócić uwagę na pompę wtyskową i wtryskiwacze (w ASO da rade to sprawdzić?) co jeszcze?

 

Z góry dziękuję za odzew,

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 EOT! W sumie najbardziej na Ciebie liczyłem! <piwko>

 

Z tego co zauważyłem, to większość części eksploatacyjnych, klocki, tarcze, el. zawieszenia pasują od 1.6 i 1.9 i powoli zaczynam się zastanawiać, jakie miałeś na myśli części, pisząc w którymś topicu, że krucho z częściami...

 

brejq - wizyta w ASO bezwzględnie... tym bardziej, że auto już zarejestrowane... może tym razem sprzedawca nie będzie mówił, że w tej cenie bez problemu znajdzie kupca, który nie będzie wymyślał ASO itp.

 

Przez telefon nie ma żadnego problemu, robisz 250km w 1 strone, a na miejscu koleś na hasło ASO, pakuje się w auto i odjeżdza - standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale ja wiele więcej nie powiem niż wcześniej <piwko>

Z tyłu po lewej stronie nie podoba mi się spasowanie klapy - chyba odstaje, poza tym jakaś taka matowa jest. Brak zdjęć komory silnika.

 

zaczynam się zastanawiać, jakie miałeś na myśli części, pisząc w którymś topicu, że krucho z częściami...

Eksploatacja jest raczej ta sama co w reszcie meganek, miałem na myśli silnik - głównie wtryskiwacze i regulator ciśnienia. Niby 140KM, ale osiągi nie powalają. F7R i F4R to lepsze jednostki niż idE (F5R).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
cytowanie

Ale pamiętajmy że R19 była dużo lżejsza, mniej dopasiona, myślę że te 8,6s (bodajże) przy twardym zawieszeniu jakie było w wersji 140KM IDE 2.0, z klimą i skórą to bardzo dobre wyniki, dla mnie to jest istny pocisk, a ujeżdżam jeszcze 2.8 Quattro Audi A6 :)

Taki staż na forum i jeszcze nie znasz regulaminu? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nikt nie pisze o R19 :) 19 w sporcie dość fajnie jeździła :)

IDE w porównaniu do audi to na pewno pocisk, ale tu masa ma większy wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!