Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I ph. II 1.9 dCi 2002 rok


Denik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam do kupienia Megane I ph. II 1.9 dCi 2002 rok

Auto oglądałem i jest całe, ma oryginalny lakier, wygląda na bezwypadkowe. Przebieg 208 tys. km sprowadzone z Niemiec parę dni temu. Klima działa, cała elektryka też.

 

I teraz moje pytania, otóż co możecie powiedzieć na temat 1.9 dCi, czy posiada koło dwumasowe? Jak ogólnie sprawuje się ten silnik w tym modelu?

 

Po odpaleniu auta kontrolka świec żarowych świeciła się jakieś 30 sekund, co to oznacza?

Cena 10500 plus opłaty, sądzę że za 10 tys puści to auto.

 

Czy zainteresować się tym autem czy szukać coś innego?

 

 

Ja mam megi coupe 1.9 dTi z 2000 roku i jestem baaaardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz moje pytania, otóż co możecie powiedzieć na temat 1.9 dCi, czy posiada koło dwumasowe? Jak ogólnie sprawuje się ten silnik w tym modelu

?

Nie ma koła dwumasowego. Mam tn silnik w coupe i sobie chwalę <piwko>

Po odpaleniu auta

kontrolka świec żarowych świeciła się jakieś 30 sekund, co to oznacza?

Trochę za długo, przed zakupem podepnij pod komputer.

Jak auto nie jest wyeksploatowane to myślę, nie jest źle. Musisz wziąć pod uwagę że przy tym przebiegu będzie potrzeba regeneracji turbiny (ok 1000zł). Jakbym miał kupić drugi raz to bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Czytałem o tym silniczku trochę, piszą że pojawia się jakieś falowanie obrotów, na kilku forach rzuciło mi się to w oczy.

 

Jak możesz zerknij na to autko...

Link http://moto.allegro.pl/item1177763179_rena...mbi_slupsk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda źle. Szczelina między prawym przednim błotnikiem i drzwiami jest trochę duża, ale to może być wina zdjęcia. Wycieraczka tył od Scenika.

Ładna wersja, półskórzane fotele :) Tylko kolor <piwko>:oops:

Co do falowania obrotów - przyczyn może być kilka, ale są to dość proste silniki i można sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli mi, że w każdym dCi były montowane koła dwumasowe... czy to prawda? Warto zaznaczyć, że nie byli pewni odpowiedzi...

 

Miałem Lagunę II 2.2 dCi i nie było to auto bezawaryjne. Dlatego boję się koła dwumasowego jak ognia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było koła dwumasowego w Megane I/Scenic I. Nie było potrzeby montowania tego wynalazku bo momenty obrotowe nie były duże (200Nm).

Koła dwumasowe weszły w silniku 1.9 dCi 120KM, ale tam jest moment 320Nm.

2.2 dCi - hmm... ktoś coś o nim wspominał <piwko> 1.9 dCi 102KM jest bez porównania lepszy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, nie mam nic do tego koloru, poza tym, że jest brzydki i mi się nie podoba <ok>

 

/żarty oczywiście :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!